999 rezultate për

kuka

Kukan: Rajoni në tension, Shqipëria dhe Maqedonia në krizë Eurodeputeti Eduard Kukan në një intervistë për EWB ka komentuar situatën politike në mbarë rajonin. Kukan deklaron
Kukan e Fleckenstein japin alarmin:Ja çfarë rrezikon vendi nëse nuk shkohet në zgjedhje? Eurodeputetët Eduard Kukan dhe Knut Fleckenstein kanë deklaruar se situata politike në Shqipëri mund të ndikojë ngativis
Kukan, thirrje për dialog: S’mund të ketë zgjedhje pa opozitën Eurodeputeti Eduard Kukan në një intervitë për RTSH u ka bërë thirrje forcave politike në Shqipëri që të arrijnë një ma
Kukan: Bojkoti i Parlamentit po bëhet "sport" në Ballkan "Bojkoti i Parlamentit është shndërruar në sport në rajonin e Ballkanit", ka thënë eurodeputeti, Eduard Kukan, gjatë deb
Poposki përgënjeshtron eurokomisionerin Kukan: Më keni nxjerrë nga konteksti Ministri i jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Poposki, ka reaguar menjëherë ndaj deklaratës së eurodeputetit Eduard Kukan, i
Kukan: Poposki tha se mund të formohet qeveri edhe pa Ivanovin (VIDEO) Eurodeputeti Eduar Kukan, në intervistë për emisionin "Udhërrëfime evropiane", ka rrëfyer se Ministri i Punëve të Jashtm
Hahn mesazh liderëve të Maqedonisë: Mos nxisni tensione ndëretnike Eurokomisioneri Johannes Hahn dhe tre eurodeputetët, Kukan, Vajgl, Flankeschtein, të cilët do të takohen sot me liderët
Zgjedhjet janë afër, PDK dhe LDK-ja po kërkojnë prishjen e koalicionit Deputeti i Parlamentit të Kosovës nga lëvizja Vetëvendosje, Mytaher Haskuka, ka deklaruar se zgjedhjet parlamentare në K
Popovski kundër Gruevskit? "Qeveria mund të formohet pa mandatin e Ivanovit" Në një intervistë të dhënë për televizionin Alfa, eurodeputeti sllovak Eduard Kukan ka deklaruar se gjatë një takimi me
Eurodeputeti sulmon opozitën: Rikthehuni në Kuvend ose s’ka BE Eurodeputeti Eduard Kukan ka folur mbi situatën politike në Shqipëri ku i ka bërë thirrje opozitës të rikthehet në Kuven
Basha për shtyrjen e Vettingut: Lojë kukafshehti Kreu i opozitës Lulzim Basha e cilësoi si një lojë kukafshehti vendimin për të shtyrë me një javë afatin e pranimit të k
Eduard Kukan kundër bojkotit: Opozita të kthehet në Parlament Eurodeputeti Eduard Kukan ka reaguar në “Twitter” në lidhje me protestën e PD-së para Kryeministrisë. Në një status n
Imami shqiptaro-amerikan, i shqetësuar me vendimin e Trumpit Imami shqiptaro-amerikan Tahir Kukaj, i cili jeton në New York, ka shprehur shqetësimin e tij për vendimin e Trumpit.
Gruaja u dogj brenda në ashensor, dëshmitarët: Ai ishte ashensor për fabrika... Dita e sjeshme ka rezultuar fatale për një 29 vjeçarë në Tiranë e cila humbi jetën e karbonizuar për shkak të një zjarri
Pranga 58 vjeçarit, qarkullonte me armë në aksin Rrëshen-Burrel (FOTO LAJM) Policia ka goditur një rast të "armëmbajtjes pa leje". Një 58 vjeçar qarkullonte me armë pa leje, ndërsa është arrestuar
Ky ishte shkrimi i fundit i Andrea Stefanit, 5 ditë para se të largohej nga kjo botë Andrea Stefani nuk reshti së shkruari pavarësisht se gjendej në shtrat me aparaturat e vendosura në trup. Ky është shkri
Kukan: Greqia nuk duhet të pengojë integrimin e Shqipërisë në BE Eurodeputeti dhe Raportuesi për Shqipërinë Eduard Kukan ka vlerësuar progresin e Shqipërisë në fushën e reformave ndërsa
Eurodeputetët Vajgël, Kukan dhe Flekenshtajn zbarkojnë Maqedoni Raportuesi i Parlamentit Europian për Republikën e Maqedonisë, Ivo Vajgël së bashku me eurodeputetët Eduard Kukan dhe Kn
Kukan: Nuk ka asnjë dokument të BE-së që i kërkohet Serbisë ta njohë Kosovën Kryetari i delegacionit BE–Serbi i Komitetit për Stabilizim Asociim të Parlamentit Evropian, Eduard Kukan, ka deklaruar
Kukan: Nuk shoh arsye që PSP-së t'i zgjatet mandati Raportuesit për Maqedoninë kanë ndjekur nga afër zhvillimet në Maqedoni lidhur me zgjedhjet në vend. "Prokuroria Spe