999 rezultate për

niveli

Papunësia në Gjermani në nivelin më të ulët që prej ribashkimit Papunësia në Gjermani për vitin 2017 arriti në nivelin më të ulët që prej ribashkimit në vitin 1990, duke kaluar nën gja
Gardiani i portës së Italisë: Strakosha është në nivelin e Handanovic dhe Allison Tre ndeshjet e fundit të vitit 2017 pa pësuar gol dhe një nga 10 lojtarët më të vlerësuar të pjesës së parë të sezonit.
Paratë e hashashit dhe turizmi, euro zbriti në nivelin më të ulët në 9 vjet Euro e mbylli 2017-n në nivelin e 133 lekëve, sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, teksa mesatarja për gjithë vi
Shi e reshje të dendura dëbore, moti i keq pushton sërish vendin Pavarësisht se jemi në periudhën më të bukur të vitit, moti ka lajme të këqija. Sipas parashikimit për pasditen e so
O'Conell: Nuk po hetohen zyrtarët e profilit të lartë Ruairi O’Connell, Ambasadori i Britanisë së Madhe, tha se Kosova nuk ka sfidë më më madhe sesa luftimi i korrupsionit, e
Çfarë i ndodh organizmit kur ju ndaloni së ngrëni bukë Dietat drastike dhe të vetëquajturit dietologë po eleminojnë gjithnjë e më shumë bukën nga regjimi duke mos ditur efekte
Derbi luhet pa tifozë, Tirana mposht bindshëm Partizanin Ndeshja e basketbollit, mes Partizanit dhe Tiranës, u luajt pa tifozë në pallatin e sportit “Asllan Rusi”, dhe u mbyll m
Kjo pije ul nivelin e kolesterolit në gjak Kolesteroli është substancë organike e prodhuar nga mëlçia, e cila transportohet përmes acideve yndyrore në gjak. Kur
Rritja e nivelit , hapen portat e HEC-it të Shkopetit Portat e hidrocentralit të Shkopetit janë hapur sot si pasojë e rritjes së nivelit në digë. Sipas raportimeve, nga
Bie niveli i ujit në jug të Shqipërisë, Vjosa fillon të tërhiqet Pas 3 ditë problemesh me përmbytje, situatë në Jug të Shqipërisë ka rënë pasi Vjosa ka filluar të tërhiqet. Gjithsesi
Maqedonia rrezikin si Shqipëria, rritet niveli i lumenjve Rreshjet e shumta gjatë ditës së djeshme dhe sot kanë rritur rrezikun e përmbytjeve edhe në Maqëdoni, ndërsa Shqipëria ë
Vlonjatën kthehen në origjinë, në këto fshatra lëvizet vetëm me gomone (FOTO LAJM) Vazhdon të jetë mbi një metër niveli i ujit në Vlorë e Fier aty ku dhe situata është më serioze se në çdo vend tjetër në
Reshjet e shumta të shiut, rritet niveli i ujit në Komunën e Drenasit Nga moti me shi në dy ditët e fundit, edhe në Komunën e Drenasit është rritur niveli i ujit në lumit “Drenica” dhe vendb
Reshjet e shiut, rritet niveli i ujit në Vardar (VIDEO) Reshjet e pa ndërprera të shiut në rajonin në Shkupit kanë bërë që të rritet niveli i ujit në lumin Vardar. Në pamje
Si rrallë herë më parë, përmbytet qyteti i Gjirokastrës (VIDEO) Si rrallëherë ndodh që të shikosh pamje të tilla brenda qytetit të Gjirokastrës, për shkak edhe të pozicionit gjeografik
UP-ja cakton pragun për regjistrim në nivelin e doktoratës Pesëdhjetë për qind është pragu që duhet të kalojnë kandidatët që duan të regjistrojnë studimet e doktoratës në Universi
Vau i Dejës dhe Komani hapin portat për shkak të nivelit të lartë të ujit Situata në tërë vendin është shumë problematike dhe reshjet nuk kanë ndërmend të ndalen duke rritur nivelin e ujit edhe
Marrëdhëniet Moskë-Uashington, në nivelin më të ulët që nga koha e Brezhnjevit Marrëdhëniet mes Rusisë dhe SHBA-së janë aktualisht më të tensionuarat që nga koha e liderit sovjetik të Partisë Komunis
Tare: Dua ta përmirësoj nivelin e Lazios për të arritur objektivat Drejtori sportiv, Igli Tare thotë se Lazio dëshiron "të rikthehet në Ligën e Kampionëve" dhe "ndoshta të fitojë" Ligën e
Bashkia e Tiranës rrit sërisht pagat për punonjësit e shërbimit zjarrfikës Të gjithë punonjësit e sektorit të mbështetjes e logjistikës në Drejtorinë e Shërbimit të Mbrojtjes nga Zjarri dhe Shpët