999 rezultate për

league

Agnelli: Ajaxi e meritoi plotësisht kualifikimin Presidenti i Juventus-it, Andrea Agnelli, ka folur për "Sky Sport" pas eliminimit nga Champions League të Juventus-it.
Guardiola i bindur: Premier League më e rëndësishme se Champions-i Pep Guardiola ka bërë të ditur se për Manchester Cityn triumfi në Ligën e Kampionëve mbetet më pak i rëndësishëm në krah
Tifozët e Napolit presion më banderola klubit: Ne kërkojmë Europa League (FOTO LAJM) Napoli humbi ndeshjen e parë të Europa Legaue 2-0 nga Arsenali dhe tashmë rruga drejt gjysmëfianleve është vështirësuar
Ferguson parashikon fituesin e Premier League Ish-legjenda e Manchester United Sir Alex Ferguson ka parashikuar se cila skuadër fiton titullin e Premier League. Sk
Allegri: Duhet të bëjmë më mirë se në ndeshjen e parë Në prag të Champions League, para ndeshjes Juventus – Ajax, ka folur trajneri i "Zonjës së Vjetër", Massimiliano Allegri
Është vetëm sezoni i parë në Premier League, gati të thyej rekordin e De Gea Në sezonin e tij të parë në Premier League me Liverpool, portieri Alisson Becker është gati të thyejë rekordin e rivalit
Nuk ndalet talenti i Benfica-s pas het-trikut në Europa League shënon edhe në kampionat (VIDEO) Joao Felix ka shënuar gol në ndeshjen që Benfica po e fiton 3-1 ndaj Vitoria de Setubal. 19-vjeçari i talentuar, Joao
Ekzekutoi ndryshe penalltitë, Pogba tregon sekretin Mesfushori i Manchester United shënoi dy gola nga pika e bardhë e penalltisë në fitoren e të shtunës të "Djajve të Kuq"
Benitez: Jam trajner i aftë, por nuk fitojmë trofe se nuk kemi buxhet Benitez: Jam trajner i aftë, por nuk fitojmë trofe se nuk kemi buxhet Rafa Benitez, aktualisht në krye të skuadrës së
Befason Pochettino: Kane do kthehet për finalen e Championsit Mauricio Pochettino, duhet të bëjë llogaritë me dëmtimin e yllit dhe bomberit të skuadrës, Harry Kane. Pikërisht këtë
Pochettino bën të ditur kohën e rikthimit të Kane Trajneri i Tottenham, Mauricio Pochettino duhet të bëjë llogaritë me dëmtimin e yllit dhe bomberit të skuadrës, Harry Ka
Ronaldo lë pas Messin në Champions Cristiano Ronaldo është golashënuesi më i mirë në fazën me eliminim direkt të Champions League (çerekfinale, gjysmëfinal
Supersfida Arsenal-Napoli, Hysaj e nis titullar Një triumf i mundshëm në Europa League duket si shpëtimi i vetëm për Arsenalin dhe Napolin që në këtë sezon nuk kanë ar
Hazard: Kemi akoma një muaj para fundit, më pas të shohim E ardhmja e Eden Hazard vazhdon të jetë një mister. Numri 10 i londinezëve është në qendër të zërave që flasin për n
Spektakolar Xavi, dopietë në Champions League aziatike (VIDEO) Xavi Hernandez po kalon një pranverë të dytë në katar me skuadrën e Al-Sadd. Gjatë ndeshjes me Pakhtakor-in e Uzbekistan
Lajme të mira për Cityn në prag ndeshjen me Tottenham Sergio Aguero është rikthyer në stërvitjen e Manchester City-t në prag të çerekfinales së Champions League ndaj Tottenha
Arsenal gjenë zëvendësuesin e Ramsey në Premier League Arsenal nuk do të ketë më në formacion sezonin e ardhshëm mesfushorin Aaron Ramsey, që do të luajë për Juventusin. Gjith
Cristiano Ronaldo i frikshëm në çerekfinalet e Champions League 23 gola në 20 ndeshje në fazën çerekfinale, Ronaldo ka realizuar më shumë se çdo lojtarë tjetër në histori të futbollit.
Çmendet Sarri, 2 ndeshje në 4 ditë: Do pranoja ulje rroge për të ndryshuar kalendarin Maurizio Sarri pretendon se do të ishte gati të pranonte një ulje rroge nëse kalendari i Premier League do të ishte më i
"Barcelona dhe Messi do i prishin planet Manchester City-t" Sulmuesi legjendar i Anglisë dhe Newcastle, Alan Shearer ka analizuar shanset e Manchester City për të fituar katër trof