999 rezultate për

leku

5 arsye përse nga sot duhet të fillojmë të pimë çaj më lëkurën e shegës Shega është një nga frutat më të mirë të vjeshtës, e për vlerat e dobitë shëndetësore kemi shkruar shumë në Living. Këtu
Këto gabime në dush dëmtojnë lëkurën tuaj, shmangini Nëse preferoni të laheni me ujë të nxehtë, e keni gabim dhe duhet të shmangni menjëherë. E dimë që uji i nxehtë është
Poret e mëdha dhe të hapura tani s’do të jenë më problem, provoni këto truke të thjeshta Poret e mëdha e bëjnë lëkurën të duket e thatë dhe e dëmtuar. Gjithashtu e bëjnë lëkurën më të predispozuar ndaj papastë
Maska që do të rigjenerojë çdo qelizë të fytyrës tuaj Shafrani i Indisë, është një nga erëzat më të përdorura që nga kohët e lashta. Ai gjen përdorim në lehtësimin e disa sim
10 ushqimet që parandalojnë plakjen e lëkurës Këto ditë, njerëzit harxhojnë shuma të majme lekësh në operacionet kozmetike për të pasur një trup apo fytyrë të përkry
Lëkundje të tjera tërmeti, ku ishte epiqendra dhe sa ballë Kanë kaluar disa javë që nga tërmeti i fuqishëm i datës 21 shtator, por njerëzit akoma nuk janë qetësuar plotësisht.
Po vjen dimri, mësoni të përgatisni vetë një krem ushqyes për lëkurën e duarve Jo vetëm i ftohti dhe ndryshimet e temperaturave; edhe përdorimi i larësve dhe detergjentëve agresivë i bën duart tona t
Një tjetër tërmet godet vendin, ku ishte epiqendra dhe sa ballë Një tërmet ka goditur sërish ditën e sotme qytetin e Durrësit. Tërmeti ka qenë me magnitudë 2.9 dhe thellësi 15 km,
Si ndikon tymi i cigares në pamjen tuaj fizike Mbarimi i stinës së verës zgjon nevojën për përkujdesin e lëkurës dhe flokëve. Zonjat dhe zonjushat drejtohen në qendrat
Një breshkë kurriz lëkurore del në breg të detit në Vlorë Një breshkë deti u gjet e ngordhur mëngjesin e kësaj të shtune në zonën e Plazhit të vjetër në Vlorë. Breshka, e llojit
Doni të ktheni dollarët në lekë? Vjen lajmi i mirë për ju Dollari amerikan është forcuar ndjeshëm në tregun e brendshëm. Sipas të dhënave nga kursi zyrtar i Bankës së Shqipërisë
Tjetër tërmet godet vendin, ku ishte epiqendra dhe sa ballë Një tjetër tërmet ka lëkundur vendin ditën e sotme. Tërmeti raportohet të jetë i magnitudës 3.4 dhe ka rënë në afërs
Mjekët paralajmërojnë ndryshimin: Me një ngjitëse në lëkurë do zbulohet gjithçka Nëse deri sot gjëja më e vështirë që kishte një mjek ishte të kuptonte gjatë ndjeksies së një diagnose, ishte forma ses
Shtatë lloje të brendshmesh që nuk duhet t’i mbani kurrë Për një arsye madhore, moskujdesi ndaj të brendshmeve mund të shkaktojë probleme serioze te organet gjenitale. Mbathjet
Të guxosh për t’u dukur bukur, VIP-at ju tregojnë si të visheni nga koka te këmbët me lëkurë (FOTO LAJM) Të vishesh e gjitha me lëkurë është një nga trendet që po prezantojnë së fundmi vajzat e njohura të ekranit. Gjatë se
5 gabimet më të shpeshta që bëjmë gjatë depilimit Mesatarisht gjatë gjithë jetës sonë ne shpenzojmë rreth 10.000$ vetëm për depilim. Pas kësaj shifre është e dhimbshme të
Çfarë "jete" kishte avioni i ri i "Air Albania" para se të vishte "lëkurën" e "Migjenit" (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama prezantoi sot avionin tjetër të kompanisë "Air Albania" duke e njoftuar si një sukses të madh, ndë
Panik pas tërmetit në Turqi, regjistrohen 22 lëkundje të tjera (FOTO LAJM) Turqia është goditur dje nga një tërmet i fuqishëm 5,8 ballë me epiqendër në Detin e Marmara. Për pasojë 8 persona ja
"Kockë e lëkurë": Ngordh në moshën 70 vjeçare elefanti që kaloi jetën si skllav (FOTO LAJM) Ka ngordhur në moshën 70 vjeçare elefanti femër Tikiiri, e cila u detyrua të parakalonte në një festë budiste, pavarësis
6 lëkundje tërmetesh gjatë orëve të mëngjesit në Shqipëri, sa ballë dhe ku ishte epiqendra Të paktën 6 lëkundje tërmetesh janë regjistruar nga Igjeum në orët e para të mëngjesit të sotëm,me epiqendra të ndryshme