999 rezultate për

manastirit

Avokati i Grupit të Kumanovës: Buzët i kanë ende të përgjakura Avokati Naser Raufi ka vizituar sërish të arrestuarit e grupit të Kumanovës që janë dërguar në burgun e Prilepit dhe Man
Strugë-Kërçovë do të jetë një orë e mbyllur Aksi Podvis–Presekë në drejtimin rrugor A2E, Strugë-Kërçovë, sot prej orës 16:00 deri në 17:00 do të jetë i mbyllur për
Ja datat dhe vendet e shpërthimit të "bombave" të Zaevit Partia opozitare do t'i shpërthejë "bombat" më 2 prill në Kumanovë, 4 Prill në Prilep dhe 8 prill në Manastir. Kështu
Moti i ftohtë paralizon Maqedoninë, qeveria shpall gjendje të jashtëzakonshme Mbrëmë qeveria ka mbajtur një mbledhje të jashtëzakmonshme për të diskutuar gjendjen kritike të motit që ka paralizuar t
Pushtimi bullgar i Kumanovës, Shkupit e Manastirit 1941 – 44 nga Eugen SHEHU Rishikimi nga një periudhë e gjatë kohore e marëdhënieve bullgaro-shqiptare,në vitet 1941-1944, është
Ja dokumenti që vendosi gjuhën shqipe në Kongresin e Manastirit Ky është dokumenti, që bëri të mundur vendosjen e gjuhës shqipe në Kongresin e Manastirit. Në Manastir më në fund u
Paditet penalisht drejtori i postës së Manastirit Paditet penalisht drejtori i BDI në postën e Manastirit. Ai është paditur për këto vepra penale, të cilat i ka kryer du
BDI bën fushatë nëpër fshatrat shqiptarë të Manastirit Bashkimi Demokrat për Integrim duket e vendosur që fushatën e vet ta bëjë në të gjithë territorin e Maqedonisë. Në këtë
Një shofer shton shpejtësinë e përplas katër kalimtarë Mëngjesin e sotëm katë persona kanë marrë plagë të rënda nga përplasja me një makinë e cila kishte kaluar me shpejtësi t
Grafite dhe kryqe raciste në muret e Manastirit Grafite dhe kryqe raciste si dhe shënime antishqiptare janë evidentuar ditët e fundit të shkruara në muret e qytetit të
Dokumenti “sekret” për pronat në Deçan Ambasada Gjermane në Prishtinë dhe Komuna e Deçanit pothuajse vetëm sa nuk ia kanë “falë” 23 hektarë pronë publike Manas
Transkriptimi cirilik i "Kongresit të Manastirit", reagon Gruevski Një ditë pas përurimit të godinës së re të Shkollës Fillore “Kongresi i Manastirit” në Çair, institucionet kanë reaguar
Osmani: Kongresi i Manastirit ngriti ndërgjegjen kombëtare Kryetari i Rilindjes Demokratike Kombëtare Rufi Osmani me rastin e Ditës së Alfabetit Shqip një letër urimi për qytetarë
105-vjetori i Kongresit të Manastirit Në Maqedoni sot shënohet 105-vjetori i Kongresit të Alfabetit Shqip. Autoritetet kanë organizuar një manifestim me ak
Trupi i pajetë i bullgares, 2 muaj në morgun e Manastirit Kanë kaluar dy muaj dhe trupi i pajetë i një shtetaseje bullgare që u gjet e vdekur në një banesë në Strugë, ende gjende
Aksident në Manastir-Resnjë, një i vdekur dhe një i plagosur Një i vdekur dhe një i plagosur në gjende të rëndë është bilanci i një aksidenti të rëndë që ka ndodhur mbrëmë në rrugën
Aksident në Manastir, plagosen 6 persona Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në afërsi të Manastirit, në të cilin janë plagosur gjashtë persona. Mes të lëndua
Nuset nga Shqipëria ringjallën fshatrat e Manastirit Xhelina Mitkovska në Rapesh erdhi para 9 vitesh. Ajo kujton që fillimi ishte i vështirë, sidomos derisa e mësoi gjuhën.
Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti në Resnjë Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmë në afërsi të Resnjes në dalje të qytetit të Manastirit. Në këtë aksident ka humbu
PDIU: Shkupi të nxjerrë vandalët para drejtësisë Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet (PDIU) shpreh indinjatën e saj të thellë ndaj sulmit vandal që i është bërë Muze