Shpërthejnë infektimet e COVID-19 në Shqipëri: Vetëm sot mbi 300 të prekur
999 rezultate për

libia

OKB: Libia të kete kujdes me të burgosurit Organizata e Kombeve të Bashkuara në një raport të bërë publik ka akuzuar ish-rebelët libianë se mbajnë ende të burgosur
I biri i Gadafit do të gjykohet nga libianët Qeveria e re e Libisë mund të gjykojë Saif al-Islamin” kështu ka deklaruar në një konferencë për shtyp Shefi i Gjykatës
Rasmusen takon Obamën për tërheqjen e trupave nga Libia Sekretari i NATO dhe presidenti i SHBA-së Obama takohen gjatë ditës së sotme në lidhje me tërheqjen e trupave nga Libia.
Libia shesh beteje midis fiseve tribale Libia pritet të kthehet në një shesh beteje midis fiseve tribale ku pritet që të shkaktojë edhe destabilitet në vend. Kë
Berisha mesazh urimi Xhibril-it për vdekjen e Gadafit Kryeministri Berisha i dërgoi një mesazh urimi Mahmoud Xhibril, Kryetar i Këshillit Transitor Kombëtar të Libisë. "Shqip
Gadafi dhe i biri varrosen në shkretëtirë Ashtu siç ishte paralajmëruar trupat e pajetë të kolonelit libian Muammar Gheddafi dhe të birit Mutasim u varrosën në nj
Pritet të varroset sot Muhamar Gadafi Sot pritet të varroset ish-lideri libian Muamar Gadafi, i cili u vra pesë ditë më parë në qytetin e tij të lindjes Sirte
Dikur ishte i pakapshëm, sot të gjithë i afrohen (FOTO LAJM) Nëse dikur askush nuk kishte guximin ti afrohej Gadafit, sot kush dëshiron mund të bëj edhe foto me të. Kështu, mijëra l
Libia pas Gadafit para një fillimi të ri Vetëm pak orë pas vdekjes së pushtetmbajtësit të rrëzuar libian, Muammar al Gaddafi, udhëheqja e re në Libi hodhi themel
Vdekja e Gadaffit, paqe në botë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përshëndet zhvillimet e fundit në shtetin e Libisë, pas lajmit të vd
Libia drejt stabilitetit Hapësira ajrore e Libisë e shpallur zonës e ndaluar për fluturime, me vendim të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bas
Gadafi thërret për luftë Kolonelit libian, Muamar Gadafi, ka përcjellë një mesazh të ri televiziv. “Nuk është e mundur t`ia lëmë Libinë koloniza
Gadafi: NATO nuk ia del dot me mua Përgënjeshtrohen zërat se koloneli libian Muammar Gheddafi është arratisur drejt Nigerisë. Në orët e para të mëngjesit t
Gadafi ndodhet në jug të Libisë Gheddafi ndodhet në jug të Libisë, kështu njoftojnë agjencitë e huaja duke cituar një burim i forcave ushtarake të kryen
Ekonomia libiane në nivele të qëndrueshme Ekonomia libiane është ende e qëndrueshme edhe pse u shkatërrua nga lufta. Ministri i Përkohshëm i Ekonomisë siguroi se
BE heq sanksionet ndaj Libisë Bashkimi Evropian (BE) ka vendosur të heqë sanksionet kundër 28 subjekteve ekonomike të Libisë, përfshirë portet, bankat
Libia nuk pranon paqeruajtës Libia nuk pranon paqeruajtësit ndërkombëtar. Lidershipi i përkohshëm libian ka hedhur poshtë idenë e dislokimit të çdo l
Gaddafi ndodhet ende në Libi Muammar Gaddafi ndodhet në Libi dhe po drejton betejën kundër rebelëve. Kështu ka deklaruar zëdhënësi i kolonelit libian
“Libia do të kthehet në vullkan” Libia do të kthehet në “vullkan llave dhe zjarri”. Kështu ka deklaruar zëdhënësi i kolonelit Muamar Gadafi. Zëdhënësi i
Topi: Përmbysja e Gadafit, moment historik Presidenti Bamir Topi, ka përshëndetur, fitoren e popullit libian për marrjen e kryeqytetit Tripoli, si një moment histo