999 rezultate për

mandatit

Presidenti zbret në shesh, takime dhe selfie me njerëzit (FOTO LAJM) Presidenti i zgjedhur, Hashim Thaçi, është parë i vetëm në sheshin “Nëna Terezë”. Gjatë ecjes së tij nëpër shesh, Tha
Ja privilegjet e Jahjagës pas përfundimit të mandatit si presidente Presidentja në ikje, Atifete Jahjaga, mesa duket do të shpërblehet me një pagë në vlerë prej 70 përqind të asaj që e mer
Berisha: Po mendoj dorëzimin e mandatit! Ish kryeministri Berisha, ka deklaruar para mediave pak minuta më parë se po e mendon seriozisht dorëzimin e mandatit. A
Jahjaga drejt fundit të mandatit, vijon vizitat nëpër komuna Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, është drejt fundit të mandatit si presidente, e ndërkohë po vazhdo
Dokumenti / Jahjaga e dhjetëfishoi pasurinë brenda mandatit si presidente (FOTO LAJM) Për 5 vjet si kryetare e shtetit, presidentja Atifete Jahjaga ka ndryshuar shumë. Ajo nuk është më policja që kishte një
Pa zgjidhje në zgjedhje Situata e tensionuar politike në vend është shumë e pritshme se mund të çojë në zgjedhje të parakohshme. Por, vëzhgue
Reforma në drejtësi, sot tryeza e ekspertëve Ekspertët e të gjithë partive politike mblidhen për reformën në drejtësi, e cila do duhet të kalojnë provën, nëse janë t
UNITETI themelon degën e Dibrës Partia politike UNITETI mbrëmë mbajti Kuvendin themelues të degës Dibër. "Kuvendarët në një mbledhje pune, që më tepë
LSI është në opozitë? Ja gafa e Komisionit të Venecias Sot kreu i shtetit shqiptar ka marrë një letër mbi reformën në drejtësi nga presidenti i Komisionit të Venecias, Gianni
PD dorëzon në Kuvend kërkesën për mbarimin e mandatit të nënkryetares Leskaj (FOTO) Partia Demokratike depozitoi sot në Kuvend kërkesën për mbledhjen e Këshillit për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin,
Zyra e Ivanov: Ja pse e shkarkuam Agron Buxhakun Ambasadori i Maqedonisë në Francë, Agron Buxhaku është tërhequr nga Presidenti i Maqedonisë për shkak të përfundimit të
Basha: Rama-Meta refuzuan heqjen e mandatit të Mark Frrokut Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka marrë mbështetjen e drejtuesve më të lartë të institucioneve europiane
Reagon Topalli për çështjen Frroku, ja çfarë thotë Jozefina Topalli nuk e ka pritur fare mirë vendimin e sotëm të Këshillit të Rregullores, i cili e ka cuar në Kushtetuese
Ristani letër Kuvendit për mbarimin e mandatit të deputetëve Frroku e Ndoka Me anë të një letre të detajuar dërguar Kuvendit, deputeti demokrat Arben Ristani ka reaguar për mbarimin e mandatit të
Mungesa e ligjit për deputetët bllokon Kuvendin Ish-nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Naim Maloku deklaron se pengesa e punws sw kwtij institucioni lidhet me mungesën
Përfundimi i mandatit të EULEX, Mustafa takon Meuccin Shefi i Misionit EULEX në Kosovë, Gabriele Meucci dhe kryeministri Isa Mustafa u takuan sot për të diskutuar lidhur me p
KOMENT/ Debati i parakohshëm mbi Veliajn në autobus Kanë ngjallur debat fotografitë e kryebashkiakut të ri të Tiranës, Erion Veliaj teksa priste autobusin në një prej staci
Berisha: Më shkoi në mëndje djegia e mandatit Berisha i ka cilësuar zgjedhjet si më të këqijat në historinë e vendit. "Duke ardhur në Parlament, mendova se cili xhest
Thaçi mund të sfidohet nga Jahjaga për president Kandidati i vetëm për presidenti i koalicionit qeverisës, PDK-LDK, Hashim Thaçi, mund të sfidohet nga presidentja e tani
Ristani: Kokëdhima ka përfituar fonde nga buxheti në 150 raste UPDATE - Këshilli i Mandateve është mbledhur sot rreth orës 18:30 për të diskutuar kërkesën e Partisë Demokratike për h