999 rezultate për

levizjen

Shqipëria në listën e vendeve të sigurta për lëvizjen e lirë Shqipëria është në listën e vendeve të sigurta për lëvizjen e lirë. Kjo është deklaruar gjatë një deklatrate të përbashk
Banorët e Luboten: Të na mbrojë policia Banorë të fshatit Luboten të Shkupit kanë bërë apele të ndryshme deri te personat përgjegjës që sa më shpejtë të mundëso
Milan dhe Real përgatisin lëvizjen e madhe Sipas madrilenes "Marca" mund të ketë në qershor një shkëmbim mes Milan dhe Real Madrid, ku përfshihen Alexandre Pato dh
Bora vështirëson lëvizjen në gjithë Maqedoninë Bora e kufizoi lëvizjen e të gjitha llojeve të automjeteve në akset e ndryshme rrugore dhe qafat malore, ndërsa ka anul
Moti i keq shkakton probleme në lëvizjen e automjeteve Reshjet e dëborës dhe temperaturat e ulta vazhdojë të sjellin probleme për qarkullimin e mjeteve në disa akse rrugore. P
Pukë, shembet këmba e urës, vështirësohet kalimi në Qafë Mali-Fierzë Dëmtimi i njërës nga urat sipër fshatit Dardhë rrezikon të ndërpresë lëvizjen e automjeteve në segmentin rrugor Qafë Mal
Të kënaqur me lëvizjen e lirë Kryeministria e Kosovës vlerëson se Marrëveshja me Serbinë për lirinë e lëvizjes, është duke u zbatuar mirë, qëkur ka hy
Marrëveshja për lëvizjen e lirë zbatohet plotësisht Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviq, ka thënë se marrëveshja për lëvizjen e lirë – e arritur në
Marrëveshja për levizje të lirë të zbatohet e plotë Ministria e Diasporës, përmes një komunikate për media, ka shfaqur shqetësimin e saj në lidhje me ngjarjet e fundit të z
Tarifat e sigurimeve për lëvizjen e lirë do të jenë më të lira Përfaqësues të kompanive të sigurimeve nga Kosova dhe Serbia janë takuar në Vjenë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropia
Barrikadat vazhdojnë të pengojnë levizjen e qytetarëve Situata e sigurisë së përgjithshme dhe liria e lëvizjes në veriun e Kosovës janë të paqëndrueshme, për shkak se rrugët q
Marrëveshja për lëvizjen e lirë nis të zbatohet Marrëveshja për lëvizjen e lirë, e arritur në dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit, që sot do të nisë të zbatohet. Maki
Vendimi, bashkëpunim për lëvizjen e lirë me vendet fqinje Këshilli i Ministrave miroi disa vendime gjatë ditës së merkurë në kuadër të bashkëpunimit dypalësh dhe lëvizjes së lirë
LDK e AAK nuk do ta mbështesin lëvizjen e Albin Kurtit Dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, nuk e kanë ndërmend që të ndjek
Marrëveshja solli levizjen e lirë Shefja e delegacionit të Kosovës në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka thënë se marrëveshja për menaxhimin e integru
BE pezullon lëvizjen e 180 zyrtareve iranianë në Shengen Bashkimi Evropian ka vendosur gjatë ditës së enjte të tjera sanksione ndaj Iranit, ku një numër prej 180 zyrtarësh të la
Gjirokastër, del për gjah, veteplagoset me armë Një person është plagosur me armën e tij të gjahut. Ngjarja ka ndodhur ditës së sotme ku Dritan Kllapi, drejtori i një
KFOR-i amerikan ka plane për barrikadat Marrja e barrikadave, por edhe mbyllja e rrugëve alternative në drejtim të veriut të Kosovës është koncept i KFOR-it ame
Nuk respektohet marrëveshja për levizjen e lirë Është shkelur marrëveshja për lirinë e lëvizjes mes delegacioneve serbe dhe kosovare që u arrit në muajin korrik në Bruk
Rikthehen tabelat KS Autoritetet në Prishtinë, zotohen se nga 1 nëntori i këtij viti do të fillojë implementimi i marrëveshjeve të arri