999 rezultate për

lindi

Si lindi historia e Babagjyshit Regjistrimet e para të këtij shenjtori, peshkopi dhe mirëbërësi me origjinë nga Azia e Vogël, datojnë nga shekulli 4 pas
"E këndoj dhe qaja", Elvana Gjata zbulon si lindi "Me tana" (VIDEO) Kënga pjesëmarrëse në festivalin e RTSH-së së Elvana Gjatës “Me tana” është kthyer menjëherë në një hit dhe është ndër m
25 vjeçarja ndërroi jetë pasi lindi fëmijën, kërkohet arrestimi i mjekut që iku në SHBA Është kërkuar arrestimi i mjekut përgjegjës për vdekjen e 25-vjeçares, Rexhina Debrova në muajin prill 2019, gjatë opera
Njihuni me gruan që për 76 vite lindi 69 fëmijë (FOTO LAJM) Fëmijët janë vazhdimësia e jetës, por mesa duket modernizmi po i shtyn çiftet të sjellin në jetë gjithnjë e më pak vogël
Jose Mourinho tenton "blindimin" e Tottenham, kërkon përforcime nga Italia Tottenham është rikthyer të luajë bukur dhe të arrijë rezultate pozitive. Jose Mourinho ka merita të mëdha dhe gjithçka
Video e David Beckham duke fjetur vendoset në murin e maternitetit ku lindi ish-futbollisti Një video e David Beckham duke fjetur është vendosur për tu parë në spitalin e Londës, ku edhe ish-futbollisti lindi.
Zjarrfikësi i përlotur tregon me zërin e dridhur lutjet e Linditës: Mos më lini të vdes! Emisioni i sotëm i “Historia Ime” i është dedikuar i tëri tragjedisë së 26 nëntorit të shkaktuar nga tërmeti 7 ballës. N
4 familjarë i ka nën rrënoja, shpëtohet mrekullisht Lindita Cara Zjarrëfikësit greke kanë shpëtuar nga rrënojat në Thumanë Lindita Cara. Sapo është nxjerrë nga zjarrfikësit grekë, e
Ndërtesa ku lindi Adolf Hitler do të kthehet në stacion policie Ndërtesa ku lideri nazist Adolf Hitler lindi në Austri do të shndërrohet në një stacion policie, kanë njoftuar zyrtarët.
Pse njerëzit e bukur lindin vajza? Përgjigjen e jep kjo teori e famshme Mendohet se nëse prindërit lindin djem apo vajza, është thjesht një shans i rastësishëm. Por, jo tamam! Raporti normal i
Vende puna para zgjedhjeve, lindin përplasjet mes partive Shpalljet për punësimet të reja në administratë dhe institucione të tjera publike po vazhdojnë. Sipas Alsat, ditët n
Nuk do e besoni, por ai është 23 vjeç Një sëmundje misterioze ka bërë që një 23-vjeçar në Indi të mos rritet. Manpreet Sigh lindi në vitin 1995. Edhe ps
Lindi fëmijën e tretë, Njësia Bashkiake i refuzon bonusin prej 1.2 milionë lekësh Pak kohë më parë Kryeministri Edi Rama njoftoi se nënat e reja, të cilat do të sillnin në jetë një bebe, do të përfitoni
Mjekët shqiptarë: Po rritet numri i fëmijëve që lindin me anomali Shtatzania është një proces që ka rregullat e veta që duhen zbatuar në mënyrë shumë strikte. Por kohët e fundit vihet re
Pse po lindin kaq shumë bebe pa duar? Është një horror për prindërit: bebja e tyre lind me probleme, pa asnjë paralajmërim. Një mami në një spital në Gelsenki
Zyrtarisht në Akrep! Emrat më të bukur të bebeve që lindin në sezonin e misterit Sot, zyrtarisht në Akrep! Është një shenjë shumë emocionale, kërkuese dhe ekspresive. Shpesh kërkon të kontrollojë gjith
Bashkëfshatarët abuzojnë me 2 motrat me të meta mendore, lindin edhe fëmijë Motrat Lindita dhe Dëshira Balliu fshatin Brret të Krujës, të dyja me probleme mendore, janë abuzuar seksualisht nga ban
Arrestohet gruaja pasi lindi fëmijën e një 11 vjeçari Një grua në Florida është arrestuar pasi lindi një fëmijë pasi që kishte kryer marrëdhënie me një 11 vjeçar. Ajo kish
Prindërit e braktisën se lindi pa krahë, ndodh mrekullia me vogëlushen Një vajzë e vogël nga Ukraina u braktis nga prindërit e saj pasi ajo lindi pa krahë. Por vitet kaluan dhe jeta e saj
Gruaja më pjellore në botë, lindi 44 fëmijë deri në moshën 36-vjeçare Mariam Nabatanzi vuan nga një gjendje e rrallë gjenetike dhe ka lindur 44 fëmijë deri në moshën 36-vjeçare. Asaj i du