999 rezultate për

kuvend

Kuvendi kërkon të përjashtojë Gjuzin për 10 ditë Kuvendi ka kërkuar sot përjashtimin e deputetit të opozitës së re, Kujtim Gjuzi me 10 ditë. Byroja e Kuvendit zhvillo
Rudina Hajdari "xhindos" Ruçin, Rama braktis Kuvendin: Kemi 700 viktima pa fajtor! Me të përfunduar fjalën kryeministri Rama, fjalën e ka kërkuar deputetja Rudina Hajdari e cila bëri një akuzë të rëndë p
Ofendoi rëndë, miku i Ramës nxirret zvarrë si kurrë më parë nga Kuvendi italian (VIDEO) Vittitio Sgarbi, i njohur në Shqipëri si miku i kryeministrit Edi Rama është nxjerrë zvarrë nga Kuvendi Italian pasi ka
Momente tensioni në Kuvend, Halit Valteri përplaset me Ralf Gjonin (VIDEO) Seanca e sotme në Kuvend ka patur edhe momente tensioni brenda opozitës. Deputeti Halit Valteri është përplasur me Ralf
Kuvendi i Kosovës anulon vazhdimin e seancës për dialogun Kuvendi i Kosovës e ka anuluar vazhdimin e seancës së nisur me 23 qershor, për shkak të situatës së krijuar, pas paraqit
"Pazar me Metën për t'i dhënë KLSH", deputeti e nis seancën me akuzën e fortë Deputeti i opozitës, Halit Valteri e ka nisur seancën e sotme të Kuvendit me një akuzë të rëndë. “Ky është parlamenti
Deputetët harrojnë pandeminë, "shtrohen" në kafe pranë Kuvendit Deputetët kanë filluar të mblidhen para Kuvendit ditën e sotme për të nisur shumë shpejt seancën. Por ata nuk kanë mu
Lleshaj dërgon në Kuvend draftin që propozon lejimin e gjuhës greke për minoritetet Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka propozuar që në zonat ku minoritetet përbëjnë 20 % të popullsisë të lejohet përd
Kuvendi i Kosovës përfshihet në debat, VV paralajmëron mocion mosbesimi për qeverinë Kuvendi i Kosovës është përfshirë në një debat të gjerë lidhur me krijimin e qeverisë së re dhe rifillimin e dialogut Ko
Deputeti i LDK-së flet nga Kuvendi: Kurti, njësoj si Thaçi Deputeti i LDK’së, Hatim Baxhaku ka folur në Kuvend ku ka deklaruar se pak para votimit të Qeverisë Hoti, një bashkëpunë
Përplasje në Kuvend, Gashi i LDK-së kërkon përjashtimin e deputetit të VV Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, në seancës e sotme e ka quajtur qeverinë e Avdullah Hotit “qeveri koti”
Përplasje në Kuvend mes PDK-së dhe LDK-së për votimin e marrëveshjeve ndërkombëtare Deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), janë përplasur në lidhje m
Grubi: Synojmë të shembim murin e fundit në Maqedoni Qytetarët e Maqedonisë së Veriut më 15 korrik do t’u drejtohen kutive të votimit. Ndërkohë, BDI ka propozuar se ka ardhu
Komisioni i Venecias kritikoi "Antishpifjen", reagon Rama: Do i adresojmë në Kuvend Me anë të një postimi në rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama ka reaguar pas daljes së opinionit të Komisionit të Vene
Lefter Maliqi-Ramës: Kam videot tek lokali i Dash Pezës, do të të nxjerr lakuriq Deputeti i opozitës, Lefter Maliqi në një deklaratë për mediat jashtë Kuvendit i është përgjigjur ashpër kryeministrit E
Nëna e saj u shkarkua nga Vettingu, reagon në Kuvend Rudina Hajdari KPK shkarkoi ditën e sotme gjyqtaren Fatmira Hajdari pasi ajo nuk justifikonte dot pasurinë. Pikërisht për këtë vendi
Kuvendi rrëzon 2 dekrete të Metës, presidenti i kërkon SPAK-ut të nisë hetimet Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas vendimit të Komisionit të Ekonomisë për të rrëzuar tre dekretet për tri ligje që ai
Murrizi i bindur: Do bëj pakt edhe me djallin për të hapur listat! "Edhe me djallin do bëj pakt për të hapur listat..." I ftuar në emisionin Open deputeti Myslim Murrizi është shprehur
Basha e futi në Kuvend, Rudina Hajdari: Ja pse nuk ia kam uruar ditëlindjen Marrëdhënia me kryetarit të PD Lulzim Basha dhe deputetes Rudina Hajdari nuk është më e para. Në ditëlindjen e Lulzim
Përfitoi lekë për karburant edhe pse ishte i shtruar tek Infektivi, "justifikohet" Alimadhi Deputeti Adriatik Alimadhi u listua në lisën e deputetëve që përfituan lekë për kaburan gjatë pandemisë, edhe pse ai ndo