999 rezultate për

nisma

VV-AAK-NISMA gati për zgjedhje të jashtëzakonshme ​Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma kanë arritur një marrëveshje në parim për një listë të p
Opozita nis peticionin kundër "Zajednicë" dhe demarkacionit me Malin e Zi Lidërit e opozitës së bashkuar në Kosovë, ai i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, i AAK-së, Ramush Haradinaj, si dhe i
Deklarata e plotë e VV, Nisma dhe AAK-së Tri partitë opozitare, Vetëvendosje, AAK dhe Nisma kanë dalë sot me një deklaratë të përbashkët pas takimit që kanë zhvi
NISMA: Bisedimet me Serbinë mashtrim që "bosnjëzuan" Kosovën Edhe NISMA për Kosovën kritikon nënshkrimin e marrëveshjes për Asociacionin e Komunave Serbe. Në një komunikatë për m
AAK dhe Nisma do ti bashkohen protestës së Vetëvendosjes Dy partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, do t’i bashkohen protestave të Vetëvendosj
Tahiri: Dënimi me vdekje? Dy nisma të reja... Ministri Tahiri ka vlerësuar zërat për rikthimin e dënimit me vdekje, pas masakrës me dy turistët çek. Me anë të një pos
Vetëvendosje, AAK e NISMA: Vendimi për Specialen i pakthyeshëm Tri subjektet më të mëdha politike opozitare në vend, Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe NISMA kanë dalë
Opozita do ta bllokojë Specialen brenda sallës së Kuvendit Tri partitë opozitare Vetëvendosje, AAK dhe NISMA për Kosovën, kanë ndërruar qëndrim duke vendosur që të shkojnë në Kuve
Protestës para ambasadës sllovene i bashkohen VV dhe NISMA (FOTO LAJM) Përkrahës të Aleancës për Ardhmërisë së Kosovës vazhdojnë të protestojnë paqësisht para Ambasadës së Sllovenisë në Prish
Edhe Nisma përkrah protestën kundër Gjykatës Speciale Nisma për Kosovën ka vendosur ta përkrahë protestën e nesërme që do të mbahet në Prishtinë kundër themelimit të Gjykatës
NISMA: Lista "Srpska" dhe Serbia pengojnë rivarrimin e Boletinit në Mitrovicë "NISMA" e Fatmir Limajt është shprehur në lidhje me rivarrimin e eshtrave të Isa Boletinit duke thënë se në këtë çështje
NISMA: DioGuardi meriton mirënjohje, jo fyerje NISMA për Kosovën, i cilëson të papranueshme deklaratat fyese dhe denigruese të zv.ministrit të Punëve të Jashtme të Rep
Limaj: Po i themi stop kësaj qeverisjeje Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, ka akuzuar Hashim Thaçin dhe Isa Mustafën se po e shkatërrojnë Kosovën. Ai ë
Protestuesit para KEDS: Hajnat në burg (FOTO LAJM) Pas Gjykatës Kushtetuese protestuesit kanë mbërritur të ndërtesa e KEDS-it, ku kanë brohoritur "Hajnat në burg". Një
Sot protesta e Opozitës Partitë e Bllokut Opozitar protestojnë sot për atë që ata e quajnë "kapja e shtetit". Në ballë të saj priten të jenë Vis
NISMA-BE-së: Komision hetimor për komplotin kundër Limajt NISMA për Kosovën sot ka mbajtur mbledhjen e Këshillit Kombëtar. Në mbledhjen e organit më të lartë të Nismës ndër të tj
Limaj: Kosova është në situatë shumë të rëndë Nisma për Kosovën do të vazhdoj të zhvillohet e vetme në skenën politike, si një alternativë për qytetarët e Kosovës që
Opozita bëhet bashkë, tani quhet VAN Të tre partitë politike në opozitë Vetëvendosje, AAK dhe NISMA për Kosovën do të organizojnë një konferencë të përbashkë
Kosova pa simbole në nisma e konferenca rajonale Kosova nuk ka arritur ende t'i tejkalojë problemet rreth përfaqësimit të saj në nisma rajonale dhe organizata ndërkombët
A do të ketë protesta të dhunshme prapë në Prishtinë? (VIDEO) Liderët e opozitës, të Vetëvendosjes, AAK-së dhe NISMA për Kosovën janë takuar sot në një kafene të Prishtinës, me qëlli