999 rezultate për

nderuar

Marsh në Venezuelë për të nderuar 20 të vrarët në protesta Dhjetëra mijëra njerëz me veshje të bardha dhe me shirita të zi në krah në Karakas, kanë dalë në nder të 20 të vrarëve n
Misovski: Ekziston platformë kriminele e VMRO-së Deputeti i PRSD-së Goran Misovski, ka deklaruar se nuk ekziston asnjë Platformë Shqiptare si ajo që përshkruan VMRO-ja,
Burri në Indi vritet vetëm se po transportonte lopë me kamion (VIDEO) Një burrë mysliman mbeti i vdekur në Indinë Perëndimore pasi u sulmua nga qindra vullnetarë hindu në mbrojtje të lopëve.
Gëzimi i marshuesve të Zharrëzës pas fitores: Babi ua solli shtëpinë (VIDEO) Vendimi i qeverisë për të dëmshpërblyer në masën 100 për qind të gjitha shtëpitë e dëmtuara të Zharrëzës i ka gëzuar pa
Edi Rama-AAK'së: Procesi i Ramushit do të përfundojë ashtu siç duhet Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i cili ndodhet në një vizitë në Kosovë në kuadër të arrestimit të kreut të AAK-së ng
Hillary Clinton arrin në inaugurimin e Trumpit: Jam këtu për të nderuar demokracinë tonë Ish-kandidatja demokrate për presidente të Shteteve të Bashkuara, Hillary Clinton, ka arritur në Capitol, aty ku kundërk
FA shpëtojnë me helikopter 4 persona të bllokuar nga bora, ja si i falënderon kryeministri Rama Kryeministri Edi Rama ka falënderuar publikisht Forcat e Armatosura në operacionin e shpëtimit të 4 personave të izoluar
Ermira Mehmeti dorëhiqet nga politika Deputetja e BDI-së Ermira Mehmeti ka bërë me dije se do të dorëhiqet nga të gjitha funksionet e saj në këtë parti. M
Colorado Rapid falënderon në shqip fansat kuqezi që e kanë mbështetur Klubi i Colorado Rapids ka falënderuar tifozët shqipatrë që kanë mbështetur këtë skuadër dhe ShkëlzenGashin në aventurën
Ja çfarë thotë Messi pas lëndimit Pas lëndimit që pësoi të mërkurën mbrëma ndaj Atletico Madridit, Lionel Messi ka falënderuar të gjithë për mbështetjen d
Duka përshëndet nisjen e kampionatit: Udhë të mbarë edicionit të ri futbollistik Mbrëmjen e sotme janë luajtur tre sfida të tjera nga Kategoria Superiore që hapi siparin e kampionatit të ri të futbolli
Zyrtare/ Ja pse dha dorëheqjen Haxhinasto Ministri Edmond Haxhinasto mëngjesin e ditës së sotme ka dhënë dorëheqjen nga detyra e ministrit të Transporteve. Pas
Kurti: Sot kemi mbrojtur 8200 hektarë të Kosovës Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, menjëherë pas përfundimit të seancës së sotme ku u tërhoq ligji për Demarkacionin, i'u b
Ai moment kur Mavraj falënderon Zotin (VIDEO) Futbollistët e Kombëtares kanë festuar si të çmendur pas mbarimit të ndeshjes kundër Rumanisë. Të gjithaë kanë festua
Cana falënderon tifozët Kuq e Zi, 13 vite së bashku (FOTO) Kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana ka falënderuar tifozat Kuq e Zi për përkrahjen e tyre që sot shënon plotë 13
Lori Hoxha për babain: Bota duhet ta dijë...(VIDEO) Lori Hoxha ka publikuar për herë të parë një video në Instagram ku shfaqet z.Hoxha teksa mban në duar djalin e porsalind
Alicia Keys e ftuar në finalen e Champions League Alicia Keys do të jetë e ftuar të këndojë në finalen e Ligës së Kampioneve në Milano më 28 maj. Lajmin e ka konfirmuar U
Ja mesazhi i Mogherinit për politikanët shqiptarë Përfaqësuesja e Bashkimit Europian Federica Mogherini ka mbajtur një fjalim në Kuvendin e Shqipërisë ku tha ndër të tjer
Veseli: Krimi në Likoshan, Qirez e Prekaz, iu kthye si ortek Serbisë (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka bërë homazhe në Kompleksin e Varrezave “Dëshmorët e Çiçavicës 1998-1999” në Likosha
Bogovina në protestë: Nuk ka ujë të pijshëm Iniciativa Qytetare, Bogovinë, ditën e premten, 5 shkurt, do të protestojë në qendër të Bogovinës për mungesën e ujit të