999 rezultate për

nderkombetareve

Cliff: Politika ta zgjidhë ngërçin Ambasadori britanik në Kosovë, Ian Cliff është shprehur se partitë politike e kanë në dorë të mund të kapërcejnë ngërçin
Haradinaj: Jemi gati për qeveri të re Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka pritur sot zëvendës ambasadorin e Izraelit në Beograd, Itay Milner. Haradinaj
Çuçi: Në 300 ditët e qeverisjes rikthyem besimin e ndërkombëtarëve Ministri i Shtetit për Çështjet Vendore Bledi Çuçi tha sot se në 300 ditët e para të qeverisjes së majtë është arritur t
Tensionet etnike në fokus të ndërkombëtarëve Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Viktoria Nuland, pas Tiranës dhe Prishtin
Ahmeti i kërkon Rasmusenit angazhim të ndërkombëtarëve Në kuadër të takimeve të tij me politikanët në Maqedoni, Anders Fogh Rasmusen ka takuar edhe liderin e BDI-së, Ali Ahmet
Popovski në Athinë: Maqedonia shembull për respektimin e të drejtës ndërkombëtarëve Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikola Popovski ka qenë në Athinë në një takim joformal të ministrave të Jashtëm të BE-
Ahmeti kërkon ndihmën e ndërkombëtarëve Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, kë përfunduar vizitën e tij zyrtare në Norvegji. Ahmeti
Veriu, në duart e ndërkombëtarëve Eksperti i çështjeve të sigurisë, Naim Maloku, ka vlerësuar se bashkësia ndërkombëtare do të ketë rolin kryesor për krij
MPJ thirrje ndërkombëtarëve për zbardhjen e fatit të të pagjeturve Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Personave të Pagjetur (30 Gusht), Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosov
Krasniqi u kërkon ndihmë ndërkombëtarëve Mesa duket kryeparlamentari Jakup Krasniqi ka humbur besimin tek presidentja e vendit Atifete Jahjaga dhe kryeministri i
Evakuoni ambasadat! Peniani thirrje ndërkombëtarëve Koreja e Veriut fton të gjitha ambasadat e huaja në Penian të përgatiten për evakuim, për shkak të asaj që e cilëson faz
Veljanovski-ndërkombëtarëve: Ejani vëzhgoni zgjedhjet Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski theksoi sot se i ka dërguar ftesa institucioneve dhe organizata
Vazhdon përkrahja e ndërkombëtarëve për zbardhjen fatit të pagjeturve Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga, priti sot në nje takim drejtoren e përgjithshme të Komisionit Ndërk
Imunitetet, Venecia kundër ndërkombëtarëve Heqja e imuniteteve të deputetëve ka qenë një gjakim i hershëm i Sali Berishës. Jo rastësisht, qysh në mars 2006, Komisi
Wollfarth: Ecuria e reformave në dorë të klasës politike Ambasadori i OSBE Eugen Wollfarth nga qyteti i Fierit ka kërkuar që integrimi të bëhet në një axhendë kombëtare duke bër
Tërmeti, Turqia u kërkon ndihmë ndërkombëtarëve Turqia po kërkon ndihmë ndërkombtare pas refuzimit për ndihmë që bëri fillimisht të dielën. Mediat turke raportojnë se q
Reforma, Gjiknuri: Ndërkombëtarë ndërhyni Deputeti i Partisë Socialiste në fjalën e tij në parlament i kërkoi ndihmë ndërkombëtarëve të ndërhyjnë pasi sipas ti ma
Veriu nën mbikëqyrjen e ndërkombëtarëve? Zhvillimet në pjesën veriore të Kosovës kanë nxitur debate në skenën e politike të Kosovës në lidhje me gjetjen e zgjidh
Serbia i kërkon ndihmë ndërkombëtarëve Presidenti i Serbisë Boris Tadiç dhe dhe kryeministri serb, Mirko Cvetkoviç, kanë reaguar pas vënies nën kontrollin e Po
Rama u kërkon ndihmë ndërkombëtarëve Kreu i partisë Socialiste Edi Rama ka kritikuar ashpër kolegjin Zgjedhor për moszbardhjen e vendimit të 3 qershorit ndër