999 rezultate për

ndertese

Myslimanët shtrojnë iftar në rrugë për banorët e ndërtesës së djegur në Londër Bashkësia lokale myslimane nga Londra organizoi sonte iftar në rrugë për banorët e ndërtesës "Grenfell Tower", të cilët
Kjo nënë është gjeni, shikoni si e shpëtoi familjen e saj nga zjarri në Londër (FOTO LAJM) 39-vjeçarja Natasha Elcock ishte në gjumë me të dashurin e saj dhe vajzën 6 vjeçare kur u lajmëruan se në pallat kishte
Kryeministrja britanike urdhëron hetim të plotë rreth djegies së ndërtesës në Londër Kryeministrja britanike Theresa May ka urdhëruar të bëhet një hetim i plotë mbi zjarrin që përfshiu një bllok apartament
Tragjedia e Londrës, askush nuk mbijetoi në tre katet e sipërme (FOTO LAJM) 16 të vdekur dhe shumë më tepër të humbur, për të cilët nuk ka shpresa se mund të jenë gjallë. Ky është bilanci paraprak
Raportohen disa të vdekur nga zjarri në ndërtesën në Londër Një numër ende i pacaktuar njerëzish raportohet të kenë vdekur në zjarrin e madh që kaploi ndërtesën 27 katëshe në Londr
Momenti i frikshëm kur cunami godet brigjet e Holandës (VIDEO) Disa pamje filmike që tregojnë momentin kur një mini-cunami goditi brigjet e Holandës duke i kapur të papërgatitur push
SHBA-të vrasin gabimisht 105 civilë nga sulmi ajror në Mosul Të paktën 105 civilë kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi ajror të Shteteve të Bashkuara në qytetin verior irakian, M
Shpërthim në Rusi, të paktën dy të vdekur Si pasojë e një shpërthimi gazi, janë vrarë të paktën dy persona dhe janë plagosur 8 të tjerë në Rusi, njoftojnë zyrtarë
Grabisin banesën e marrin peng shërbyesen, arrestohen shqiptarët Policia italiane ka vënë në pranga dy shqiptarë pasi akuzohet se kanë grabitur një pronar Italian si dhe kanë marrë peng
Arrestohet shqiptari në Itali, kishte kthyer ndërtesën në laborator droge Policia italiane ka zbuluar një laborator për përpunimin e heroinës, duke vënë në pranga tre shtetas. Policia bën me
Një ndërtesë pa leje po ndërtohet brenda selisë së PS-së? (VIDEO) Gjergj Bojaxhiu ka zbuluar me anë të një videoje se një ndërtesë pa leje po ngrihet në ambjentet e selisë së PS. Ndë
Zbulohet "komploti" me ndërtesën pas 15-katëshit Kastriot Myftaraj përmes një statusi në Facebook shkruan se sekreti i ndërtimit të 15-katëshit në Tiranë shpjegohet përm
PAMJE TE RRALLA/ Ja si dukeshin ndërtesat e Prishtinës në vitet 1930 Arkivi personal i familjes Kasneci në Prishtinë, të cilët janë me prejardhje nga Kraja e Ulqinit në Mal të Zi, zotërojnë
Nuk do ta besoni çfarë fshihet brenda kësaj ndërtese (FOTO LAJM) Një kompani e ndërtimit të shtëpive në Japoni e quajtur Mizuishi Architects Atelier ka ndërtuar një projekt të jashtëza
Shembja e ndërtesës në Vlorë, dëme materiale në banesa e biznese (FOTO LAJM) Ditën e sotme në Vlorë është shembur ndërtesa 5 katëshe, hapësirë e cila pritet t’I kthehet qytetarëve dhe të ndërtohet
Britania sërish në alarm, policia evakuon një ndërtesë në Londër (FOTO LAJM) Autoritetet e Britanisë kanë evakuuar mëngjesin e sotëm një ndërtesë, pasi nga bodrumi i saj vinte era tym. Sipas med
Për herë të parë dronet do të shuajnë zjarret në New York Ditën e hënë, Departamenti i Zjarrfikësve të Nju Jorkut ka përdorur për herë të parë dronët për të ndihmuar në shuarjen
VMROmerr 3 milione euro kredi, vendos ndërtesën në hipotekë VMRO-DPMNE-ja disa ditë para zgjedhjeve ka marrë kredi prej rreth 3 milionë eurosh nga Banka Komerciale, dhe për këtë, k
Arrestohen 2 shqiptarë në Itali, fshehën 400 kg hashash në një ndërtesë të braktisur Policia italiane ka vënë në pranga dy shqiptarë të cilët u kapën me drogë. Mësohet se operacioni i koduar “Progetto
Konfiskohet shtëpia ku lindi Adolf Hitleri Parlamenti i Austrisë ka vendosur konfiskimin e shtëpisë ku lindi diktatori Adolf Hitler, ndërsa politikanët austriakë j