999 rezultate për

mosul

Beteja për Mosulin perëndimor nis gjatë ditëve në vijim Pasi kanë arritur të rimarrin pjesën lindore të qytetit irakian, Mosul, ushtria e Irakut po përgatitet për fazën e re të
Bombardohet Universiteti historik i Mosulit për t’u marrë nga duart e ISIS-it Forcat irakiane sulmuan sot Universitetin e rëndësishëm të qytetit verior të Mosulit, si pjesë e një fushate të mbështet
ISIS bombardon ndërtesat qeveritare në Mosul Militantët e të ashtuquajturit “Shtetit Islamik” bombarduan sot dy ndërtesa qeveritare në Mosul, ku forcat irakiane ka
Rinisja e ofensivës, forcat irakiane shënojnë progres në Mosul Forcat irakiane kanë njoftojnë se kanë përparuar në luftën kundër “Shtetit Islamik” në Mosul, duke marrë nën kontroll r
Sulmet kamikaze të ISIS-it në Mosul të filmuara me dron (VIDEO) Një video tre-minutëshe e filmuar me anë te dronit shfaq momente të sulmeve vetëvrasëse të organizatës terroriste ISIS,
Pas dy javësh pushim, trupat irakiane rinisin mësymjen në Mosul kundër ISIS Forcat speciale irakiane, me mbështetjen e bombardimeve ajrore të Koalicionit Ndërkombëtar anti-ISIS, kanë nisur një mës
Të krishterët në Mosul festojnë Krishtlindjet mes rrënojave Të krishterët e Mosulit po festojnë Krishtlindjet e tyre të treta në mërgim edhe pse ka shpresa që ata të rikthehen pas
Carter: Mosuli do të rimerret para se Trump të marrë mandatin Rimarrja e qytetit irakian të Mosulit nga duart e grupit militant “Shtetit Islamik” mund të arrihet para se presidenti i
ISIS var për tradhti 40 civilë në shtyllat elektrike në Mosul ISIS ka varur plot 40 civilë të martën në qytetin verior të Irakut, Mosul, duke i akuzuar ata për tradhti. Trupat e t
Militantët e ISIS kanë rrëmbyer rreth 300 ish-ushtarë irakianë në Mosul Kombet e Bashkuara kanë deklaruar se militantët e ‘Shtetit Islamik’ kanë rrëmbyer afro 300 ish-ushtarë të Irakut, afër q
Gjendet varreza masive me 100 persona të masakruar në Mosul Një varrezë masive në të cilën gjendeshin rreth 100 trupa të cilëve u ishte hequr koka është gjetur në jug të Mosulit.
Shpërthim afër Mosulit, vriten 18 persona Një shpërthim në qëndër të Al Alam ka marrë jetën e të paktën 18 personave. Qyteti Al Alam, i cili gjendet pranë lumi
Forcat irakiane hyjnë në Mosul Forcat irakiane kanë hyrë për të parën herë, në më shumë se dy vite, në Mosulin e kontrolluar nga ISIS-i, e janë përfshi
Lideri i ISIS, Al-Baghdadi urdhëron mos tërheqjen nga Mosuli Grupi terrorist i të ashtuquajturit “Shtetit Islamik” ka nxjerrë një regjistrim audio që thuhet se vjen nga lideri i saj
ISIS dëbohet nga dhjetëra fshatra pranë Mosulit Forcat irakiane kanë mundur të çlirojnë 46 fshatra në perëndim dhe jugperëndim të Mosulit, si pjesë e një operacioni për
Për herë të parë që prej 2014-s, forcat irakiane futen në zemër të Mosulit Forcat qeveritare të Irakut në ditën e 17 të operacionit për çlirimin e Mosulit, kanë hyrë në qendër të qytetit për herë
Avionët ushtarakë irakianë vrasin mbi 100 xhihadistë në Mosul Mbi 100 luftëtarë të Shtetit të vetëshpallur Islamik janë vrarë gjatë sulmeve ajrore të forcave irakiene në Mosul. L
Ushtria irakiane futet në Mosul Edhe pse kanë hasur në rezistencë të fuqishme nga militantët ekstremistë të “Shtetit Islamik”, forcat irakiane kanë hyrë
Të krishterët afër Mosulit mbajnë meshën e parë mbas çlirimit nga ISIS (FOTO) Të krishterët në veri të Irakut, edhe pse me hezitim, janë kthyer në kishë për herë të parë pas plot dy vitesh, mbasi qy
Ushtria irakiane thyen bastionin e ISIS në Mosul, militantët në Evropë? Forcat speciale irakiane kanë thyer bastionin e ISIS dhe kanë hyrë në Mosul. Lajmin e bëri të ditur gjenerali Wissam