999 rezultate për

majen

Sekreti i lyerjes së qërpikëve (VIDEO) Shumica e femrave kur lyejnë qërpikën e aplikojnë masën vetëm në majën e qërpikëve dhe jo nga rrënja deri në majë. Për t
Flamuri i Kosovës në majën më të lartë të Afrikës (FOTO LAJM) Fisnik Aliu nga Mitrovica, bashkë me disa shokë të tij, ka ngjitur majën më të lartë në Afrikë, Kilimanxharon, 5895 metr
Fiorentina-Juve, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Mbrëmja e sotme sjell në skenë gjysmëfinalen e kthimit të Kupës së Italisë mes Fiorentinës dhe Juventusit ku bardhezinjë
Ngrihet flamuri shqiptar në Kilimanjaro Alpinisti shqiptar Fation Plaku ka ngritur flamurin kombëtar edhe në majën më të lartë të kontinentit të Afrikës, Kilima
Me flamur të Kosovës në majën e Gjeravicës (FOTO LAJM) Shoqata e Bjeshkatarëve, “Rraza e Zogut” e Junikut, sot në nder të 7-vjetorit të pavarësisë së Kosovës ka vizituar majën
Flamuri shqiptar në majën më të lartë të Amerikës Latine (FOTO-LAJM) Pesë anëtarët e shoqatës “Bjeshkatarë dhe Alpinistë Tirana” prej kohësh janë përfshirë në lëvizjen botërore “Shtatë Maja
Flamuri kombetar valëvitet në majën më të larte të Andeve (FOTO-LAJM) Ish-kryeministri Berisha vlerëson arritjen e alpinistëve shqiptarë të cilët për te paren here kanë valvitur flamurin shq
Alpinistët shqiptarë arrijnë në majën e Andeve (FOTO LAJM) Alpinistët shqiptarë shënojnë një tjetër sukses ku më së miri tregohet me anë të kësaj fotografie. Kjo foto ku tregohet
Tërmet te Juventusi, priten 4 largime (FOTO-LAJM) Juventusi nuk është më në mesin e skuadrave elitare të kontinentit. Grupi i Antonio Contes është në prag të një revoluci
Shtëpia lundruese më e bukur në botë (FOTO LAJM) Njerëzit prej kohësh kanë zgjedhur të jetojnë në ujë me anë të varkave apo mjeteve të tjera moderne të lundrimit por që
Flamuri shqiptar në majën më të lartë të Zvicrës (FOTO-LAJM) Flamuri shqiptar ngrihet edhe në majën më të lartë të Zvicrës. Këtë gjë e kanë bërë dy alpinistët e shoqatës “Dajti Alpi
Alpinistët shqiptarë në majën më të lartë të Iranit (FOTO-LAJM) Pas majës së Everestit, alpinistët shqiptare ngjiten në një tjetër mal të lartë. Një grup alpinëstësh shqiptarë është ng
Alpinistët shqiptarë përfundojnë me sukses ekspeditën në Majën Denali në Alaskë Tre alpinistët Shqiptar të Shoqatës Bjeshkatarë dhe Alpinistë Tirana, pas ngjitjes me sukses të majës më të ftohtë të bo
Me Google Maps në majën më të lartë të Dubait (FOTO-LAJM) Google Street View tani ka arritur në majën e një prej ndërtesave më të larta në botë. Një kamera e cila ofon pamje në 3
Ky është personi më i vjetër që ka ngjitur Everestin (FOTO-LAJM) Një japonez 80-vjeçar është bërë personi më i vjetër që ka ngjitur Everestin, malin më të lartë në botë. Yuichiro Miura
Raha Moharrak, gruaja e parë që ngjit Everestin Raha Moharrak, 25 vjeç ka hyrë në histori si gruaja e parë saudite që përpiqet të ngjisë malin Everest, por edhe gruaja
Rita në majën e hit-paradeve japoneze Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ndodhet për një turne koncertesh në Japoninë e largët ku duket se i ka
Vendosja e flamurit shqiptar në majen e Everestit (FOTO LAJM) Siç e dimë tashmë, me 25 maj alpinistët shqiptarë kanë prekur majën e malit më të lartë në botë, atë të Everestit. Ed
Edhe flamuri shqiptar në majën e Everestit (FOTO-LAJM) Alpinistët shqiptarë kanë prekur majën e malit më të lartë në botë, atë të Everestit në datë 25 maj. Ekspedita Everest 2
Alpinizëm, flamuri shqiptar në majën më të lartë të botës Grupi i alpinistëve shqiparë pjesë e shoqatës alpino turistik do të synojë të ngjisë majën më të lartë të botës Everest,