999 rezultate për

myslimanet

Pas katolikëve, reagojnë dhe myslimanët: BE s'na i ka mbyllur dyert pse mbrojmë familjen Ditën e djeshme ministret e qeverisë Rama i dërguan një letër të hapur qeverisë Hollandeze. Pas lajmit për këtë hap t
Myslimanët festojnë Kurban Bajramin, kreu i KMSH: Të shërojmë plagët dhe të mbështesim njëri-tjetrin (VIDEO) Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Bujar Spahiu uroi sot myslimanët për festën e Kurban Bajramit që është ditën
Në këtë shtet nëse nuk agjëroni dënoheni! Nëse jeni mysliman në Malajzi dhe nuk agjëroni, bëni kujdes. Në rrethin Segamat të këtij shteti, 32 policë vishen si
Në Jeruzalem muslimat falen për herë të parë këtë Ramazan Turma të shumta janë mbledhur në Jeruzalem për herë të parë në vendin e shenjtë të myslimanëve për lutjet e së premtes.
Qeveria jep 109 milion lekë për myslimanët dhe të krishterët Qeveria ka miratuar fondin e këtij viti për mbështetjen financiare të komuniteteve fetare. Fondi total prej 109 milion l
Qytetarët e Zelandës mbrojnë myslimanët kur falin xhumanë (FOTO-VIDEO) Mijëra njerëz kanë lidhur krahët me njëri-tjetrin, për të formuar një mburojë njerëzore jashtë një xhamie në Zelandë të
Gratë e Zelandës së Re vendosin shami mbi krye duke u solidarizuar me myslimanët (FOTO LAJM) Terroristi që sulmoi xhamitë javën e shkuar në Zelandën e Re kishte si qëllim vrasjen e myslimanëve dhe ngjalljen e një
Kërcënon Erdogan: Kush prek myslimanët kthehet me arkivol Presidenti i Turqisë paralajmëron për një Gallipoli të ri në vazhdën e sulmit terrorist të Christchurch dhe thotë se kus
Prekëse, të krishterët dhe hebrenjtë mbrojnë myslimanët në Londër Bota është bashkuar në mbështetje të komunitetit mysliman pas sulmit terrorist në Zelandë të Re, ku mbetën të vrarë 49 p
Kryeministrja zelandeze vendos shaminë dhe ngushëllon myslimanët Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka udhëtuar drejt qytetit ku ndodhi sulmi terrorist dhe në të cilin mbet
Fajin e kanë myslimanët, e pëson keq senatori që tronditi botën me deklaratën e tij (VIDEO) Senatori Frasser Annine bëri bujë për keq gjatë ditës së djeshme ku tha se fajin për masakrën ndaj myslimanëve në Zeland
Fajin e kanë myslimanët, senatori çudit me reagimin pas sulmit terrorist në xhami Senatori australian Fraser Anning ka marrë mjaft kritika pas qendrimeve të tij të çuditshme në lidhje me sulmin terroris
PAMJE TË RËNDA/ E filmoi live, momenti kur terroristi vret 49 myslimanët në xhami (VIDEO) Wshtë rritur në 49 numri i viktimave nga sulmi terrorist në dy xhami në Zelandën e Re nga një komando. Njëri prej sul
Personi që kërcënoi Haradinajn: Po fliste keq për myslimanët I dyshuari për kërcënim ndaj kryeministrit B. Elshani, para gjykatës është arsyetuar në lidhje me postimin e tij, të cil
15 arsye pse myslimanët nuk e hanë mishin e derrit Fakti se konsumimi i mishit të derrit është i ndaluar në Islam tashmë dihet, por pikat e mëposhtme shpjegojnë arsyet dhe
15 arsyet pse myslimanët nuk e hanë mishin e derrit Fakti se konsumimi i mishit të derrit është i ndaluar në Islam tashmë dihet, por pikat e mëposhtme shpjegojnë arsyet dhe
Si e festuan myslimanët Kurban Bajramin në mbarë botën (FOTO LAJM) Ditwn e sotme, myslimanwt nw tw gjithw botwn festojnw Kurban Bajramin. Kjo festë shënon gatishmërin e Ibrahimit, të
Rama uron myslimanët për Kurban Barjamin me një video të veçantë (VIDEO) Ditën e sotme besimtarët myslimanë në të gjithë botën festojnë Kurban Barjamin. Në këtë ditë të shënuar për Islamin,
Myslimanët apo të krishterët? Ja kush tradhton më shumë partnerët Sipas portalit të takimeve online “Ashley Madison”, sa i takon nivele të tradhëtisë sipas vendeve, të parët rënditen sht
Goditet një organizatë ekstremiste në Francë, do sulmonin myslimanët Sulmet e fundit ekstremiste të terroristëve ka shkaktuar edhe rritjen e radikalizmit në të djathtën ekstreme e cila njih