999 rezultate për

kufijte

Politikani evropian: Kosova dhe Serbia mund të ndryshojnë kufijtë Ish-koordinatori i Paktit të Stabilitetit për Evropën Juglindore, Erhard Busek, duke folur për idenë e ndryshimit të kuf
Thaçi bind SHBA-në se duhet të ndryshojë kufijtë e Kosovës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili e kryeson delegacionin e vendit të tij në Asamblenë e Përgjithshme të KB-së n
Mali i Zi nga SHBA: Bëni kujdes me kufijtë e Ballkanit Mali i Zi gjithmonë ka përkrahur dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, mirëpo qëndrimi i Podgoricës, në lidhje me para
Kitaroviç takohet me Thaçin dhe ia tregon kufijtë e Ish-Jugosllavisë Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç është deklaruar pas takimit me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, në
Qytetarët e Shqipërisë votojnë për idenë e Thaçit me kufijtë, mësoni rezultatin Një sondazh në Shqipëri këtë herë është bërë për propozimin e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe atij serb Aleksand
Haradinaj "tallet" me Thaçin: Janë përralla fjalët se do marrim Preshevën Kryeministri Ramush Haradinaj mbrëmë në një intervistë ka argumentuar kundër ndryshimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe
Gjermania merr situatën në dorë dhe flet në emër të BE-së për kufijtë Bashkimi Europian ka qëndrim kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan. Kështu ka thënë dje në Beograd Ministri gjerman pë
Roth në Beograd: Nxirrni mësim nga viktimat e luftrave dhe mos ndryshoni kufijtë Ministri për Evropën në Ministrinë e Punëve të jashtme të Gjermanisë Michael Roth, i cili po qëndron për vizitë zyrtare
Thaçi harron pastrimin e Kosovës dhe merret me kufijtë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, duke mbrojtur idenë e tij për korrigjimin e kufirit me Serbinë, ua ka kujtuar të gjit
Senatori amerikan: Jemi kundër Merkel që ka vendosur vijat e kuqe për kufijtë Senatori amerikan Ron Johnson, i cili të hënën mbrëma e ka kaluar në Serbi duke takuar zyrtarët e atjeshëm, ka thënë se
Vuçiç: Kufijtë, të parëndësishëm në Evropë Ndërsa Presidenti serb vizitonte veriun e Kosovës dhe përkatësisht Ujmanin, liqenin jetik për furnizimin me ujë të Kosov
Qeni i keq e sjell ujkun në torishtë! Nga Albeu.com "Qeni i keq ta sjell ujkun në torishtë (vathën e dhënve)", është një thënë lapidar e shqiptarëve
Vuçiç e ka të qartë: Merkel s'na le të ndryshojmë kufijtë Ne fjalimin e tij te Liqeni i Gazivodës i cili sipas tij është i rëndësishëm për serbët dhe shqiptarët, Aleksander Vuçiq
Berisha sulmon Thaçin në prani të Albinit: Serbët dhe argatët e tyre rikthyen debatin mbi kufijtë e Kosovës Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka thënë se serbët bashkë me argatët e tyre në Prishtinë kanë arritur të sh
Daçiç kujton të vërtetën e hidhur që BE nuk i njeh kufijtë e Kosovës Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiç sot në Banjallukë ka thënë se “nëse të gjithë thonë se Serbia duhet ta njohë pavar
Kur dashuria kalon kufijtë ndërmjet kafshëve dhe njerzëve, nuk harrohen ata që iu kanë ndihmuar (VIDEO) Dashuria është një ndjenjë që vazhdimisht ka triumfuar ndaj të gjitha ndjenjave dhe kjo duket edhe tek kafshët e egra dh
Pasaniku tjetër i Pacollve bëhet patroit, thotë se do mbrojë kufijtë deri në fund Sekretari Organizativ i AKR-së, i ka quajtur tradhtar të kombit ata që po flasin për kufijtë, duke aluduar kështu edhe p
Daçiç: Erdhi koha që të vendosim kufijtë me shqiptarët Kreu i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç, thekson se demarkacioni me shqiptarët është çështja e vetme e kufijve që do të fu
Hahn: Serbia dhe Kosova mund të ndryshojnë kufijtë por jo Maqedonia Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, nuk e përjashton mundësinë e ndryshimit të kufijve midis Ko
Kuvendi i Kosovës mblidhet nesër për seancën e jashtëzakonshme për kufijtë Me një urim për vitin e ri shkollor Kryetari i Kuvendit ka dhënë lajmin se nesër do debatohet kërkesa e opozitës për rez