999 rezultate për

mandatit

PS zbardh arsyen e shkarkimit: Zguri shpëtoi “kokën” e kryebashkiakut demokrat Deputetja e PS, Klotilda Ferhati në një deklaratë për mediat ka deklaruare se kreu i KQZ Klement Zguri ka shkelur ligjin
Llallës i përfundon mandati, PS plan të fshehtë për një kryeprokuror të përkohshëm Pas pesë vitesh në krye të organit të akuzës, mandati i kryeprokurorit Adriatik Llalla ka hyrë në muajin e vet të fundit
E FUNDIT/ Prokurorët zbarkojnë në Kuvend për arrestimin e Saimir Tahirit (VIDEO) Ndërkohë që Prokuroria e Përgjithshme i ka kërkuar zyrtarisht Kuvendit heqjen e mandatit të Saimir Tahirit, një grup pro
E FUNDIT/ Prokuroria kërkon arrestimin e Saimir Tahirit Prokuroria kërkon nga Kuvendi heqjen e mandatit të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Ky hap do të sjellë arr
Sela: Në Strugë nuk ka më pashallëk Kandidati i Aleancës për Shqiptarët për Strugën, Ziadin Sela, në "Debat Përmime", premtoi se do t’i vazhdojë punët që th
Rama prezanton sot programin, ulen taksat mbi pagat Në seancën e sotme, kryeministri Edi Rama pritet të prezantojë programin e ri të qeverisë për mandatin 2017-2021 dhe më
Nevzat Bejta i bindur për fitoren e mandatit të tretë në Gostivar Nevzat Bejta kryetari aktual i Komunës së Gostivarit dhe kandidati për një mandat të tretë nga rradhët e BDI-së shprehet
Lëvizje e papritur e Ramës, ministrat e rinj s’do t’a dorëzojnë mandatin Ndryshe nga qeveria e katër viteve që sapo mbyllëm, kryeministri Edi Rama ka bërë një ndryshim në lidhje me ministrat.
Asambleja e PS-së, Rama tregon 10 tiparet e mandatit të dytë Gjatë fjalës së tij në asamblenë e PS-së, Rama foli për 10 tipare që do të ketë mandati i dytë i së majtës. FJALA
Bregu tradhëton PD? Kandidate për një post të rëndësishëm në qeverinë Rama Me kritikat e ashpra që dje Rama i bëri Ministrisë së Jashtme dhe drejtuesve të saj, pritet që emrat e ministrave të jen
Veliaj: Deri në fund të mandatit ndërtojmë 20 shkolla në Tiranë, i japim fund mësimdhënies me dy turne Shkolla e re e rindërtuar “Hoxha Tahsin” do të çelë dyert për një mijë nxënësit e saj në shtator. Ajo është e para ndër
“Fshesa” në Gjykatën e Lartë, largohen nga detyra 5 anëtarë Kryetari i Gjykatës së Lartë, gjatë ditës së sotme ka thirrur mbledhjen e trupës së gjyqtarëve dy ditë më parë, pasi dek
Rama prezanton punën që është bërë gjatë mandatit të parë Kryeministri Edi Rama, me anë të një status në ‘Facebook”, ka bërë të ditur se si ai do të hedhe themelet e Shërbimit Ci
Rama, thirrje qytetarëve t’i rrëfejnë eksperiencat negative gjatë mandatit të tij Pasi mblodhi për më shumë se 1 javë këshilla nga qytetarët se çfarë i shqetëson, sot kryeministri Rama, kërkon po nga qy
Pas marrjes së mandatit nga Thaçi, Haradinaj nis bisedimet me partitë e tjera Koalicioni që ka fituar zgjedhjet ende nuk ka dhënë dëshmi se i ka 61 vota aq sa duhen për të themeluar institucionet e
Një ditë para skadimit të mandatit për ngritje akuzash PSP me konferencë shtypi Nesër Prokuroria Speciale Publike në orën 12 ka paralajmëruar mbajtjen e një konference pa shpalosor detaje të tjera.
Mbyllet numërimi në Elbasan, çfarë ndodhi me mandatin e tretë të PDIU-së Pak minuta më parë ka përfunduar numërimi i votave në Elbasan, qark në të cilin Partia Socialiste nxorri 7 mandate, kund
Agron Duka flet pas humbjes së mandatit: Përgjegjësia më takon mua Agron Duka nuk mundi të hynte në Kuvend duke qenë i pesti në Durrës dhe sëfundmi ka bërë një postim drejtuar mbështetësv
E FUNDIT/ Zbardhet "fati" i mandatit të Shpëtim Idrizit Shpëtim Idrizit i duhen shumë pak vota për të marrë mandatin në Tiranë, por duke parë se cilat kuti kanë mbetur pa numër
Shpëtim Idrizi rikthehet në lojë, i merr mandatit PS e futet në Kuvend Deri në këto momente janë numëruar 5117 kuti votimi nga 5362. Sipas të dhënave të KQZ deri më tani, PS është në avan