999 rezultate për

mbajne

E hëna nis me diell, si do të mbajnë temperaturat këtë javë Shërbimi meteorologjik ushtarak njofton se java që vjen dot të nisë me diell me ditën e hënë, ndërsa nga e marta priten
​Covid-19 qëndron në hundën e fëmijëve për tre javë Sipas një studimi të ri të bërë nga Koreja e Jugut u nxorrën përfundimet se fëmijët mund të mbajnë koronavirusin në hund
A duhet të mbajnë fëmijët maska? Çfarë thonë mjekët Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, nuk ka ende dëshmi se fëmijët mund të jenë bartës kryesor të virusit, por sh
Ditët e fundit të gushtit, si do të mbajnë sot temperaturat Dita e sotme pritet të jetë me temperatura të larta. Por nga sot Shqipëria dhe gjithë Rajoni i Ballkanit do të karakt
Pse njerëzit mbajnë orën në dorën e majtë Nga ‘refleksi’ ne vetvetiu e vëmë orën në kyçin e dorës së majtë, por a keni menduar ndonjëherë përse? Megjithatë, në
OBSH ndryshon sërish rregullat: Fëmijët mbi 12 vjeç të mbajnë me patjetër maskë Organizata Botërore e Shëndetësisë ka ndryshuar sërish rekomandimet për mbajtjen e maskës. Në konferencën për shtyp të m
OBSH ndryshon sërish rregullat: A duhet të mbajnë fëmijët maska? Organizata Botërore e Shëndetësisë ka ndryshuar sërish rekomandimet për mbajtjen e maskës. Në konferencën për shtyp të m
Vendimi më i fundit në Itali: Prindërit nuk janë të detyruar të mbajnë fëmijët me para mbi moshën 18-vjeç Gjykata Supreme në Itali vendosi se prindërit nuk janë të detyruar të mbajnë me para fëmijët e tyre mbi 18 vjeç, edhe në
Doni të hani shëndetshëm? Zgjidhni këto 6 fruta 1 – Mollët: Mollët janë të pasura me fibra, vitaminë C dhe antioksidantë të shumtë. Shërbejnë si një ushqim i përsosur m
Ky shtet në Europë vendos që njerëzit mos të mbajnë maska Në kohën që shumë vende të botës e kanë kthyer në detyrim mbajtjen e maskave në vende publike, Holanda merr një vendim t
Juventus zbulon fanellat për sezonin e ri Klubi italian, Juventus ka zbuluar sot fanellat që do t’i veshë në sezonin e ardhshëm 2020/21. Tashmë është radha e i
Valteri bën akuzën e fortë: Bizneset që kanë lidhje me politikanët mbajnë pishinat hapur Deputeti Halit Valteri i ka kërkuar kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi të ndërhyjë për ndryshimin e aktit normativ që mbyll k
Yuri Kim bën deklaratën e nxehtë dhe paralajmëron hapur Ramën e Bashën Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim ka bërë një paralajmërim të "nxehtë" në Twitter për liderat e politikës në Shqip
Çfarë të hani gjatë verës? Këto janë ushqimet që mbajnë trupin në formë Në stinën e verës dieta duhet të jetë e kufizuar në proteina pasi ato rrisin nxehtësinë që çlirohet nga trupi gjatë tret
Reagimi epik i lojtarëve të Barçës kur shohin fanellën e re që do mbajnë veshur (VIDEO) Ka pak ditë që Barcelona ka publikuar fanellën bazë me të cilat do të luajnë në edicionin 2020/21 Si një pjesë e madh
Kampionati i njohur europian e nis sezonin e ri me tifozë Liga e futbollit në Holandë do të fillojë në shtator, ndërsa shikuesit do të lejojnë të zënë 15 deri në 35 për qind të k
Sezoni i dasmave po vjen, pse nuset mbajnë lule Para ditës së madhe të martesës, nuset duhet të dinë se si qëndron e vërteta e buqetës së luleve. Mesa duket, histori
Humbi ndaj Bolognës, si gjithmonë Conten nuk e mbajnë nervat Interi i Antonio Contes pësoi një humbje të rëndë në shtëpi, duke u përmbysur nga Bologna 2-1. Trajneri zikaltër u pa
Lazio - Milan, formacionet zyrtare: "Lacialët" kërkojnë të mbajnë gjallë shpresat për titull (FOTO LAJM) Lazio, skuadra që është në garë për titullin e kampionit, pret një kundërshtar mjaft të vëshitrë si Milan. Pas fitore
Masa ekstreme në Beograd pas rasteve të shtuara të Covid-19 Serbia ka marrë masa te jashtëzakonshme për të parandaluar përhapjen e koronavirusit në Beograd pasi vendi po përballet