E FUNDIT/ Plagoset me pistoletë silenciator një person pranë piramidës
999 rezultate për

merkuren

Hiqet pas dy vitesh gjendja e jashtëzakonshme në Francë Pas thuajse dy vitesh në Francë më nuk është në fuqi gjendja e jashtëzakonshme. Kryeministri i vendit, Edouard Philip
Pochettino e konfirmon mungesën e Kane ndaj Unitedit Tottenham Hotspur ka konfirmuar se sulmuesi i tyre Harry Kane do të humbasë ndeshjen derbi të javës së Ligës Premier nda
Pafajsia e Tahirit, Rama: Të mërkurën do të ngrejmë dorën e arrestit Kryeministri Edi Rama ka deklaruar hapur se e refuzon kërkesën e Prokurorisë për arrestimin e Saimir Tahirit sepse është
Të mërkurën fillon vaksinimi në të gjithë Maqedoninë Vaksinimi kundër gripit sezonal në të gjithë vendin do të fillojë të mërkurën (18.10) dhe do të kryhet në qendrat shënde
Të mërkurën shpallet aktvendimi për Hasanin “Kriminaliteti i ‘jakës së bardhë’ – sakrifikimi i zyrtarit të vogël për ta shpëtuar zyrtarin e lartë”. Kjo metodë, sipa
Caktohen oraret për ndeshjet e kthimit në Kupën e Shqipërisë Mesjava në Shqipëri pret ndeshjet e kthimit të turit të parë të Kupës. Klubet kanë rëndë dakord mes tyre dhe duele të sh
Arrestohet në Aeroportin e Vjenës një shtetas i Kosovës Ndaj tij ishte shpallur një fletarrest për gjithë shtetet e BE-së. Të mërkurën ai ka fluturuar nga Prishtina në drejtim
Mungesa e energjisë në Florida, 8 të vdekur në një azil 8 persona kanë humbur jetën në një azil për të moshuarit, në Floridan e mbetur pa energji elektrike, si pasojë e uragani
Ja kur do të freskohet moti në Maqedoni Nga e marta javën e ardhshme pritet ulje të temperaturave, mot me vranësira të përcjella me shi të rrëmbyeshëm lokal, ku
Hoxhaj: Do të jemi pjesë e takimit konsultativ të mërkurën Kryesuesi i seancës së Kuvendit Adem Mikullovci u ka bërë ftesë partive për një takim konsultativ për ditën e mërkurë.
PDK pret të mërkurën për vendosur mbi pjesëmarrjen në seancë PDK do të vendosë vetëm të mërkurën se çfarë do të bëjë me pjesëmarrjen ose jo në seancën konstituive të Kuvendit të Kos
Seanca për shkarkimin e Zvërlevskit anulohet për të mërkurën Seanca për shkarkimin e Prokurorit të Përgjithshëm Marko Zvërlevski është shtyrë për ditën e mërkurë. Deputeti Ilija Di
Të mërkurën mbahet takimi konsultativ i partive Të mërkurën, më 9 gusht, në orën 10:00, do të mbahet takimi konsultativ mes përfaqësuesve të partive politike në Kosovë.
PDK: Oferta vlenë deri të mërkurën Nënkryetari i PDK-së, Rexhep Hoti ka bërë me dije qëndrimet e partisë së tij lidhur me ofertën që Kadri Veseli u ka dhën
VV nuk do të marrë pjesë në takimin konsultativ të mërkurën Vetëvendosja nuk do të marrë pjesë në një takim tjetër konsultativ që pritet të mbahet ditën e mërkurë, këtë e tha shefi
Të mërkurën seanca e radhës konsultative (VIDEO) Enver Hoxhaj nga PDK-ja ka thënë pas mbledhjes së takimit me shefat e GP-ve se qëllimi i PAN-it është të zbatojnë rezult
Të mërkurën seanca për konstituimin e kuvendit Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline m
Selmanaj: Seanca konstitutive jo më larg se të mërkurën Në një intervistë për "Zërin", anëtari i Kryesisë së AAK-së, Rasim Selmanaj ka bërë të ditur se në takimin mes president
Të mërkurën seanca konstituive e kuvendit Zyrtarë të koalicionit PAN thonë se seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës do të mbahet javën e ardhshme, të mërkurën.
BE: Maqedonia pret të mërkurën një lajm të mirë në Samitin e Triestes Maqedonia e pret një lajm të mirë lidhur me aprovimin e projekteve në Samitin vijues të gjashtë shteteve ballkanike me B