999 rezultate për

mandateve

Ndahen "grekët", Karamelo kundër Vangjel Dules Ligoraq Karamelo, edhe pse u zgjodh nga lista e PD si deputet i Kuvendit të Shqipërisë përfaqëson PBDNJ, kreu i së cilës
"Na u duk vetja hero", Grida Duma flet për mandatet Ish-deputetja Grida Duma e ftuar mbrëmjen e sotme në “Xing me Ermalin” ka rrëfyer si u ndje për djegien e mandateve.
Kryemadhi tregon kush fshihet pas idesë për djegien e mandateve Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka treguar pas vendimit për djegien e mandateve nga opozita qëndron ish-kryeministr
Tha se dogji mandatin por figuron deputet, sqarohet publikisht Tavo Vangjel Tavo nga LSI, me një postim në rrjetin social Facebook ka sqaruar se ai është ende deputet dhe se nuk i është d
Shehaj tregon se çdo të ndodhë tani me 6 jetimet që u jepte rrogën e deputetit Biznesmeni, Agron Shehaj është një nga deputetët e PD-së që iu bashkua nismës për djegien e mandateve. Tashmë ai së
"Kurthi" i tre mandateve! "Pashallarët" që pritet të ikin (FOTO LAJM) Ashtu siç ishte paralajmëruar, socialistët janë duke u përgatitur për të mos lejuar me ligj rikandidimin për zgjedhjet l
Edi Rama sms deputetëve pas deklaratës së Lulzim Bashës Kryetari i Qeverisë, Edi Rama vetëm pak minuta pas deklaratës së Lulzim Bashës se po përgatitet për arrestimin e Vangju
Si do ta shembë PD Ramën nga pushteti? Edhe pse u mor vendimi për djegien e mandateve, opozita nuk do ta lërë të qetë Kryeministrin Rama. Pas një mbledhje t
Nis zëvendësimi i mandateve, emrat pritës në listat e PD-LSI Kuvendi nuk humbi kohë dhe pa u mbushur 24 orë nga dorëzimi i mandateve nga ana e deputetëve të opozitës, iu drejtua Kom
Pritet heqja e imunitetit të Veljanovskit Komisioni për Çështjen e Mandateve dhe Imunitetit do të vendos sot heqjen e imunitetit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Tr
"Rama po ha bijtë e vet", Salianji flet pas djagies së mandateve “A do e mbylli të plotë Rama këtë mandat?”, ka qenë pyetja që është afishuar në “Zonë e Lirë”, ndaj së cilës Ervin Salia
Djegia e mandateve nga opozita, një ditë më pas! Alfred Peza Shumëkush nga ata që janë brenda “fushës magnetike” të propogandës së lidershipit kryesor të opozitës, me
Partia e Merkelit: Djegia e mandateve ndikim negativ tek negociatat Lënia e mandateve nga opozita ka sjellë reagime të forta edhe nga ndërkombëtarët. Së fundmi ka reaguar edhe partia e
Tranzit Vjenën! Basha niset për Holandë pas djegies së mandateve? (VIDEO) Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është larguar nga Shqipëria një ditë pas protestë masive të opozitës ku deputetët e kësja fo
Berlini zyrtar del kundër djegieve të mandateve nga opozita Në një prononcim për Deutsche Welle-n Ministria e Punëve të Jashtme thotë se “platforma e duhur për zgjidhjen e konflikt
Basha udhëton drejt Vjenës pas djegieve të mandateve Sot zyrtarisht deputetët e opozitës kanë dorëzuar mandatet parlamentare dhe kanë vijuar me protestën duke kërkuar zgjedh
Reagon deputeti i Merkelit: Lënia e mandateve, veprim i gabuar Nikolas Löbel, deputet gjerman i CDU-së së Kancelares Angela Merkel, njëherazi anëtar i politikës së jashtme në Bundesta
Ky është formulari që deputetët e PD-së shkarkuan veten e tyre (FOTO LAJM) Pas vendimit unanim të marrë nga Këshilli Kombëtar i PD-së dhe fjalës së kreut Lulzim Basha, të gjithë deputetët e demok
Këshilli Kombëtar i PD vendos unanimisht për djegien e mandateve (VIDEO) Qindra qytetarë janë grumbulluar në ambientet e jashtme të Partisë Demokratike dhe më pas ka dalë kryetari Lulzim Basha
Ky b*th*iri! Hakmarrja e Kryemadhit ndaj Bashës për djegien e mandateve Ajo që dje u duk si një "tradhti" e Lefter Kokës ndaj LSI-së duke mos pranuar të djegë mandatin e deputetit siç bënë të