999 rezultate për

manastirit

Nusja shtie me armë ditën e martesës Punojësit e policisë në Maqedoni armën e shërbimit përveçse gjatë orarit të punës, tani e përdorin edhe kur martohen.
Apelit në seancë publike sot do të diskutoje ndaj ankesës së Taleskit Gjykata e Apelit pritet që sot rreth orës 14:00 në një seancë publike të shqyrtojë ankesën për arrestin shtëpiak për kry
Kryetari i komunës së Manastirit akoma në liri Kryetari i komunës së Manastirit Vladimir Talevski akoma nuk ka nisur të vuajë burgun shtëpiak edhe pse bashkëpartiakët
Ymeri: Gjykata Kushtetuese dhe Thaçi legjitimuan pushtetin e Milloshevicit Lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, ka lëshuar akuza për Gjykatën Kushtetuese dhe Presidentin Hashim Thaçin se kanë leg
Thaci përkrah vendimin e Gjykatës Kushtetuese për pronën e Manastirit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar lidhur me kërkesën e historianëve të Kosovës dega “Ali Hadri
PSP kërkon ngrirjen e pasurisë së kryetarit të Manastirit Prokuroria Speciale Publike ka kërkuar ngrirjen e pasurisë së kryetarit të Manastirit Vladimir Taleski bashkë me persona
Kur do të thirren në pyetje 11 të dyshuarit në rastin ‘Transporter’? Gjykata Penale në Shkup pritet që të informoje se kur do t`i marr në pyetje njëmbëdhjetë të dyshuarit nga lënda “Transpo
Sela: RDK të zgjidhë mosmarrëveshjet Kryetari i LR-PDSH dhe i komunes se Struges, Ziadin Sela, ka komentuar përçarjet në RDK. "Flitet siç dëgjojmë, se ka
Ndotësi i dytë më i madh në Evropë gjendet në Maqedoni Sipas "Deutsche Welle", termocentrali i Manastirit është ndotësi i dytë më i madh në Evropë dhe i pari në Maqedoni. T
Ja si është një ditë e Komandant Sokolit në burgun e Manastirit Një burim nga Burgu i Manastirit tregon se si po i kalon ditët Sami Ukshini, Komandant Sokoli në këtë burg. Ai thotë se
Një muaj paraburgim për të arrestuarit pranë Manastirit të Deçanit Gjykata Themelore në Pejë ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për katër personat që të shtunën janë ndaluar n
Policia: Të arrestuarit në Deçan nuk planifikonin sulm terrorist Policia e Kosovës ka mohuar se personat e arrestuar në rrugën e Manastirit të Deçanit, kishin në plan ndonjë sulm terror
Katër të arrestuar te Manastiri i Deçanit, ja si i quan prifti serb (FOTO LAJM) Policia e Kosovës konfirmon se ka arrestuar katër persona në afërsi të Manastirit të Deçanit për armëmbajtje pa leje. Z
Kushtetuesja bllokon tokat rreth Manastirit të Deçanit Ati Sava Janjiq ka arritur të bllokojë bartjen e 25 hektarëve tokë kontestuese në Deçan në pronësi të shtetit deri më 29
Rama: Mirënjohje për Kongresin e Manastirit Kryeministri Edi Rama shprehu mirënjohjen e tij në 107-vjetorin e Kongresit të Manastirit. "Nderim dhe mirënjohje sot
VV: 107 vjet nga Kongresi i Manastirit, Lugina pa tekste shqip Në 107-vjetorin e Kongresit të Manastirit ku delegatët shqiptarë të të gjitha trojeve u dakorduan për alfabetin shqip en
Sela dhe Memedi: Kongresi i Manastirit më 1908, sot Aleanca për Shqiptarët (FOTO LAJM) Me rastin e 107 vjetorit të alfabetit shqip Aleanca për Shqiptarët (LR PDSH-RDK) kanë organizuar manifestimin ku ishin t
USHT shënoi 107-vjetorin e Kongresit të Alfabetit Me një akademi solemne, Universiteti Shtetëror i Tetovë e shënoi sot 107 vjetorin e Kongresit të Manastirit. Akademinë
Historianët: Pretendimet e serbëve për pronësi të manastirit janë politike (VIDEO) Ka 16 vjet që kur ka përfunduar lufta, por Manastiri i Deçanit ende ruhet nga ushtarët e KFOR’it. E drejtuesit e këti
Një ditë e Komandant Sokolit në Burgun e Manastirit Një burim i sigurt për Zhurnal bënë të ditur për ditët se si i kalon Sami Ukshini-Komandant Sokoli në burgun e Manastiri