999 rezultate për

nisma

Vajgëll: BE të ndërmarrë nisma për zgjidhjen e emrit me Greqinë Raportuesi për Republikën e Maqedonisë në Parlamentin Evropian, Ivo Vajgëll, ka prezantuar Propozim-rezolutën e Maqedoni
Protesta për lirimin e Haradinajt, Nisma dhe VV i bashkohen sot AAK-së Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka ftuar të gjithë mbështetësit e kryetarit të saj, Ramush Haradinaj, të mbajnë një mar
"Nisma nuk ekziston më, ja si forca e bën fuqinë" Komisioni Qendror Zgjedhor, në konferencën e fundit të saj shpalli rezultatet preliminare të raundit të dytë të zgjedhje
“Ti je heroi im”, nisma e Tahirit për fëmijët e policëve Nisma "Ti je heroi im" është zhvendosur në një nga rrugët e ish-bllokut në kryeqytet. Fondet e mbledhura nga shitja e st
Nisma dërgon Thaçin në Kushtetuese? Pritet që Nisma për Kosovën ta dërgojë në Kushtetuese presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, nëse ai nuk qëndron larg zgj
Nisma dhe Drenori nënshkruajnë marrëveshjen e koalicionit për Drenas Kandidati i "Nismës për Kosovën", Isa Xhemajlaj, ka arritur marrëveshjen për koalicion me ish-kandidatin e pavarur për k
NISMA në koalicion me AKR-në për zgjedhjet në Drenas Zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune të cilët u mbajtën pak ditë më parë, shkuan në balotazh mes kandidatëve.
NISMA: Pse heshtje morti në PDK? Një ditë pas zgjedhjeve për kryetar të Drenasit, ku dolën në balotazh PDK-NISMA, anëtari i kryesisë së NISMA-s, Bajram H
NISMA i përgjigjet Ali Ahmetit: Mos i fut hundët në Kosovë! Anëtari i Kryesisë së Nisma për Kosovën, Bajram Hasani ka reaguar kundrejt kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti duke i thënë
Nisma “Dhuro Dashuri” dhe K.F. Tirana i ndryshojnë jetën familjes Istrefi nga Zallheri (VIDEO) E mbani mend familjen Istrefi, me gjashtë fëmijë të vegjël që jetonin në kushte të mjerueshme? Asaj familje sot i ës
Ja si e festuan fëmijët pavarësinë tek nisma "Dhuro Dashuri" (FOTO LAJM) Nisma "Dhuro Dashuri" ka vazhduar me aktivitetet humanitare edhe në ditën e Flamurit. Sot, klasa e tretë e shkollës "
AKR i bashkohet koalicionit parazgjedhor AAK-NISMA? Bllokut opozitar AAK-NISMA pritet që shumë shpejt t’i shtohet edhe Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit. Burime të
Nisma e re, mund të zeroni faturën e energjisë me panele diellore Përveçse kursejnë në faturën e energjisë elektrike, familjet dhe bizneset që do të instalojnë panele diellore tani mund
Fillon takimi i Komisionerit Hahn me liderët e partive politike Në këto çaste ka filluar takimi i komisionerit Johannes Hahn dhe nënkryetares së Parlamentit Evropian Ulurike Lunaçek, m
Nisin bisedimet për koalicionin AAK-Nisma-AKR Aleanca Kosova e Re (AKR) mund t’i bashkohet AAK-së dhe “Nismës” në koalicionin parazgjedhor. Kështu kanë vlerësuar
Koalicioni NISMA-AAK të hapur për Behxhet Pacollin Koalicioni opozitar AAK dhe Nisma për Kosovën nuk e përjashtojnë zgjerimin e koalicionit edhe me Aleancën Kosova e Re.
Bileta falas për të rinjtë për të njohur Europën Nisma më e re e Parlamentit Europian mund të konsiderohet si nisma më e bukur që ka ndërmarrë ndonjëherë. Sipas kësaj
Nisma: Limaj po persekutohet Pas aktakuzës së djeshme të Gjykatës Speciale, ndaj Fatmir Limajt, ka reaguar partia Nisma, dega në Malishevë duke thënë
Nisma përshëndet propozimin e PDK-së për zgjedhje Përplasjet për zgjedhjet e ardhshme në mes të partive qeverisëse të vendit, Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes D
Nisma: Qeveria po mashtron me të dhënat për punësim Sekretari për ekonomi dhe financa i Nismës për Kosovën, Shyqyri Bytyqi ka deklaruar se Qeveria e Kosovës po publikon të