999 rezultate për

nisma

Jep dorëheqje Izet Ibrahimi nga NISMA Anëtari i NISMA, Izet Ibrahimi pritet që sot të jap dorëheqje nga kjo Kryesi. Kështu kanë bërë të ditur burime të Gazetë
Xhevat Bislimi jep dorëheqje nga NISMA për Kosovën Njëri nga themeluesit e NISMA-s për Kosovën,njëherësh sekretar për marrëdhënie me publikun i kësaj partie, Xhevat Bislim
Limaj: Ndryshimi vjen me angazhimin e gruas Nisma e Gruas për Kosovën, ditën e sotme ka mbajtur Kuvendin e Parë Zgjedhor, ku ka marrë pjesë lidershipi i Nismës për
Ja pse u nda opozita sipas analistëve Sipas analistëve ndarja e partive opozitare e Vetëvendosjes në një anë si dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë (AAK) dhe
Nisma: Gjunjëzimi i radhës përballë Serbisë Partia Nisma për Kosovën ka bërë të ditur se delegacioni i Qeverisë së Kosovës në mbledhjen e fundit me delegacionin e Q
A u përça opozita për poste?! Partitë opozitare që pas zgjedhjeve u bënë bashkë në një bllok dhe u quajtën VLAN. Këtu bënte pjesë LDK-ja, Vetëvendo
AKR refuzon t’i bashkohet koalicionit AAK-Nisma Në marrëveshjen e nënshkruar nga Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj shkruhet se: “Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Ni
Nënshkruhet marrëveshja e koalicionit AAK-Nisma Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, kanë nënshkruar pak minuta më parë marrëveshjen për koalicion pa
Ja cila është marrëveshja mes AAK-së dhe NISMA-s (FOTO LAJM) AAK dhe NISMA pritet që në orën 16:00 të nënshkruajnë një marrëveshje koalicioni. Këto dy parti e kanë quajtur këtë marr
AAK dhe Nisma pajtohen për krijimin e "boshtit opozitar" Përmes një njoftimi të shpërndarë për mediat nga zyra e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, thuhet se AAK dhe NISMA për K
AAK e NISMA drejt koalicionit parazgjedhor Marrëveshja mes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën për formimin e një koalicioni parazgjedhor, ësh
Limaj i vendosur për marrjen e pushtetin në Suharekë Dega në Suharekë e Nismës për Kosovën bëri dy vjetorin e themelimit. Me këtë rast u zhvillua një takim, i cili u hap nga
Nisma për Kosovën shpall zgjedhjet e brendshme të partisë Partia e Fatmir Limajt, Nisma për Kosovës, ka vendosur që në muajin qershor të mbaje zgjedhjet e brendshme të partisë. S
Molliqaj: Nuk do kenë të njëjtën listë AAK-ja dhe Nisma Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, dhe deputeti Ilir Deda të ftuar në Rubikon, përballë ana
Limaj flet para të rinjve të NISMA-s: Kosova qeveriset nga një regjim mashtrues (VIDEO) Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se kur u themelua partia e tij, Kosovës i mungonte një alternativë
Përfundon takimi i liderëve të opozitës Kreu i VV-së, Visar Ymeri dhe bashkëpartiaku i tij, Albin Kurti kanë qenë të parët që kanë dalë nga selia e AAK'së, pas
Projekt-ligji për mediat, SHGM: Kuvendi të miratojë versionin e Vanhoutte Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë, Organizata e Gazetarëve dhe e Mediave, Sindikata e Pavarur e Gazetarëve, Këshilli i
Nisma për Kosovën, prova për skandalin në Kuvend Nisma për Kosovën konsideron që në seancën e 14 dhjetorit të vitit të kaluar në Kuvendin e Kosovës, janë bërë shkelje gj
Nisma dhe VV zbulojnë dy skandale të mëdha?! Nisma për Kosovën ka lajmëruar se nesër do të zhvillojë një konferencë për media, duke zbuluar se tema që do të flitet k
I fton Erion Veliaj por i pret Arbër Mazniku, Nisma "Për Publiken" braktis seancën (VIDEO) Nisma "Për Publiken", e cila kundërshton ashpër ndërtimin e “Këndit të Lojrave” te Parku i Liqenit në Tiranë, ka braktis