999 rezultate për

leku

Nuk ka qetësi në Greqi, vendi lëkundet sërish nga tërmetet Duket se Greqia nuk po gjen qetësi, lëkundjet e tërmetit vazhdojnë ende. Para pak minutash është tronditur sërish nga
Gabimet që bëjmë për t’u mbrojtur nga dielli Në luftën kundër plakjes, ne nuk po mbrohemi ashtu si duhet nga rrezet ultravjollcë. Të gjithë e dimë se duhet të për
Mos i humbisni, 10 truket e bukurisë që nuk ua thotë njeri falas Çdo vajzë dëshiron të jetë e bukur dhe tërheqëse. Për fat të mirë, ju nuk keni nevojë të mburreni me produktet e shtrenj
3 metoda shtëpiake për lëkurë të thatë, gunga dhe lëkurë të ashpër në brryla Çfarë bëni kur ju merrni gunga të vogla në bërrylat tuaja? Shumica prej nesh i drejtohemi mjekut ose farmacistit dhe
A është i dëmshëm kremi i diellit për lëkurën Mbrojtësit kundër diellit janë të këshilluar të përdoren në çdo stinë të vitit, por ajo që ndryshon është mbrojtja, në v
I ndaluan të fusnin bukë e ujë, reagojnë aktorët: Këtu sundon qelbesirllëku Përplasja e 2 aktorëve Gentian Zenelaj dhe Julian Deda me policinë në orët e mbrëmshme bëri xhiron e rrjetit, ndërsa po
15 ushqimet që shkatërrojnë përditë lëkurën tuaj Baza e një lëkure të mirë qendron tek një ushqim i mirë. E kundërta? Tek një stil jo i mirë i të ushqyerit. Neps j
Lëkura e meshkujve me e ndjeshme ndaj diellit se ajo e femrave Dielli shkakton një rritje më të shpejtë të kancerit të keq të lëkurës tek meshkujt. Ai paraqitet më shpejtë dhe është
Kanceri në lëkurë, rritet numri i rasteve Rastet e kancerit të lëkurës ose melanomës, janë rritur me 45 për qind në Britaninë e Madhe gjatë dekadës së shkuar, sip
Zbulohet rruga e rigjenerimit të lëkurës Mjekët përdorin lazer dhe acid retinoik për të trajtuar dëmtimet e lëkurës. Shkencëtarët tani kanë zbuluar një mekanizëm
Kanceri i lëkurës, rritet numri i rasteve në botë Rastet e kancerit të lëkurës ose melanomës, janë rritur me 45 për qind në Britaninë e Madhe gjatë dekadës së shkuar, sip
"Leku vu", Trejsi Sejdini shpenzon 60.000 dollar vetëm për një aksesor (VIDEO LAJM) Modelja Trejsi Sejdini është një nga personazhet më të përfolura të showbizit shqiptar. Ajo është shumë aktive në rrj
3 mënyra si të pastroni lëkurën e yndyrshme Yndyra e tepërt në fytyrë krijon probleme jo vetëm sepse në një çast të caktuar nis të të shkëlqejë balli dhe hunda, por
Tërmet i fuqishëm në kufirin shqiptar Një tjetër tërmet i fuqishëm ka rënë mesditën e sotme në kufirin mes tre shteteve Shqipëri-Greqi dhe Maqedonia e Veriut.
Këshillat që duhet të zbatoni nëse frekuentoni pishinat Stina e nxehtë e verës tejmbush jo vetëm plazhet, por edhe pishinat. Ndaj para se të shkoni në një prej tyre, më parë le
Ja u shpifin jargët e kërmillit, nuk do i besoni vlerat kuruese që ka Kërmijtë janë të shpifur dhe jargët e tyre edhe më të shpifura. Por ato kanë veti shumë të mira për të hidratuar trupin
Kanceri i gjirit nuk "kursen" askënd, këto janë shenjat që çdo vajzë mbi 20 vjeç duhet t'i dijë Kanceri i gjirit është kanceri i dytë më i zakonshëm i diagnostikuar tek femrat, mbas kancerit të lëkurës. Ndonëse nuk d
Ju kruhet vazhdimisht lëkura, mësoni shkaqet A keni kruarje të vazhdueshme në shumë zona të trupit tuaj? Shkaqet mund të jenë të shumta. Kruajtja ndodh kur një reaks
Si të kujdesemi për lëkurën gjatë verës Në mënyrë që lëkura e zhveshur të duket e bukur, është e nevojshme përgatitja e saj dhe rikthimi i dëmeve që mund t’i je
Lëkundet Shqipëria, tërmet në jug të vendit Një tërmet ka lëkundur jugun e vendit pasditen e sotme. Lëkundjet janë ndjerë në zonën e Memaliajt dhe paraprakisht mëso