999 rezultate për

nisme

Shaip Muja-Krasniqit: Përjetimin e thellë të humbjes së Drenasit e paske filluar para kohe Deputeti Shaip Muja, ka lëshuar ironi ndaj Kryetarit të Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi, i cili më herët su
Antimafia e Leçes zbarkon në Tiranë, Tahiri: Policia është e gatshme për çdo nismë Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, priti dje Prokurorin e Antimafias në Leçe të Italisë, Cataldo Motta dhe z
Sukaj bomber në fushë, por me zemër të madhe jashtë saj Sulmuesi shkodran, Xhevahir Sukaj, nuk di vetëm të shënojë gola, por edhe të ndihmojë familjet në nevojë. Një gjë e till
"ALBtelecom" i bashkohet nismës “Adapto një kopsht” Një tjetër kopsht në Tiranë, Kopshti 20 ofron kushte bashkëkohore për 150 fëmijët që frekuentojnë atë. Kjo falë projekt
Brexit/ Peticion për përsëritjen e referendumit, mblidhen mijëra firma Në britani ka nisur një peticion që bën thirrje për mbajtjen e një referendumi të dytë për qëndrimin apo jo në BE. Vetëm
Meta mirëpret nismën e deputetëve për ndryshime në Kodin Zgjedhor Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot deputetët Fatmir Mediu, Dashamir Shehi, Agron Duka dhe Nard Ndoka, si përfaqës
“Ushqim per te varferit” Ky është slogani që përdoret nga nisma e disa studentëve dhe imamit të xhamisë Rreth-Libofshë. Kjo nismë është ndër të p
Demarkacioni bashkon Opozitën Zyrtarë të tri partive opozitare, Lëvizjes Vetëvendosja, AAK dhe Nisma, nuk e përjashtojnë mundësinë e bashkimit për të
Gjykata Kushtetuese pranon iniciativën nga BDI, parlamenti kthehet! Anëtarët e Gjykatës Kushtetuese unanimisht kanë pranuar nismën e BDI-së për të eliminuar pa kushtetutshmërinë e kthimit
Gjykata Kushtetuese nesër pranon nismën e BDI-së, shpëton Maqedonia? Në rast se Gjykata Kushtetuese ditën e nesërme e pranon nismën e BDI-së që shpërbërja e Parlamentit të shpallet si kundë
Limaj shpallet i pafajshëm në lidhje me rastin “Kleçka" Ekipi mbrojtës i kryetarit të Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, zyrtarisht e ka pranuar vendimin e Gjykatës së Apelit, v
Kur i bashkohesh nismës për bamirësi...(VIDEO) Është e dyta herë në tre muajt e fundit që ne rikthehemi për një temë shumë të prekshme. Emisioni është iniciuar nga
Limaj: Ndryshimi vjen me angazhimin e gruas Nisma e Gruas për Kosovën, ditën e sotme ka mbajtur Kuvendin e Parë Zgjedhor, ku ka marrë pjesë lidershipi i Nismës për
Hoxha: Votoni direkt PDK-në, jo AAK-në dhe Nismën Zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje nuk ndalojnë së adresuar akuza kundrejt AAK-së dhe Nismas. Së fundi që e ka komentuar p
Ekspertët: Bashkimi i AAK-së me Nismën i dha fund opozitës së bashkuar Vendimi i dy prej tre partive kryesore opozitare në Kosovë për të nënshkruar një marrëveshje parazgjedhore ka gjasa ti j
Krasniqi: Të hapur për bashkëpunim me PDK-në Jakup Krasniqi nuk e ka mohuar mundësinë që mund të bashkëpunojë me PDK-në, të cilën e udhëheq Kadri Veseli. Mirëpo kjo
Limaj i vendosur për marrjen e pushtetin në Suharekë Dega në Suharekë e Nismës për Kosovën bëri dy vjetorin e themelimit. Me këtë rast u zhvillua një takim, i cili u hap nga
Limaj: Ende herët për një listë të përbashkët zgjedhore të opozitës Kryetari i Nismës për Kosovën Fatmir Limaj është shprehur se është herët të flitet për një listë zgjedhore të partive op
Mavraj i bashkohet nismës "Fundjavë Ndryshe" në ndihmë të fëmijëve (FOTO LAJM) Mërgim Mavraj është jo vetëm një futbollistë i madh, por edhe një njeri që duhet marrë shembull nga të gjithë jashtë fus
Ilir Meta: Shqipëria e interesuar për një Maqedoni stabile Krytari i parlamentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka deklaruar se Tirana zyrtare është e interesuar për një Maqedoni stabi