999 rezultate për

ligjore

Shkeljet ligjore të ministrisë e lënë “Shotën” pa drejtor Shkeljet ligjore të Ministrisë së Kulturës dhe Këshillit Drejtues të ansamblit kombëtar të këngëve dhe valleve “Shota” e
LSDM-VMRO, ndryshime ligjore për financimin e partive Komisioni për parandalimin e korrupsionit, revizorët shtetëror dhe gazetarët investigues shprehën dyshime serioze për zo
Skënderbeu me dy studio ligjore për pafajsinë Beteja e Skënderbeut në raport me dosjen e trukimeve dhe dënimin e dhënë nga UEFA pritet që të vijojë tashmë me ankimimi
Ish-lideri katalan: Dëshira ime është të kthehem në këtë shtet Ish-lideri katalan, Carles Puigdemont ka thënë se shpreson që mund të jetojë në Beligjikë, pasi të kenë përfunduar proce
Familjarët e mësuesve të rrëmbyer: Ndihemi të rrezikuar, ju lutemi na mbroni! Familjarët e gjashtë shtetasve turq, të arrestuar në Kosovë dhe të deportuar menjëherë për në Turqi, sot u kanë shkruar
Ekspertiza për rastin Almiri del e pavlefshme Ekspertiza neuropsikiatrike e bërë nga ekspert pa licencë nuk mund të merret si dëshmi në procedurë penale, shprehen eks
Gazetarja bën deklaratën: Presioni detyroi Prokurorinë të lirojë të arrestuarit në Lezhë Arrestimet në Lezhë, për shkak të skandalit të pronave, u bënë një nga temat më pikante të politikës shqiptare. E ftu
Mësoni procedurën ligjore se si Vetëvendosje largon Shpendin nga posti i kryetarit Një ditë pas dorëheqjes së kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti nga të gjitha funksionet e tij brenda Lëviz
Montuesit e "Sopotit" do të shpëtojnë! Nëpunësit e Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, të përfshirë në rastin e “Sopotit”, nuk do të përgjigjen penalisht p
S’ka më respekt as për të vdekurit, si lulëzon biznesi horror në mes të kryqytetit Biznesi me të vdekurit nuk ka lulëzuar vetëm në spitalet rajonale në rrethe, por edhe në mes të kryeqytetit. Fiks Fare d
Gjermanët do të fitojnë të drejtë ligjore për internet të shpejtë Qytetarët gjerman do të fitojnë të drejtën ligjore të internetit të shpejtë, që është pjesë nga marrëveshja e koalicioni
U përfolën për një skandal seksual, Icardi dhe Wanda nisin betejën ligjore Mauro Icardi dhe Wanda Nara kanë vendosur të ngrenë zërin dhe do depozitojnë mandate-hetimi në mbrojtje të reputacionit
Taravarit iu morën ingerencat pasi shkeli procedurat ligjore Ka një kohë relativisht të gjatë që Inspektorati i Arsimit vuri në dukje parregullsi gjatë shkarkimit të drejtorëve të s
Asambleistët e PDK-së të Skënderajt kthehen me kushte në kuvend Pas disa seancash bojkoti, asamblistët e Partisë Demokratike të Kosovës në Komunën e Skenderajt janë kthyer përsëri në K
Komiteti i Helsinkit: Deputetët e OBRM-PDUKM-së u arrestuan në mënyrë ligjore Komiteti i Helsinkit për të Drejtat e Njeriut nuk ka konstatuar shkelje të procedurave të përcaktuara me Kushtetutë dhe
Kryeministria i reagon AKK-së: Kemi të drejtë ligjore që Haradinajt t'i rritet paga Agjensia Kundër Korrupsionit ditën e kaluar mori vendimin se qeveria e drejtuar nga Ramush Haradinaj e ka të paligjshëm
Mariah Carey në mes të një beteje ligjore Mariah Carey po tenton që t’ia lërë fajin promotorëve nga Amerika e Jugut për anulimin e koncerteve të saja gjatë turneu
Me 15 janar shqyrtohet projektligji për Demarkacion Kuvendi i Kosovës pritet të fillojë punën më 15 janar. E në këtë datë është paraparë të mbahet takimi i Komisionit pë
Mjekët i kërkojnë Haradinajt rritje të rrogës Rritja e pagës për anëtarët e kabinetit qeveritar dhe për një pjesë të shërbyesve civilë, përveçqë konsiderohet joligjor
Ramushit i kërkohet të pezullojë vendimin për rrogën Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) ka publikuar një analizë të shkurtër ligjore për vendimin e Qeverisë Haradinaj pë