999 rezultate për

ndryshme

Fundi deri te gjuri trendi më i ri (FOTO LAJM) Fundi është një stil që na bën të ndihemi sa më femërore. Modelet dhe format e tyre janë nga më të ndryshmet. Duhet të j
Si të dekorojmë muret e shtëpisë sonë (FOTO LAJM) Arkitektët na ofrojnë ide të tjera se si mund të jenë muret e shtëpisë sonë, ku përveç ngyrave ato sugjerojnë dhe mundës
Bes Kallaku në dy stade të ndryshme, ja si ka qënë Bes Kallaku është kthyer pas në kohë, ndërsa ka kujtuar hapat e tij të parë drejt humorit. I thjeshtë dhe i drejtëpërdre
Blutë e kryeqytetit arrestojnë disa shtetas për vepra të ndryshme penale Policia e Tiranës njoftoi sot për kryerjen e një sërë operacionesh ku janë ndaluar shtetas për vepra të ndryshme penale.
Çiftet VIP që kanë "frikë" nga martesa (FOTO-LAJM) Në 24 maj Kanye West dhe Kim Kardashian kishin planifikuar për të shkuar në altar por më pas ata kthyen mendje. Në disa
PDSH dhe BDI kanë dy qasje krejt të ndryshme për shqiptarët Edhe pse PDSH dhe BDI janë dy parti politike shqiptare, idetë e tyre janë krejt të ndryshme me njëra-tjetrën.Ndërsa PDSH
Bashkia aktivitete të ndryshme për Ditën e Verës Bashkia e Tiranës, edhe këtë vit si vitet e tjera ka parashikuar një axhendë shumë interesante për festimet e Ditës së V
20 shkurti, “Studentët e Dhjetorit” axhendë të ndryshme nga PD “Studentët e Dhjetorit” nuk do të kenë të njëjtën axhendë me Partinë Demokratike për të kujtuar 20 shkurtin. Bislim Ahme
Gjinitë e ndryshme kërkojnë qumësht të ndryshëm Studiuesit mendojnë se fëmijët e gjinive të ndryshme duhet të konsumojnë qumësht të ndryshëm nga njëri tjetri pasi ata k
Ky është njësiti i shqiptarëve në Siri Kjo fotografi po bën xhiro në rrjetet sociale. Aty shfaqen 15 ushtarë vullnetarë shqiptarë të cilët marrin pjesë në luft
Ndryshime ekstreme temperaturash në kontinente të ndryshme I ftohti ekstrem që ka goditur Shtetet e Bashkuara duket se po shkon drejt normalizimit të temperaturave, pasi nga mesi
Kelly Brook dhe Rita Ora, stile të ndryshme në festë (FOTO LAJM) Ka qenë një javë argëtimi për këngëtaren Rita Ora, e cila ka festuar ditëlindjen e saj. Ashtu siç nisi duket se edhe ka
Mace me figura të ndryshme në trup (FOTO-LAJM) Në këto foto të publikuara nga sajti hungarez osztod.hu tregohen macet me lëkurë të modeluar. Me zemra, njolla, mustaqe
Thaçi-Daçiç, qëndrime të ndryshme për zgjedhjet Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara diskutoi të martën raportin e rregullt të Sekretarit të Përgjithshëm të OKB
Kryeministri i Islandës me këpucë të ndryshme (FOTO-LAJM) Në samitin e G20-ës të zhvilluar në Rusi janë bërë foto pa fund nga fotografë të ndryshëm. Ndër to më të vaçantat janë f
Fotografi interesante (FOTO LAJM) Të largohemi pak nga aktualiteti dhe lodhja për të shikuar 30 fotografitë e përzgjedhura nga Portali Albeu. Fotografi
Prezantohen iPhone me çmime ekonomike dhe ngjyra të ndryshme Fotot e iPhone-ve te ardhshëm me kosto të ulët kanë bërë xhiron në web. Imazhet zbulojnë një kasë të ndritshme te gjelbë
Analistët shprehin qëndrime të ndryshme rreth takimit Thaçi-Daçiq Për takimin e mbrëmshëm të kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçit dhe kryeministrit Serb Ivica Daçiq analistët politik k
Nga Behrami te Sadiku, ja 16 "tradhëtarët" e Kombëtares (FOTO LAJM) Elvis Kabashi ishte rasti tipik i atij që i tradhton ngjyrat kuqezi. Nëse në të kaluarën futbollistë nga Kosova si Valon
“iPhone Mini” me ngjyra të ndryshme Pas prezantimit zyrtar, “iPhone Mini” pritet të prodhohet në katër ngjyra: blu, i zi, i bardhë dhe rozë. Analisti Brian