999 rezultate për

liga

Ronaldo shënon rekord: Futbollisti i parë me 50 gola në Premier League, La Liga dhe Serie A Cristiano Ronaldo e ka shkruar edhe një herë emrin në librat e historisë duke u bërë lojtari i parë që shënon 50 gola në
Javi Garcia merr drejtimin e skuadrës së njohur në La Liga Javi Garcia ka arritur një marrëveshje të parakohshme për të qenë trajner i Valencias prej sezonit të ardhshëm. 50
Messi dhe Ramos në formacionin e më të mirëve të për sezonin 2019/20 në La Liga Me La Ligën që i përfundoi të gjitha takimet e edicionit 2019/20 në fundjavën që shkoi, Goal.com ka zbuluar formacionin
Reali e mbyll me barazim La Ligan, Leganes bie në Segunda Divizion (VIDEO) Real ka barazuar 2:2 ndaj Leganes me këta të fundit që bien në Segunda Divizion. Sergio Ramos kaloi në epërsi 0-1 Rea
Barcelona e mbyll sezonin e dështuar me "poker" golash (VIDEO) Barcelona e ka mbyllur sezonin 2019/20 në La Liga me fitore të thellë ndaj Alaves 0-5. Pjesa e parë e ndeshjes u ka
"Më thanë ta qepja gojën", Courtois i kujton fjalët Barcelonës pasi fiton La Ligan Reali i Madridit u kurorëzua për të 34-tën herë kampion i La Ligas mbrëmjen e djeshme. Thibaut Courtois besonte që n
Ju ka shpëtuar? Barcelona uroi Real Madridin kështu për fitoren (FOTO LAJM) Skuadra e Barcelonës ka lënë anash rivalitetin dhe ka uruar Real Madridin për titullin e fituar të La Ligas. ‘Los Bla
Si e ktheu La Ligën në objektiv primar Zinedine Zidane Zinedine Zidane ka mundësinë që sot të përmbushë objektivin që ai vetë ia përcaktoi ekipit të Real Madridit, kur u rikth
Ronaldo pranë rekordit historik Cristiano Ronaldo, mund të bëhet lojtari i parë në histori që shënon të paktën 50 gola në Premierligë, La Liga dhe Seria
"Fitoni La Ligan", tifozi i Realit provokon Messin dhe Suarez (VIDEO) Një tifoz i Real Madrid ka provokuar Lionel Messin dhe Luis Suarez. Të dy yjet e Barcelonës e kaluan ditën e tyre së
Rivaliteti Messi-Ronaldo, asistuesi dhe golashënuesi më i mirë Njëri ka më shumë gola, tjetri ka më shumë asistime. Cristiano Ronaldo në Serie A, Lionel Messi në La Liga – edhe pse
"CAS nuk përmbush asnjë standart", Presidenti i La Liga reagon kundër vendimit për Manchester City Manchester City ka shpëtuar nga dënimi i rëndë i UEFA-s për t’u larguar me dy vite nga Europa për shkeljen e “Fair Play-
Real Madridi vetëm 5 pikë larg fitimit të titullit të La Liga Skuadra e Zinedine Zidane, Real Madrid, mund të shpallet kampione qysh në ditën e enjte. Një gabim i Barcelonës do të
Barcelona "arkëton" 3 pikë, Messi shkruan historinë në La Liga (VIDEO) Në udhëtim kundër Real Valladolid, Barcelona ka shënuar një fitore minimale, me rezultatin 0:1. Goli i vetëm në këtë
ZYRTARE/ Ja kur nis dhe mbaron Bundesliga në sezonin 2020-2021 Federata gjermane e Futbollit ka publikuar kalendarin zyrtar për sezonin 2020-2021 në Bundesligë. Kështu, mësojmë se
Kompanitë e basteve nuk do të lejohen në fanellat e ekipeve të La Ligas, preken 8 ekipe Kompanitë e basteve nuk do të jenë më në gjendje të paraqiten nëpër fanellat e futbollit të ekipeve nga La Liga prej edi
Liga e Kampionëve: Ronaldo mund të luajë kundër Realit (VIDEO) Këtë sezon, shkaku i COVID-19, faza çerekfinale, gjysmëfinale dhe finale, do të luhen në Lisbonë të Portugalisë. Po a
Premier Liga shtyn vendimin për merkaton, ja kur pritet të fillojë sezoni i ri Klubet e Premier Ligës e kanë shtyrë vendimin përsa i përket datës së merkatos së kësaj vere. UEFA dëshiron që hapës
ZYRTARE/ Pellegrini merr drejtimin e skuadrës së La Liga Trajneri kilian do të marrë drejtimin e skuadrës spanjolle, Real Betis. Lajmi është bërë zyrtare në faqen zyrtare të
Siguruan qëndrimin në Bundesliga, Rashica me shokë sulmohen nga tifozët kundërshtarë (VIDEO) Verder Bremen arriti të marrë një barazim 2-2 në shtëpinë e Heidenheim dhe të arrijë kualifikimin falë dy golave në fush