999 rezultate për

ministri

Ish-ministri i Jashtëm serb: Thaçi dhe Vuçiç po punojnë për ndarjen e Kosovës Ish-Ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiq, zbulon se miqtë e ngushtë të Edi Ramës, Toni Bler dhe Aleks Soros, i biri i Xh
Haradinaj: Mendimi i miqve, kurdoherë i mirëpritur Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka pritur në zyrën e tij analistin dhe drejtorin e “Council for Inclusive Govern
Me ta edhe Limaj, nis takimi i krerëve të shtetit me ambasadorin amerikan re krerët institucional, kryeministri Ramush Haradinaj, Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeparlamentari Kadri Veseli mëngje
Zaev: Nuk e di çfarë po negociojnë por presim paqen Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka komentuar zërat për një shkëmbim të mundshëm territoresh mes Kosovës dhe Serbi
Kaluan 2 orë, e gjithë Kosova pret takimin e PAN Po vazhdon takimi mes katër partnerëve të koalicionin qeverisëës, Ramush Haradinajt, Kadri Veselit, Fatmir Limajt e Behg
Ceka: Në Ministrinë e Jashtme ka rrjet spiunazhi për gratë e ambasadorëve Ish-ambasadori, Neritan Ceka Dade ka bërë deklaratën e fortë në lidhje me diplomacinë shqiptare. Ceka u shpreh në emi
Edhe daja i Haradinajt e gjen një vend pune në shtet Lahi Brahimaj nuk arriti të sigurojë një ulëse në Kuvendin e Kosovës në zgjedhjet e vitit 2017. Ai mori 8,121 vota, t
Osmani takohet me ministrin e Lituanisë, rruga për në BE është e hapur Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani mbajti takim me ministrin për Punë të Jashtme të Republi
Njeriu më i afërt i Haradinajt kundër Veselit, a janë afër zgjedhjet? I pari i ekzekutivit nuk po përkrah propozimin e kryeparlamentarit Kadri Veseli për pezullim të taksës për 120 ditë. Kjo
Shtohen rastet e fruthit në Shkup Gjatë kujdestarisë së mbrëmshme në Klinikën për Sëmundje Infektive, janë kontrolluar katër raste të dyshuara të fruthit,
Ish-ministri turk: Kush voton partinë e Erdoganit hyn në parajsë (VIDEO) Turqia përgatitet të hyjë në zgjedhje lokale në fund të marsit, megjithatë partitë kanë ndezur motorët e fushatës me dek
Pas tragjedisë Brezovica do të mbyllet për dy ditë Zëvendësministri i Diasporës në Qeverinë e Kosovës Arian Daci do të varroset të dielën e 27 janarit në varrezat e qyteti
"Idiot, malok, i trashë", Ndocaj tregon sherrin me Ramën Ish-deputeti i Partisë Socialiste Eduard Ndocaj ka treguar në Xing me Ermalin se është zënë disa herë me Kryeministrin R
Ky është zv.ministri i Kosovës i vrarë nga orteku në Brezovicë Personi që ka vdekur nga orteku në Brezovicë mësohet se është zv.ministri Arian Daci, djali i Nexhat Dacit. Ai u zu n
Irani akuzon Francën për destabilizimin e Lindjes së Mesme Republika Islamike e Iranit e ka akuzuar Francën për destabilizim të rajonit pasi ministri i jashtëm, Jean-Yves Le Drian
Kryeministri italian akuza të ashpra ndaj Francës e Gjermanisë Kryeministri italian, Giuseppe Conte, në një intervistë të dhënë për "Corriere della Sera" ka hedhur akuza të ashpra nd
Ministria e Shëndetësisë çon në gjykatë vendimin për dyfishimin e shërbimeve dentare Urdhëri i Stomatologut së fundmi ka vendosur që të dyfishohen çmimet e shërbimeve dentare, por kjo ka sjellë reagime të
Ministri Lekaj tregon gjendjen e rrugve, ka një apel për drejtuesit e mjeteve Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se pas reshjeve të borës, të gjitha rrugët në vend që janë përgjegjësi
Ish-ministri i Jashtëm për Cakajn: Tregoi që është i paaftë Ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj e ka konsiferuar Gent Cakajn si të paaftë për të mbajtur detyrën e Ministrit të J
Vdes ministri i Mbrojtjes së Enver Hoxhës Është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare ushtaraku Kiço Mustaqi, i cili shërbeu si ministëri Mbrojtjes në mes dy siteme