999 rezultate për

kupa

Zbulohen vendet ku do të zhvillohet Kupa e Amerikës Argjentina dhe Kolumbia do të jenë dy vendet organizatore të Kupës së Amerikës në 2020-ën. Lajmi është bërë i ditur nga
Xavi var këpucët në gozhdë me 34 trofe Xavi Hernandez ka pasuruar koleksionin e tij të trofeve pasi Al Saddi i tij ka fituar kampionatin e Katarit në atë që du
Gega flet pas eleminimit: Tani të fokusohemi te kampionati Skënder Gega ka folur pas eliminimit nga Kupa e Shqipërisë ku Partizani humbi me rezultatin 1-0 përballë Luftëtarit.
Partizani eleminohet nga kupa, Luftëtari e mund sërish (VIDEO) Luftëtari ka eliminuar Partizanin me rezultatin e përgjithshëm 3-1 dhe është gjysmëfinalist në Kupën e Shqipërisë. Ekipi
Tërmet tek Manchester City, rrezikon përjashtimin nga kupat e Europës Manchester City mund të përjashtohet nga kupat e Europës, duke filluar nga sezoni i ardhshëm. Lajmi vjen nga zyrat e
Kupa e Italisë: Sot në mbrëmje dueli i parë Lazio-Milan, Gattuso hedh formacionin më të mirë në fushë Sot në mbrëmje do të luhet dueli i parë gjysmëfinal i Kupës së Italisë mes Lazios dhe Milanit që do të luhet në Olimpico
Superkupa e Spanjës me risi, do të organizohet një "final-four" si në basketboll Pritet revolucion sa i përket organizimit të Superkupës së Spanjës, duke nisur që nga edicioni e vitit 2019. Federata Sp
Flamurtari u eleminua nga Kupa, Daja akuzon gjyqtarët Trajneri i Flamurtarit, Ilir Daja akuzon gjykimin si shkaktar të eliminimit të kuqezinjve nga Kupa e Shqipërisë. Në p
Werder Bremen i Milot Rashicas eliminon Dortmundin nga Kupa e Gjermanisë (VIDEO) Werder Bremen i Milot Rashicës ka eliminuar Borussia Dortmund në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë. Ndeshja zhbllok
Kupa e Mbretit, rezervon "El Clasicon" Barcelona-Real Është hedhur shorti për gjysmë-finalet e Kupës së Mbretit ne Spanje. Shorti ka rezervuar përballjen me të fortë në S
Si u eleminuan skuadrat e mëdha nga Kupa e Italisë Interi ishte skuadra e fundit e madhe dje në mbrëmje teksa u eleminua nga Lacio me anë të penalltive ku rezultoi decizi
Agnelli takohet me lojtarët pas eliminimit nga Kupa e Italisë Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, është takuar me lojtarët, para stërvitjes së sotme. Siç raporton "Sky Sport"
Atalanta e Gjimshitit poshtëron Juventusin dhe eliminon nga Kupa e Italisë (VIDEO) Atalanta ka fituar me rezultatin e pastër 3-0 në "Stadio Atleti Azzurri d'Italia", ndeshje e vlefshme për çerekfinalen e
Durmishaj eleminon Andi Lilën nga Kupa e Greqisë Sulmuesi shqiptar Fiorin Durmishaj ka gjetur rrugën e rrjetës në takimin për 1/8 e Kupës së Greqisë. Sulmuesi ka zhb
Superkupa e Italisë Juventus-Milan, njihiuni me stadiumin modern (FOTO LAJM) "Xhevahiri i shkëlqyeshëm". Kjo është nofka e stadiumit të "Mbretit Abdullah" që do të organizojë Superkupën Italiane me
Superkupa e Italisë, Milani mbërrin në Arabinë Saudite (FOTO LAJM) Pas fitores në Kupën e Italisë 2-0 ndaj Sampdorias , Milani tashmë ka mbërritur në Arabinë Saudite. Kuqezinjtë do të zhv
Kupa e Italisë, Juventus me dy mungesa të rëndësishme Juventusi e ka bërë publike listën me lojtarët e ftuar për ndeshjen në udhëtim ndaj Bolognës në Kupën e Italisë, me Mari
Gafa e vitit vjen nga Kupa e Azisë (VIDEO) Jordania siguroi fazën play-off të Kupës së Azisë, pas fitores 2-0 që regjistroi kundër Sirisë. Golat e Al-Tamari dh
Guingamp shokon PSG, skuadra e Tuchel pëson eliminim dramatik nga Kupa e Ligës (VIDEO) PSG ka pësuar një elimin dramatik sonte në Coppa di Lega, pasi u mposht sot ndaj Guingamp me rezultatin 1-2 në "Parc des
Tronditet Liverpool, Shaqiri me shokë eliminohen nga Kupa e Anglisë (VIDEO) Liverpool ka pësuar një humbje tronditëse sonte ndaj Wolves pasi është mposhtur kundër Wolves me rezultatin 2-1 në "Moli