999 rezultate për

myslim

Protestë globale ndaj dhunës kundër myslimanëve në Birmani Janë shtuar protestat e fuqishme globale kundër dhunës ndaj myslimanëve Rohingia në Mianmar (që njihet edhe me emrin Bir
Nuk është Arabia as Turqia! Ja në cilin vend jetojnë më shumë myslimanë Sipas Oganizates se Kombeve te bashkuara vetëm në vendet e Evropës sot jetojnë 710.000.000 myslimanë. A e dini në cil
Dhjetëra mijëra myslimanë largohen nga dhuna në Birmani Afro 73 mijë pjesëtarë të komunitetit mysliman, Rohingia, janë detyruar të largohen nga dhuna në Mianmar (vend i njohur
Dhunë dhe terror ndaj myslimanëve në Birmani Qeverisë së Birmanisë i jep tonin një nobeliste e Paqes, por në veriun e vendit ka shpërthyer dhuna. Pas sulmit ndaj një
Deputeti katolik provokon rëndë myslimanët (FOTO LAJM) Histeria ndaj myslimanëve me indicie pretendimin se dje u mbulua busti i Skëndërbeut po merr përmasa të rrezikshme.
Fytyra e krimit! Nobelistja që ka përgjegjësinë e genocidit ndaj myslimanëve në Burma Aung San Suu Kyi është në krye të qeverisë në Burma (Mianmar ), një shtet sovran në rajonin e Azisë Juglindore. Ajo ësht
Myslimanët shqiptar ngrenë flamurin e Skënderbeut në mes të Arabisë Saudite (FOTO LAJM) Ishte një debat i nxitur për qëllime të caktuara ai i djeshmi në lidhje me mbulimin ose jo të bustit të Gjergj Kastriot
Tillerson i dërgon letër Isa Mustafës Sekretari Amerikan i Shtetit, Rex W. Tillerson, ka uruar kryeministrin Isa Mustafa dhe të gjithë myslimanët me rastin e
Erion Veliaj ka një urim për besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj uroi sot besimtarët myslimanë për ditën e Kurban Bajramit. Fillimisht kryeb
Veseli për Bajram kujton të rënët e luftës Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka uruar të gjithë besimtarët mysliman për festën e Kurban Bajra
Kurban Bajrami, mijëra myslimanë falen në sheshin "Skënderbej" (FOTO LAJM) Sheshi "Skëndërbej" ishte ishte i tejëmbushur sot që në orët e para të ditës nga mijëra besimtarë myslimanë që ishin dre
Falja e Kurban Bajramit në sheshin “Skënderbej” në Tiranë Ditën e sotme besimtarët myslimanë në të gjithë botën festojnë Kurban Bajramin. Që në orët e para të mëngjesit, mijëra
Myslimanët në Prishtinë u lutën për shuarjen e konflikteve në botë Si në të gjithë botën edhe në Prishtinë besimtarët e besimit Islam e falën sëbashku namazin e Kurban Bayramit. Falje
Kryetari i PDSH-së uron besimtarët mysliman me rastin e Kurban Bajramit Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi uron besimtarët mysliman me rastin e festës së Kurban Bajramit.
Myslimanët mblidhen në Malin Arafat Gati dy milionë myslimanë janë duke u mbledhur në Malin Arafat, pranë qytetit Meka të Arabisë Sadite, për të shënuar klu
Kryeministri Mustafa uron besimtarët myslimanë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e Festës së Kurban Bajramit, ka uruar besimtarët myslimanë
Besimtarët myslimanë nesër festojnë Kurban Bajramin Besimtarët e besimit islam nesër e festojnë festën e Kurban Bajramit, festa e dytë më e madhe myslimane menjëherë pas Fi
Myslimanët ndihmojnë për ndërtimin e katedrales në Prishtinë Sot pritet të bëhet shugurimi i Katedrales Shën Tereza. Kjo katedrale ka një veçori unike se për ndërtimin e saj kanë ko
Më shumë se 2 milionë myslimanë fillojnë pelegrinazhin në Mekë Më shumë se dy milionë myslimanë nga 168 shtete të botës filluan sot pelegrinazhin e madh në Mekë, një udhëtim me disa
Ushtria e Mianmarit po shfaros myslimanët, faktet vijnë nga satelitët Të dhënat satelitore tregojnë djegie të tokave dhe vendbanimeve në të paktën 10 zona në shtetin Rakhine të Myanmarit. Kj