999 rezultate për

nisin

Burg për ata që nuk rrespektojnë orarin, masat lehtësuese që nisin prej së hënës Që prej ditës së djeshme, vendi ynë ndodhet në karantinë totale, pasi asnjë person nuk lejohet të dalë nga shtëpia dhe g
Nisin aplikimet për pagat e ''luftës'', procedura dhe kush e përfiton Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj ka sqaruar procedurën që duhet të ndjekin të gjithë ata të cilët përfito
Nga sot nisin aplikimet për pagat e "luftës", hapat që duhen ndjekur për të përfituar Nga data 1 prill ka nisur aplikimi i subjekteve të vogla, me qarkullim deri në 14 milionë lekë, për të përfituar pagën m
Vaksina e tuberkulozit shpëtim ndaj koronavirusit? Nisin testimet Në Melburn, Australi, janë duke u bërë teste për të përcaktuar nëse një vaksinë 100-vjeçare kundër tuberkulozit, gjithas
Fuga: Njerëzit nisin flasin budalliqe e filozofinë e përçmojnë si Hirushen Nga Artan Fuga Kjo dramë që ka pllakosur, pra covid19, tregoi dobësinë e të gjitha shkencave dhe teknologjive të njer
Ideja e fundit, kampionatet mbyllen në 15 korrik, Kupat e Europës luhen në verë! Këtë vit parashikohet një verë e nxehtë e mbushur me emocione dhe futboll. Edhe pse është diskutuar për përfundimin e pa
Shkencëtarja thirrje shqiptarëve në SHBA: Ja kur nisin simptomat Donjeta Gjuka, shkencëtarja shqiptare e cila jeton dhe punon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës vjen me një letër të hap
Britanikët nuk zenë mend, pasi u mbyllen lokalet nisin garat me makinat luksoze (FOTO LAJM) Rrugët e qyteteve të njohura të Britanisë ishin bosh mbrëmë, ndërsa populli po i bindet urdhrave të kryeministrit Boris
Universiteti i Osfordit ka gati vaksinën, nisin testimet në bazën sekrete të qeverisë E gjithë bota po përballet me një luftë, ku armiku merr jetë edhe pse është i padukshëm. Në anën tjetër, shkencëtarët po
Nisin shqetësimet në Shtëpinë e Bardhë, zyrtari i lartë del me koronavirus Shqetësimet në Shtëpinë e Bardhë kanë nisur të bëhen konkrete. Një pjesëtar i zyrës së nënpresidentit amerikan, Mike
"Mos dhuno nënën e fëmijëve të tu", nisin marshimet e grave këtë 8 Mars (FOTO LAJM) Për disa gra tetë marsi shihet si ditë feste por të shumta janë dhe ato të cilat zgjedhin pikërisht të marshojnë në këtë
Tirana triumfon ndaj Flamurtarit, bardheblutë nisin marshimin drejt titullit (VIDEO) Tirana ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndaj Flamurtarit në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të në Kate
Përhapi audio-mesazhin për 12 të prekur nga koronavirusi në Shqipëri, nisin hetimet për vajzën që ngjalli panik Drejtori i Departamentit të Kufirit dhe Migracionit, Eduart Merkaj në mbledhjen e sotme të Task-Forcës për koronavirusi
Lazio befason Interin, e nis pjesën e dytë me gol (VIDEO) Lazio e ka nisur mjaft mirë pjesën e dytë ndaj Interit duke barazuar shifrat në 1-1. Është Imobile i cili dërgoi top
Lirimi i “personave të rrezikshëm”, nisin hetimet Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka nisur hetimet në lidhje me lirimin nga qelitë të të dënuarve që paraqesin rreziks
Juventus i fiksuar pas Icardit, bardhezinjtë nisin kontaktet me PSG Pavarësisht se nuk ia doli ta veshë bardhezi gjatë merkatos së verës, Drejtori Sportiv i Juventusit Fabio Paratici nuk e
Nisin homazhet për Nexhmije Pagarushën, nderohet ikona e muzikës shqiptare Në Teatrin Kombëtar të Kosovës, kanë nisur homazhet për bilbilin e Kosovës, Nexhmije Pagarusha. Nderimet për këngëtar
Sot ulen temperaturat, nisin reshjet e dëborës Ditën e sotme bëni kujdes me veshjen pasi moti do të përkeqësohet. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rën
Nisin sekuestrimet, "Anti- KÇK" blindon kompleksin e Hajrave ku u vra Jan Prenga Në Kompleksin "Golden" në Shijak aktualisht kanë zbarkuar efektivët e Operacionit Forca e Ligjit. Altin Hajri, është
Foshnja gjendet e lavatriçe, nisin hetimet për nënën Një grua po përballet me një hetim për vrasjen e foshnjës së saj, pasi vajza e porsalindur u gjet e vdekur në një lavatr