999 rezultate për

ligje

Dorëzohet Meta? Dekreton dy ligje të miratuara nga Kuvendi Institucioni i Presidentit të Republikës bën me dije se, Presidenti i Republikës në ushtrim të kompetencave të Tij, në m
Terroristët iranianë do sulmonin në Shqipëri me makinë-bombë Celula terroriste iraniane, e zbuluar nga autoritetet shqiptare kishte planifikuar që ta sulmonte kampin e muxhahedinëve
Zbulohen 4 emra të tjerë të agjentëve iranianë në Shqipëri Përfaqësues të opozitës iraniane në Shqipëri deklarojnë se në vendin tonë jetojnë dhe veprojnë të tjerë agjentë iranianë
EKSKLUZIVE/ Flasin përfaqësues të MEK: Të tjerë agjentë të Iranit operojnë në Shqipëri Përfaqësues të opozitës iraniane në Shqipëri thonë se lajmin për goditjen e planifikuar nga celula terroriste iraniane m
The Jerusalem Post: Irani ka shënjestruar Shqipërinë The Jerusalem Post ka botuar një artikull në të cilin trajton temën e shkatërrimit të cellules terroriste në Shqipëri, l
Njerëzit që harrojnë shpesh janë më inteligjentë sesa ata me memorie të fortë Profesori Blake Richard i universitetit të Scarborough, në Ontario ka analizuar rolin që ka harresa në funksionin konjit
Të mrekullueshme, shikoni shtëpitë që palosen (VIDEO) Dizajni i thjeshtë dhe inteligjent lejon këto ndërtesa të transformohen vetë, shikoni videon për të mësuar më shumë.
Dëshironi të rritni një fëmijë inteligjent? Shkenca e ka përgjigjen gati Padyshim që secili prind në këtë botë dëshiron më të mirën për fëmijën. Dhe gjithësecili kërkon dhe dëshiron që të ketë
Foto provokuese, modelja sfidon ligjet e rrepta të Koresë së Veriut (FOTO LAJM) Modelja seksi ka sfiduar ligjet e rrepta të Koresë së Veriut, gjatë një vizite në këtë vend. Vajza braziliano-amerika
Inteligjenca artificiale sfidon uraganet si Dorian Inteligjenca artificiale shkon në shkollën e meteorologjisë për të sfiduar uraganet si Dorian. Kjo po ndodh në univer
Nga 1 tetori, emigrantët do të ndiqen me detektivë në Zvicër Në Zvicër, midis viteve 2009 dhe 2016, detektivët u përdorën në rreth 220 hetime në vit. Dy të tretat e atyre që u përsh
Nga 1 tetori, shqiptarët do të përgjohen me dedektivë në Zvicër Në Zvicër, midis viteve 2009 dhe 2016, detektivët u përdorën në rreth 220 hetime në vit. Dy të tretat e atyre që u përsh
Na vjen keq për ju të tjerët! Ja cilat janë 3 shenjat më inteligjente të zodiakut Çdo shenjë e Zodiakut ka pikat e veta të forta, por kur flasim për inteligjencë disa përfaqësues të zodiakut dallohen ng
Inteligjenca në plan të dytë, ky është çelësi i suksesit Vullneti është më i rëndësishëm se niveli i inteligjencës kur vjen fjala tek të qënit i suksesshëm. Sipas psikologes
Vullnet dhe pastaj inteligjencë, sekreti për të qenë i suksesshëm Vullneti është më i rëndësishëm se niveli i inteligjencës kur vjen fjala tek të qënit i suksesshëm. Psikologes Angela
Pique zyrtarisht futbollisti më inteligjent në botë Shumica e lojtarëve të futbollit në botë vlerësohen bazuar në shëndetin fizik, shpejtësinë, aftësitë, … Megjithatë, disa
STUDIM/ Djemtë tullacë perceptohen nga vajzat si më tërheqës dhe inteligjentë (FOTO LAJM) Sipas një studimi të bërë në Universitetin e Pensilvanisë, djemtë tullac besohet që janë që janë më dominant dhe më të s
Falë inteligjencës artificiale, autizmi mund të diagnostikohet me një elektroencefalogram Ne tashmë mund të kemi mjetet për të diagnostikuar një nga patologjitë më komplekse për t’u identifikuar, përkatësisht a
Ja kush janë 2 shenjat më të zgjuara të horoskopit Përpos karrierës, shëndetit apo marrëdhënies suaj në çift, yjet janë siguruar të përcaktojnë edhe inteligjencën tuaj. Pa
Çfarë thotë shkenca për personat që e teprojnë me ofendimet Është menduar se njerëzit që shajnë gjatë gjithë kohës nuk janë inteligjentë dhe nuk mund të mendojnë për ndonjë fjalë t