999 rezultate për

mini

Zgjedhjet në Kosovë: Voton kandidati për kryeministër Enver Hoxhaj Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovë për kryeministër të vendit, Enver Hoxhaj pasi ka shfrytëzuar të drejtën e tij
U mposht minimalisht nga Napoli, Pirlo: Penalltia ishte e dyshimtë Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo, ka cilësuar penaltinë e fituar të Napolit si të dyshimtë. Andrea Pirlo beson se
Kolegu i mjekut të arrestuar zbulon prapaskenat: Kjo përplasje çoi pas hekurave Priftin! Sekuestrimi i pasurisë dhe arrestimi i mjekut Edvin Prifti është komentuar nga kolegu i tij, kardiologu Petrit Vargu.
Shifra alarmante! Kaq viktima e kaq të infektuar u shënuan në 24 orët e fundit COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3994 testime, 740 të shëruar, 1152 raste të reja dhe 12 humbje jetë në 24 orët e fund
Vendimi i papritur, nga e hëna mbyllen gjithë shkollat Një vendim i papritur është marrë vetëm pak minuta më parë nga Ministria e Arsimit. Nga dita e hënë asnjë institucion
"Ke nevojë ti rikthehesh shkollës", Basha ironizon kryeministrin Rama Kreu demokrat, Lulzim Basha ka bërë një postim në rrjetin scoial Facebook ku ironizon kryeministrin Edi Rama. Ai ka p
A do të mbyllet Shqipëria, përgjigjet Tomini Prej disa ditësh Shqipëria po regjistron mbi 1 mijë raste të reja në harkun kohor të 24 orëve, gjë e cila bëri që autori
Italia formon qeverinë e re Është formuar qeveria e re italiane me kryeministrin Mario Draghi. Kabineti i ri qeveritar do të betohet ditën e nesërme
"Më mbaroi letra higjenike", djali i ish-kryeministrit gjobitet pasi theu orën policore Gjobave të policisë për mos mbajtjen e maskës, duke parandaluar kështu përhapjen e COVID-19 nuk i ka shpëtuar as djali i
"Shpërthejnë" gjobat, dy demokratët e pësojnë me miliona lekë Që pas paralajmërimit të kryeministrit Rama, shumë subjekte politike janë gjobitur për shkak se kanë mbajtur takime për
Blendi Klosi gjobitet me 50 milion lekë të vjetra Ministri Blendi Klosi është gjobitur me 5 milion lekë për shkak se ka mbajtur një takim politik në Berat në shkelje të r
E gjobitën për maskën, reagon djali i ish-kryeministrit: E pavlefshme! Redon Meksi, djali i ish-kryeministrit Aleksandër Meksi, është gjobitur mbrëmjen e enjte për thyerje të rregullave anti-
Shpend Ahmeti tregon "skenarin" e Kurtit: Do të bëhet kryeministër i Shqipërisë Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmetim e ka "fryrë" skenarin sipas të cilit ka aktualisht Albin Kurti. Sipas tij, Kur
Gjobitet djali i ish-kryeministrit, i riu: Më kishte mbaruar letra higjenike! Redon Meksi, djali i ish-kryeministrit Aleksandër Meksi, është gjobitur mbrëmjen e kësaj të enjteje për thyerje të rregu
A e çon LDK Kurtin në Kushtetuese nëse zgjidhet shef i Qeverisë? Veliu: Po punojmë që ai të mos bëhet kryeministër Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, as s’e ka përjashtuar e as s'e ka konfirmuar mundësinë që ta d
Ashpërsohen masat, kaq qytetarë u gjobitën sot pasi thyen rregullat anti-Covid Gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masë administrative 1289 qytetarë që nuk kishin vendosur maskat mbrojtëse.
Kryeministri i "fiksuar" pas Instagramit, por ndjek vetëm këto dy profile personash (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama shquhet për faktin se është një nga politikanët më aktivë në mediat sociale. Ai aktualisht ndod
"Shqiptarët kanë prejardhje turke dhe rome", digjet para Ministrisë në Maqedoni libri i gjeografisë Ditën e djeshme ka qarkulluar një libër gjeografie i gjimnazit në Maqedoni ku shkruhej se shqiptarët ishin popull me pre
Përballje mes dy krerëve të shtetit, Rama dhe Meta në gjykatë Një përballje e fortë do të "ndezë" Gjykatën Kushtetuese më 25 mars të këtij viti. Kryeministri Edi Rama dhe presiden
Sezoni i provimeve, Kushi apel të rëndësishëm universiteteve Ministrja e Arsimit Evis Kushi, ka reaguar pas masave të reja të cilat u morën sot me qëllim parandalimin e përhapjes s