999 rezultate për

lindi

Deputeti i PS tregon kohët e vështira: Lindi djali, donin t'më bënin kurban (FOTO LAJM) Deputeti i PS-së Pjerin Ndreu për herë të parë ka ndarë momente nga jeta e tij personale dhe familjare me ndjekësit në r
Kjo grua me ngjyrë është më e veçanta në botë, lindi dy fëmijë të bardhë Catherine Howarth është nëna më e veçantë në botë për një fakt: pavarësisht se vetë është me ngjyrë, ajo ka sjellë në je
Nëse keni këtë problem, kanë 35 përqind shance të lindin fëmijë autikë Gratë me sindromën e vezores policitike janë më të rrezikuara të lindin fëmijë me autizëm. Shkencëtarët kanë zbuluar
Letra e një babai që do t'ju përlotë: Pse qava kur lindi vajzë Pasi kishim disa vite të martuar, vendosëm të provonim për një fëmijë, por nuk ishte aq e lehtë. Kaluan muaj e vite dhe
10 fakte të çmendura që nuk i dinit për picën Kur lindi pica moderne? Kur zbarkoi në Amerikë? Është e vërtetë që astronautët së shpejti do të hanë pica në hapësirë? Ç
Çmenduri! Këta tifozë anglez kanë bërë tatuazhet më të nxituara (FOTO LAJM) Suksesi i Anglisë deri na fazën e gjysmëfinaleve të Botërorit bëri që shumë tifozë të entuziazmohen pafundë dhe madje li
Zbardhet misteri, si lindi shprehja e njohur shqiptare "me libër shpie" Shprehja e njohur "me libër shpije" ka prejardhjen e vet nga Libri i Shtëpisë, një mjet kontrolli i banorëve të Shqipëri
Rrëfimi i një nëne, si zhdukeshin bebet gjatë viteve 70' në Jugosllavi (VIDEO) anë kaluar 49 vite nga prilli i vitit 1969, e një nënë e cila lindi në spitalin e Ferizajt, beson se vajza e saj Vlora,
E lindi, e ushqeu me gji, tani do që djali ta shohë si burrë (FOTO LAJM) Si shumë baballarë të rinj, Sabastion Sparks e dinte që të qenit prind ka sfida të mëdha. Por shumica e baballarëve të r
Refuzuan ta ndihmojnë, ajo lindi fëmijën përpara spitalit Një grua ka lindur përpara spitalit, pasi ishte refuzuar që të ndihmohej nga mjekët. Një video që është shpërndarë në F
Dy motra lindin në të njëjtën ditë, historia u përsërit 9 vite më parë Dy motra kanë sjellë në jetë dy foshnje në të njëjtën ditë, por ky nuk është rasti i parë për to, pasi 9 vite më parë, k
Ndodh mrekullia: Motrat lindin në të njëjtën ditë Kur Mara Meighan dhe Jennifer Solis, dy motra, morën vesh se ishin shtatzënë në të njëjtën kohë, bënin shaka me faktin s
Këngëtarja Lindita Theodhori ka një këshillë për gocat e reja në muzikë Këngëtarja Lindita Theodhori u dha një këshillë të gjitha artisteve të reja nga studio e “Top Show Magazine”. “Para s
Historia e Salah/ Tragjedia në Port Said që lindi "yllin" e futbolllit “Ai bashkon një komb të tërë për 90 minuta dhe na bën të harrojmë problemet që po kalojmë. Leo Messi nuk bashkon një kom
Shenja e frikshme në kokën e Castan që e "rilindi" (FOTO-LAJM) Mbrojtësi i Romës, Leandro Castan, ka postuar në TWitter një foto ku shihet shenja që ai mban ende nga kirurgjia në tru.
Cilat femra rrezikojnë të lindin fëmijë me autizëm Femrat që marrin antidepresantë para ose gjatë shtatzënisë kanë 81% më shumë gjasa të kenë fëmijët me autizëm. Sipas
Lindi vajzë, mësoni kuptimin e emrit të vajzës së Emina Cunmulajt Emina Cunmulaj ka lindur fëmijën e saj të dytë. Modelja shumë e njohur e mbajti të fshehtë por ditën e sotme ka sjell
Sot, fillojnë bisedimet për emrin në New-York Ministri i punëve të jashtme Nikolla Dimitrov sot dhe nesër do të takohet me homologun e tij grek Nikos Kozias dhe me nd
ASH sot mblidhet për emrin, a do ta mbështesin propozimin? Kryesia Qendrore e Aleancës për Shqiptarët sot do të mbajë takim për propozimin e fundit të emrit që në shqip u përkthye
Shokuese: Gratë shtatzëna që konsumojnë paracetamol lindin fëmijë autike Edhe pse thashethemet janë të shumta, në fakt studimi i ri tregon se gratë që marrin paracetamol gjatë shtatzënisë janë