999 rezultate për

libia

Papa, thirrje për sigurinë e civilëve libianë Papa Benedikiti XVI u ka bërë thirrje udhëheqësve politikë dhe ushtarakë të marrin në konsideratë sigurinë e civilëve li
Gadafi: Libianët do të mbrohen Admirali amerikan Mike Mullen, ka deklaruar se vendimi për zonën e ndalim fluturimit është tërësisht aktiv mbi qiellin e
Libia, Italia u ofron bazat aleatëve Për momentin Italia do të vendosë vetëm bazat në dispozicion të avionëve të aleatëve dhe do të kujdeset për koordinimin
Libia shpall armëpushimin Lideri i Libisë Moamar Gedafi ka deklaruar armëpushim dhe ka pranuar rezolutën e Këshillit të Sigurimit. Lajmi është bër
Libia u ofron amnisti dezertorëve Televizioni shtetëror i Libisë tha se ushtarët që kanë dezertuar te kryengritësit që luftojnë për ta përmbysur Moamer Ga
Klinton takohet sot me liderët kryengritës libianë Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, do të takohet sot në Paris me liderët kryengritës të Libisë, të cilët p
Libia kërcënon ekonomikisht Italinë Djali i Gaddafit, Saif, deklaroi se Libia ka arsye të ndihet e tradhëtuar prej dikur aletëve italianë, ndërsa theksoi se
Diktatori Gadaf kërcënon BE-në Udhëheqësi libian, Muamer Gadafi, ka kërcënuar Bashkimin Evropian, duke thënë se do të ndalojë të përkrahë luftën kundër
Gaddafi sulmon me tanke dhe autoblinda Forcat e liderit libian Moamer Gadafi me armë artilerike, tanke dhe automobila të blinduara kryejnë sulme mbi lagjet në
Ultranacionalistët serbë mbështesin Gadafin Ekstremistët ultranacionalistë të partisë radikale serbe, SRS të drejtuar nga Vojisllav Sheshel kanë shprehur mbështetje
BE: 30 milionë euro për refugjatët libianë Bashkimi Evropian do të ndajë 30 milionë euro ndihmë për të përballuar krizën e refugjatëve në kufirin e Libisë me Tuniz
Libianët në betejë mbi qytetin e naftës Forcat besnike ndaj kreut libian Muamer Gadafi janë duke lëvizur në territorin rebel në lindje, për kapjen e një instal
Libia rrezikohet nga Al Kaeda Ministri i Brendshëm italian, Roberto Maroni duke iu referuar situatës së Mesdheut ka thënë se në Libi ka një rrezik të
BE paralajmëron pasoja për Libinë Shefja për politikë të jashtme e Bashkimit Evropian, Kethrin Eshton, ka paralajmëruar pasoja për udhëheqësin libian, Mua
Vazhdon evakuimi i kosovarëve nga Libia Ministria e Jashtme njofton se po vazhdon evakuimi i shtetasve të Kosovës që gjenden në Libi. "Sot kanë arritur në Kosov
MPJ vijon evakuimin e shqiptarëve nga Libia Ministria e Jashtme shqiptare po bashkëpunon ngushtë me Turqinë për evakuimin e shtetasve shqiptarë nga Libia, për shkak
NATO, takim urgjent për Libinë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmusen, ka thirrur një mbledhje të jashtëzakonshme të Aleancës për të d
Obama: Të ndalet dhuna në Libi Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama, e ka kritikuar dhunën e forcave libiane kundër civilëve, du
Izraeli pengon anijen libiane Ushtria izraelite raportohet se ka filluar përpjekjet për të penguar anijen libiane me ndihma nga arritja
Lideri libian priti myftiun Ternava Myftiu i Republikës së Kosovës, Naim Tërnava, në krye të një delegacioni të gjer