999 rezultate për

maqedoni

Merkel telefonon Zaevin dhe Ciprasin Kancelarja gjermane, Angela Merkel dje ka diskutuar nëpërmjet telefonit me kryeministrat e Greqisë dhe Maqedonisë, Aleks
Ndodh pas 15 vitesh, nesër Zaev ndeshet në televizion me kryetarin e opozitës Pas pesëmbëdhjetë viteve, nesër do të ketë duel televiziv mes kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev dhe kryetarit të pa
Aksident i rëndë në Maqedoni, ka të vdekur Një burrë dhe grua kanë vdekur në një aksident trafiku që ka ndodhur në rrugën Miladinovci-Kadino, pasi që vetura ka dal
Kuvendi i Maqedonisë mban seancë, disa nga projektligjet Kuvendi i Maqedonisë sot do ta vazhdojë seancën e 46-të, në rend dite të së cilës është edhe propozim ligji për ndryshim
ASH sot mblidhet për emrin, a do ta mbështesin propozimin? Kryesia Qendrore e Aleancës për Shqiptarët sot do të mbajë takim për propozimin e fundit të emrit që në shqip u përkthye
Si do të jetë moti në Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm dhe me periudha dielli. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut, s
Nacionalisti Sheshel përzihet edhe me politikanët shqiptarë në Maqedoni Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, është shprehur kundër vizitës së paralajmëruar të kreut të Parlame
Maqedonia zgjedh guvernatorin Parlamenti i Republikës së Maqedonisë në seancën e 46 e emëroi dr. Anita Angelovska Bezhoska për guvernator i Bankës Pop
Ministri shqiptar i Maqedonisë shkon në Beograd Ministri në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë për Marrëdhëniet me Diasporën, Edmond Ademi sot dhe nesër do të zhvilloj
Arsyeja pse opozita greke kundërshton emrin për Maqedoninë Kreu i Partisë opozitare greke “Demokracia e Re”, Kirijakos Micotakis ka hedhur poshtë propozimin Republika e Maqedonisë
Mali Everest i merr jetën një alpinisti nga Maqedonia Mjeku me inicialet Gj.P nga Maqedonia ka vdekur nga infarkti duke u ngjitur në majen më të lartë të botës, Mont Everest.
SHBA merr në dorë fatin e bisedimeve për emrin Pas refuzimit që i bëri Greqia propozimit “Republika e Maqedonisë së Ilidenit”, si opsion për zgjidhjen e çështjes së em
Ku është baza e emrit të Ri të Maqedonisë? Çfarë është Ilindeni ose Dita e Ilisë? (FOTO LAJM) Maqedonia sipas gjitha gjasave do të ketë emër të ri dhe këtë e kanë vendosur dy shtete që 25 vite janë në kontest rreth
Maqedonia ndryshon emrin, si do të quhet tani Pas takimit të liderëve sot në klubin e deputetëve, kryeministri Zoran Zaev i shoqëruar nga kreu i BDI-së Ali Ahmeti, zv
Çipras njofton zyrtarisht për emrin e ri të Maqedonisë Propozimi “Maqedonia e Ilindenit” frustroi opozitën greke. Lideri i “Demokracisë së Re”, Kyriakos Micotakis dhe liderja
Paralajmërimi tronditës i ish-ministres maqedonase, çfarë ndodhi në Samitin e Sofjes Ish ministra e jashme e Maqedonisë, Ilinka Mitreva në emisionin "Samo Vistina", ka thënë se ka qenë provokim, e jo rastë
Maqedonia sot në ankth, liderët takohen për emrin Për sot është paralajmëruar takim liderësh në Maqedoni, ndërsa në fokus të takimit do të jetë çështja e emrit. Gjatë
Si do të jetë moti në Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm me reshje lokale. Pasdite do të ketë mundësi të paraqitjes edhe të bu
Emri Ilindeni çfarë përfaqëson për shqiptarët dhe kryengritja kundër Ottomanëve Samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor, që u mbajt këto ditë në Sofje, si duket do të mbahet mend për përhapjen e lajm
Opozita greke nuk e pranon emrin e ri të Maqedonisë Kryeministri grek Cipras ka informuar kreun e Nea Demokratisë, Mitsotakis përmes telefonit se me Zoran Zaev ka diskutuar