999 rezultate për

myslim

Kjo është myslimania që sfidon Putinin në garën presidenciale Një myslimane ka vendosur që të sfidojë Vladimir Putinin për postin e Presidentit të Rusisë, shkruajnë mediat ndërkombët
Don Shan Zefi: Nuk kam fyer myslimanët, duan të dëmtojnë tolerancën Një profil në Facebook me emrin Don Shan Prifti Zefi, ka shpërndarë akuza dhe komente fyese në drejtim të komunitetit my
A e dini se përse varri i Jezusit ruhet nga dy familje myslimane? Vendi më i shenjë i krishtërimit, kisha “Sepulchre” e cila ndodhet në qytetin e vjetër të Jerusalemit, ku mendohet se ki
"Babagjyshi" mysliman i dërgon dhurata çdo vit vogëlushit (FOTO LAJM) Babagjyshi është 100% i vërtetë - të paktën për një djalë të vogël i cili së pari e pa atë duke ecur përpara shtëpisë së
Gazetarja zviceriane tregon pse shqiptarët myslimanë festojnë Krishlindjet Gazetarja zvicerane, Aleksandra Hiltmann, e cila më 24 dhjetor është kthyer nga Prishtina, në një artikull për Albinfo.c
As Bill Gates e as Rothshildët, ky është njeriu më i pasur në historinë e njerëzimit Kur flasim për njerëzit më të pasur në botë, të gjithëve u shkon mendja tek emra si Bill Gates, Warren Buffet apo John D
Protesta të mëdha në mbarë botën, myslimanët i dalin kundër Trump (FOTO & VIDEO) Myslimanët kanë organizuar protesta në mbarë botën pas lutjeve të së premtes, në kundërshtim me Donald Trump i cili zyrt
Reagojnë terroristët: Të gjithë myslimanët të marrin armët dhe të mbrojnë Jeruzalemin (FOTO LAJM) Njoftimi i Presidentit Trump se SHBA e njeh Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe se do të dërgojë ambasadën amerika
Trump e njohur si kryeqytet të Izraelit, por çfarë e bën Jeruzalemin kaq të shenjtë për tri fe? Presidenti amerikan Donald Trump ka njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe ka njoftuar se në këtë qytet do të
Trump provokon myslimanët! Njeh Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit Donald Trump do të deklarojë njohjen zyrtare të Jerusalemit si kryeqytetin e Izraelit të mërkurën, tha Shtëpia e Bardhë,
Nuk shiste mish derri, Franca mbyll dyqanin e myslimanit Autoritetet franceze kanë urdhëruar mbylljen e një supermarketi "Hallall" në Paris pasi ai nuk shet mish derri dhe verë.
Gjykata Supreme aprovon urdhrin e Trump-it për ndalesën e myslimaneve në SHBA Gjykata Supreme e SHBA-ve e ka miratuar sot urdhrin e presidentit Donald Trump, për ndalimin e udhëtimit për në SHBA të
Postoi videon kundër myslimanëve, kryebashkiaku i Londrës kërkon që të anulohet vizita e Trump Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka nxitur reagime të shumta pasi më 29 nëntor ka postuar vi
Trump ndez edhe një herë polemikat, shpërndan në Twitter videot me përmbajtje anti-myslimane Presidenti amerikan Donald Trump ka shkaktuar sërish polemika, pasi shpërndau tre video me përmbajtje anti-myslimane në
Spastrim etnik ndaj myslimanëve, Papa Françesku shkon në Mianmar (FOTO LAJM) Papa Françesku sapo ka mbërritur në Mianmar në vendin që është akuzuar gjerësisht për spastrimin etnik ndaj myslimanëve.
Gruaja myslimane i shpëtoi jetën, misionari i krishterë ka një mesazh për të (FOTO LAJM) Joseph Dresden Empey është një misionar i krishterë, i cili i ka shpëtuar tri sulmeve terroriste gjatë viteve të fundit.
"Mysliman besnik, por sundimtar modern", Zogu urdhëroi heqjen e ferexhes Nga Aurenc Bebja, Francë “L’Intransigeant”, ka botuar të mërkurën e 31 marsit 1937 një shkrim në lidhje me vendimin h
Aksioni kundër emigrantëve myslimanë, gjykata mbështet Trump Një gjykatë e apelit në Shtetet e Bashkuara e lejon urdhrin e fundit ekzekutiv të presidentit, Donald Trump, për ndalesë
Myslimanët e Ballkanit kundërsulmojnë ekstremistët Rinia në Ballkan ka qenë një shënjestër e lehtë për ekstremistët që kërkojnë t’i radikalizojnë ata dhe t’i bindin të luf
Tha “ishallah“, myslimanin e zbresin nga avioni Khairuldeen Makhzoomi, një 26 – vjeçar i diplomuar në Universitetin e Berkeley, Kaliforni, u ul nga avioni në Aeroportin