999 rezultate për

mesdhe

500 emigrantë kanë mbetur në Detin Mesdhe, nuk i pranon asnjë shtet Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Refugjatë (UNHCR) u ka bërë thirrje qeverive evropiane, që të pranojnë 500 migrantë
Tragjedi nё Mesdhe, 115 refugjatё tё humbur Sёrish para brigjeve tё Libisё ёshtё mbytur njё anije me refugjatё. OKB bn
Deti Mesdhe, deti më i ndotur i Europës Deti Mesdheu është deti më i ndotur i Evropës, ndonëse ka një rritje të përgjithshme që prej vitit 2009 të sasisë së mbe
Drogë, pije dhe seks pa limit...kroçera që skandalizoi Mesdheun (FOTO LAJM) Nuk kishte limite për asgjë. Më lehtë gjeje drogë se sa një pije. Persona që kishin abuzuar me pijen shihje kudo, madje
Shqipëria, ndër vendet që ndot më shumë Mesdheun me plastikë Shqipëria është një ndër tre shtetet që shkakton më shumë ndotje në Mesdhe nga plastika, së bashku me Egjiptin dhe Malin
Fundoset një varkë më emigrantë, dyshohen të paktën 50 të vdekur Dhjetëra imigrantë besohet se kanë vdekur pasi barka me të cilën po udhëtonin u fundos në Detin Mesdhe, jo shumë larg br
Ministri italian flet për rrëmbimin e anijes në detin Mesdhe, "u prenë në besë" Një rrëmbim ka ndodhur në ujrat e detit Mesdhe. Mësohet se anija është rrëmbyer nga refugjatët në brigjet e Libisë. D
Rrëmbehet një anije në detin Mesdhe Një rrëmbim ka ndodhur në ujrat e detit Mesdhe. Mësohet se është rrëmbyer një anije dhe ende nuk dihet për fatin e ekupi
Triliona metër kub gaz që mund të sjellin luftën në Mesdhe Turqia, Greqia, Qiproja, Izraeli, Siria në veri-lindje si edhe Egjipti janë nën ethet e gazit në hapësirën detare në Mes
“Përrallë Mesdheu” në Metropol, argëtim me tingujt e muzikës për artdashësit e kryeqytetit Të gjithë artdashësit në kryeqytet përgjatë muajit shkurt do të mund të shijojnë një “Përrallë Mesdheu”. Për katër fundj
Mimi Kodheli: Burri im donte një brune, jo mua E ftuar së fundmi në emisionin "Soiree" ishte deputetja e njohur shqiptare Mimi Kodheli. Ajo ishte një ndër bjondet e sh
Përplasen dy aniije në Mesdhe, nafta ndot detin (VIDEO) Përplasja e anijeve transportuese njëra e Tunizisë dhe tjetra e Qipros, ka bërë që një sasi e madhe e naftës të derdhet
Foggo: Rusia po rrit aftësitë e nëndetëseve të saj në Altantik dhe Mesdhe Rusia po rrit aftësitë e saj ushtarake nënujore duke sfiduar drejtpërdrejt forcat e SHBA-së dhe NATO-s në Atlantik dhe M
E frikshme, një stuhi-uragan po vjen me gjithë forcën drejt Mesdheut Një stuhi e fuqishme dhe e rrallë pritet të godasë Mesdheun Lindor këtë fundjavë. Stuhia hibride, gjithashtu e njohur si
Uragani i fuqishëm godet Mesdheun në fundjavë Stuhia "medicane" do të kërcënojë vijat bregdetare përgjatë Detit Mesdhe gjatë ditëve të ardhshme dhe Greqia duket të je
Dieta mesdhetare parandalon depresionin Ushqimi me një diete mesdhetare mund të ndihmojë në parandalimin e depresionit, sipas një studimi të ri. Një dietë me
Cikloni mesdhetar do godasë nesër Ballkanin Meteorologët kanë paralajmëruar se një ciklon tropikal mund të ndodhë nesër në brigjet e Greqisë. Erërat e forta do të v
Greqia në alarm, vjen furishëm cikloni mesdhetar (FOTO LAJM) Greqia është duke u përgatitur për t'u përballur me një situatë të jashtëzakonshme atmosferike pasi meteorologët kanë ko
Oim: 1728 emigrantë të vdekur në Mesdhe që nga fillimi i vitit Ka shkuar në 1728 bilanci i emigrantëve dhe refugjatëve të vdekur në ujërat e Mesdheut nga fillimi i vitit, teksa tenton
Rusia i kërcënon të gjithë, flota gjigante futet në Mesdhe (FOTO LAJM) Rusia ka pozicionuar disa shumë anije luftarake në Detin Mesdhe, në atë që mediat ruse e kanë cilësuar si prezencën më e