999 rezultate për

libertadores

"Copa Libertadores", mes spektaklit Palmeiras kampion për herë të dytë në histori (VIDEO) Ka përfunduar finalja e madhe e ‘Copa Libertadores’ me fitore minimale të Palmeiras. Skuadra braziliane fitoi minimal
Shkoi në Bolivi, fjalët e para të Sadikut: Të gjithë duam të jemi në Copa Libertadores Bomberi i Kombëtares, Armando Sadiku mbërriti në Bolivinë e largët, dhe është gati për aventurën e tij të re me klubin e
Boca Juniors në çerekfinale të Copa Libertadores Boca Juniorsi siguroi me vuajtje kualifikimin në çerekfinalet e Copa Libertadores. Në Bombonera, Boca u mposht në sfi
Pas Champions dhe Europa League shtyhet edhe Copa Libertadores Pas ndalesës së Champions League dhe Europa League-s, tani vjen vendimi zyrtar edhe për Copa Libertadores dhe Copa Sudam
Grushta, shkelma dhe 8 kartona të kuq: Çfarë ndodhi në "Copa Libertadores" (VIDEO) Një incident tepër i shëmtuar u regjistrua në derbin e Porto Alegres mes Gremios dhe Internacional, e cila përfundoi në
Po shkëlqen në Brazil, Gabigol drejt Premierligës Sulmuesi brazilian shpërtheu së fundmi me dy golat e shënuar në finale të Copa Libertadores Gabriel Barbosa është bër
Fianalja Copa Libertadores, 10 mijë tifozë përcjellin Flamengon në aeroport (VIDEO) Pas plot 38 vitesh mungesë, Flamengo po kërkon të fitojë trofeun e Copa Libertadores. Mediat vendase raportojnë se rr
Trazira në Chili, finalja e Copa Libertadores në Peru Finalja Conmebol e Copa Libertadores do të luhet në Lima, Peru në23 nëntorin e ardhshëm dhe jo më në Santiago de Kili, p
River Plate feston me tifozët, trofeun e Copa Libertadores (FOTO LAJM) Fitorja në finale e Copa Libertadores ndaj rivalëve të përjetshëm të Boca Juniors është një arritje që nuk do të harrohe
Humbi Kupën Libertadores, dorëhiqet trajneri i Boca Juniors Boca Juniors humbi Kupën Libertatores ndaj River Plate në ndeshjen e cila u zhvillua në Santiago Bernabeo. Pas humb
River Plate ngre në "Santiago Bernabeu" trofeun e Copa Libertadores (VIDEO) River Plate ka mposhtur me përmbysje skuadrën e Boca Juniors me rezultatin 3-1 në "Santiago Bernabeu". Skuadra e Riv
Shikoni sa herë e ka fituar River Plate trofeun e Copa Libertadores River Plate ka mposhtur me përmbysje skuadrën e Boca Juniors me rezultatin 3-1 në "Santiago Bernabeu". Por River Pla
River Plate mposht me përmbysje Bocan dhe fiton trofeun e Copa Libertadores (VIDEO) River Plate ka mposhtur me përmbysje skuadrën e Boca Juniors me rezultatin 3-1 në "Santiago Bernabeu". Të parët që s
Finalja me River Plate, Boca kërkon fitoren në tavolinë, çon çështjen në CAS Kanë mbetur rreth 48 orë nga starti i finales së dytë të Kupës së Libertadores mes River Plate dhe Boca Juniors, sfidë q
Bota mbam frymën, sot dueli i shekullit Boca-River Plate Ishte parashikuar që mbrëmjen e kaluar të zhvillohej takimi i parë I finales së Copa Libertadores mes Boca Juniors dhe R
Shmanget tragjedia, zhvillimi i finales së Kupës Libertadores mund të kishte rezultuar fatale (FOTO LAJM) Reshjet e dendura të shiut u bënë shkaku që super klasikja midis Boca Juniors dhe River Plate të shtyhet për tu luajtur
Zyrtare: Shtyhet finalja e Kupës Libertadores mes Boca Juniors dhe River Plate (FOTO LAJM) Finalje e Kupës Libertadores mes Boca Juniors dhe River Plate është anuluar për shkak të reshjeve të dendura të shiut.
Tevez tregon finalen më të "çmendur"në botë Argjentinasi Carloz Tevez ka folur për ndeshjen finale të Copa Libertadores mes Boca Juniors dhe River Plate. “Po, kj
Superclasico në finalen e Libertadores Boca Juniors ka arritur të eliminojë Palmeiras në gjysmëfinalet e Copa Libertadores dhe në këtë mënyrë do të zhvillohet
Supergol i çmendur realizohet në Copa Libertadores, një predhë nga goditja e lirë (VIDEO) Stadiumi i Independientes është tronditur nga goli i shënuar nga lojtari i Banfield. Një gol kaq i çmendur ofrohet ng