999 rezultate për

operativ

Qarkore e Sigurimit nënshkruar nga Enver Hoxha Një tjetër qarkore që lidhet me organizimin e Shërbimit Informativ, hartuar nga Enver Hoxha me 15 nëntor 1944, trajton n
"Yahoo Tech" zbulon ikonat e fshehura të Windows 10 Windoës 10 është sistemi më i ri operativ në treg, duke bërë që shumë përdorues ta kenë të vështirë përdorimin e tyre. P
Virusi që rrezikon miliona telefona Android Personat të cilët përdorin telefona me sistem Android duket të bëjnë kujdes, pasi një virus u dëmshëm duket se po sulmon
Më në fund Windows 10 është gati Windows 10 është sistemi i ri operativ i Microsoft, i cili do të lançohet nesër. kjo është një risi që kompania ka sjel
Kotevski: Kemi informacione për sulme hakmarrëse për "Kumanovën" Zyrtarë të MPB-së japin alarmin për sulme dhe rrëmbime të mundshme zyrtarësh policorë. Një gjë e tillë raportohet nga di
Arrestohet 30-vjeçari, u kap me 2 kg tritol dhe detonator Operacioni “Skedina” në Vlorë ka prangosur një 30-vjeçar, pasi posedonte 2 kg tritol dhe detonator. Njoftohet se blutë e
Android M, sistemi që siguron privatësinë Sistemi i ri operativ i Google Android M, është një sistem i cili do të mundësojë më shumë privatësi. Ky është një si
Windows 10, i fundit sistem operativ nga Microsoft Microsoft Windows 10 OS, mund të jetë sistemi i fundit operativ që do të prezantojë kompania. Një nga anëtarët e komp
Samsung prezanton Samsung Z2 (FOTO LAJM) Samsung publikoi fotot e telefonit të tij inteligjent të pajisur me sistemin operativ Tizen, Samsung Z2. Samsung Z2 d
Ja sa është çmimi i LG Magna (FOTO LAJM) LG Magna është telefoni i ri i cili përmban procesor me katër bërthama me shpejtësi 1.2GHz ose 1.3GHz, 1GB RAM, 8GB hapë
Dëshmori i kombit Fadil Nimani mbetet jashtë listës Fadil Nimani, një ndër komandantët më të më të shquar të UÇK-së për Zonën Operative të Dukagjinit, nuk është përfshirë n
Huawei prezanton dy telefonat më të fundit (FOTO LAJM) Huawei prezanton dy smartfonat e ri Huawei P8 dhe P8 Lite. Huawei P8 është modeli i ri i avancuar i kompanisë, me ekran
Brahimaj: Më mirë të anulohen listat se të bëhen parregullësi Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmerinë e Kosovës (AAK), Lahi Brahimaj ka folur për "Lajmiri" për vonesat që po bë
Ja lista e Zonës Operative të Shalës (LISTA) Komisioni qeveritar për verifikimin e kategorive të dala nga Lufta e UÇK-së, ka publikuar sot listën e verifikuar për Zo
Archos sjell smartfonin e ri 50 Oxygen Plus (FOTO LAJM) Kompania franceze Archos është përgatitur mirë për prezantimin e telefonit Archos 50 Oxygen Plus. Specifikat e këtij
Google plane për pajisjen hibride 2 në 1 Google është duke e përgatitur një linjë të pajisjeve hibride të Chromebook që do të bazohen në dy sisteme operative; Ch
Strazimiri: Ja 15 drejtuesit e Inteligjencës së Ushtrisë, dikur sigurimsa Deputeti i PD, Gent Strazimiri, ka publikuar sot një listë me 15 drejtues të rëndësishëm të Agjencisë së Inteligjencës s
Pezullohet polici i dehur i cili u konfliktua me banorët në Laprakë (VIDEO) Update -Menjëherë pas video-s së publikuar ku dallohej qartë polici i cili konfliktohej me banorët në Laprakë, k
Lightroom aplikacioni që ju duhet për foto në Android Për të gjithë pasjisjet me sistem operativ Android, Adobe ka lançuar aplikacion Lightroom super modifikuesin e fotove në
Samsung sjell telefonin Z1 me sistem Tizen OS (FOTO LAJM) Samsung ka prezantuar modelin e tij të ri të telefonit që bazohet në sistemin e saj operativ Tizen OS, Z1. Sipas Samsung