999 rezultate për

negative

6 këshillat që duhet të dimë për të qenë të lumtur Lumturia shpesh duket si një fjalë që nuk ekziston, pasi shumë njerëz asnjërë nuk janë të kënaquar apo të lumtur me jetë
Imazhi i keq i Kosovës Kriza politike që ka përfshirë Kosovën po i jep shtetit një imazh jo të mirë për biznesmenët që duan të investojnë. E
Rama: Ekonomia kaloi nga negative në të qëndrueshme Me anë të postimit të radhës në rrjetin social Facebook, kryeministri Edi Rama ka komentuar vlerësimin që Standard&Poor
"Togeri" Van Gaal, stërvitje "ushtarake" për United (FOTO LAJM) Pas 6 javësh kampionat Manchester United numëron vetëm 8 pikë duke qëndruar 8 pikë larg Chelseat kryesues. Një distancë
Ademi do ta zgjidh çështjen e emrave shqip të katër shkollave në Çair? Ministri i Arsimit dhe i Shkences, Abdilaqim Ademi është shprehur se është gjendur zgjidhje lidhur me emrat shqip të kat
Iku vera, Eneda i rikthehet punës Eneda Tarifa kohët e fundit ka qënë edhe më aktive në rrjetet sociale, ndërssa ka bërë me dije se me startimin e sezonit
Lori Hoxha: Boll u morët me mua, një fjalë merr edhe jetë Komentet e fundit të ardhura në adresë të Lori Hoxhës e kanë shqetësuar tej mase, aq sa ajo të shkruajë diçka në drejtim
Trazirat dëmtojnë integrimin e Maqedonisë?! Tensionet etnike të ditëvë të fundit mund të ndikojnë seriozisht në procesin integrues të vendit. Ish-ambasadori i Ma
"Izolojeni" depresionin, ja çelësi i suksesit Secili prej nesh mund të japë një përkufizim të depresionit, e ndërsa shenjat janë të shumta. Mjafton të përmendim humbj
Keqkuptohet fotoja e Shaqirit me Mehmedin (FOTO LAJM) Ylli i Zvicrës dhe Bayern Munchen Xherdan Shaqiri postoi një fotografi në profilin e tij në Facebook ku shfaqej bashkë m
Fshihen kujtimet negative, shpiket pilula e harresës Për një kohë të shkurtër, njerëzit nuk do të vuajnë nga skleroza, pasi shkenca ka avoluar me hapa të shpejtë, duke na sj
Vetitë pozitive dhe negative të çajit jeshil Të gjithë ata persona të cilët duan të bien në peshë, apo që vuajnë nga rënia e flokut, duhet të dinë se ilaçi më i mirë
"Selfie" e Arbanës dhe Mandit bum klikimesh Fotot "selfie" të cilat tashmë janë kthyer në një mani për të gjithë grupmoshat, kanë infektuar dje edhe prezantuesen e
Serbi që është refuzuar nga 5 mijë femra Një serb nga Beogradi është refuzuar nga 5 mijë femra. Bëhet fjalë për Predrag Jovanoviç, një serb që jeton në Beogra
"Shihni aspektet pozitive të punës" Stresi, ankthet dhe shqetësimi janë gjërat më normale të punës. Shpesh mund të kemi pakënaqësi nga paga apo edhe kontrad
5 rekordet negative të David Moyes Edhe pse mendohej se do të ishte pasardhësi ideal i Sir Alex Fergusonit në stolin e Manchester United, 50-vjeçari David
Tre tipat e femrave që rrezikojnë të mbeten beqare Ekzistojnë disa tipa femrash të cilat kanë arsye të frikësohen se do të mbeten beqare për tërë jetën. Tipi i parë i
Milan-Proença, precedentë negativë me spanjollët Ndeshja e parë në Champions League mes Milan dhe Atletico Madrid i është besuar arbitrit portugez Pedro Proença, ndeshja
Bilancet negative e nxjerrin Interin jashtë Europës Sipas një shkrimi të publikuar nga e përditshmja torineze "Tuttosport", shkëmbimi Guarin-Vuçiniç nuk u bë edhe për faj t
“Taksa përmirëson shëndetin”, Majko: Humor i hidhur Deputeti socialist, Pandeli Majko i cilësoi argumentet e dhëna nga ministrat e maxhorancës se vendosja e taksës që rrit