999 rezultate për

microsoft

Hotmail në sulm Edhe pse shumica e njerëzve mendojnë së Gmail aktualisht është e-maili më i përdorur në botë, e vërteta është krejtësish
Microsoft tejkalon parashikimet Microsoft tejkaloi çdo parashikim të Wall Street, me rritje prej 51% të fitimit për tremujorin e tretë dhe shitjet shumë
Microsoft dhe Yahoo thellojnë bashkëpunimin Microsoft dhe Yahoo! kanë vendosur të thellojnë bashkëpunimin e filluar muaj më parë. Në fillim të bashkëpunimit, rezult
Microsoft liçenson disa patenta për smartphone Palm Kompania më e madhe në botë e software, i cili do të nis vargun e saj të ri të smartphones javën e ardhshme, ka të licen
Shefat e Adobe dhe Microsoft takohen për të biseduar rreth Apple Për një kohë, dukej sikur Adobe dhe Microsoft ishin të destinuar të jenë rivalët e pastër. Microsoft duket sikur po i sh
Microsoft blen AviCode Microsoft bëri shpalljen e tij të parë zyrtare, blerjen më 6 tetor 2010 , kur zyrtarët e kompanisë thanë se kishin blerë
Microsoft emëron tre presidentë të rinj Shefi Ekzekutiv i Microsoft Steve Ballmer ka dorëzuar bizneset e Office, telefonave dhe lojrave tre presidenteve dhe ka
Microsoft padit Motorolën Microsoft tha sot se ka ngritur një padi kundër Motorola për shkelje të drejtash në lidhje me smartphone Android Motorol
Erdhi Internet Explorer 9 beta Microsoft publikoi sot versionin e ri të Internet Explorer 9 beta, duke premtuar se do kjo do të jetë një ekperiencë ndr
Microsoft nxjerr kamerë me sensor 1080p HD Microsoft ka nxjerrur në treg një kamerë të re të quajtur LifeCam Studio me sensor 1080p dhe HD të plotë. Kamera LifeCam
Internet Explorer gati me 15 shtator Dy muaj më parë Microsoft publikoi disa pamje të shfletuesit Internet Explorer 9, ku thuhej se versioni 9 do të vijë pas
"Microsoft" regjistron perfitime rekord Fitime rekord për kompaninë e famshme “Microsoftin” në 3-mujorin e parë të vitit 2
Microsoft akuzohet per perdorimin e femijeve ne pune Kompania kompjuterike amerikane “Microsoft” është akuzuar se ka përdorë fuqinë pun&
Themeluesit e Microsoft shprehin ngushellime per "babane e PC" “Babai i kompjuterit personal”, i cili i dha shtysë karrierës së themeluesve të Microsof
Microsoft shet me shume se 90 milione kopje te Windows 7 Microsoft thotë se shitjet e sistemit të tij të fundit të shfrytëzimit kanë kapur 90 milio
BE do te miratoje marreveshjen Yahoo - Microsoft Duket se kompanitë Microsoft e Yahoo kanë arritur marrëveshje me të cilën janë kënaqu
Bing hedh ne gjyq Microsoft per vjedhjen e emrit Avokatet e nje shoqerie te vogel amerikane qe merret me teknologji, kane hedhur ne gjyq gjigandin Microsoft duke kerkuar
Marreveshje Yahoo-Microsoft Yahoo dhe Microsoft kanë bërë të ditur se këto dy kompani edhe zyrtarisht kanë përfun
Zyrtarizohet marreveshja midis "Yahoo" e "Microsoft" Katër muaj pas marrëveshjes paraprake, “Yahoo” e “Microsoft” më në fund kan&
Microsoft dhe Yahoo aleance kunder Google Microsoft dhe Yahoo kanë nënshkruar planin e tyre për t’u bashkuar kundër Google në tregu