999 rezultate për

kryetare

Kryemadhi flet si kryetare e LSI-së, ja mesazhi goditës për Ramën Në mbledhjen e Konventës së LSI-së, është zgjedhua në krye të kësaj force politike Monika Kryemadhi. Gjatë fjalës së saj
Kryemadhi zgjidhet kryetare e LSI, Ilir Meta s'merr pjesë në Konventën zgjedhore Pasditen e sotme është mbledhur Konventa Kombëtare e LSI, ku Monika Kryemadhi u zgjodh kryetare e re e kësaj force polit
PD i përgjigjet Selamit dhe Patozit: Zgjedhjet nuk shtyhen! Ditën e sotme mblidhet Kryesia e PD ku do të diskutohen kandidaturët për PD. Por me anë të një deklaratë për shtyp, d
A do të kandidojë për kryetare të PD? Ja përgjigja e Majlinda Bregut (VIDEO) Ish-deputetja e PD-së, Majlinda Bregu tha sot në “Zonë e Lirë” se ajo nuk do të jetë kandidate për kreun e PD-së. Bregu
Gratë në krye të partive, Monika Kryemadhi e 5-ta në historinë 100-vjeçare Historia politike e Shqipërisë është histori burrash? Tradita partiarkale ka ndikuar edhe në traditën shtetërore, ndaj e
"Presidenti kapet mat në krevat me kryetaren e LSI-së", rrjeti nuk përmbahet ndaj LSI (FOTO LAJM) LSI është futur në një fazë të thellë ndryshimesh tashmë pas dorëheqjes së Petrit Vasilit dhe propozimit për kalimin në
Ahmeti, ftesë për takim kryetarëve të partive në kuadër të Deklaratës Shqiptare (FOTO) Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti iu ka ërë ftesë të gjithë kryetarëve të partive politike parlamentare në Maqedoni, ku tem
Këta do të jenë kandidatët e partive për kryetarë komunash Zgjedhjet lokale në Kosovë do të mbahen më 22 tetor, ndërsa subjektet politike pritet që të bëjnë analizat se cilët duhe
Njihuni me deputeten që shkon në Parlament me biçikletë Irena Stefoska, deputetja nga shumica parlamentare, ndryshe nga ç’ndodh zakonisht me politikanë, ka zgjedhur që rrugën p
Këta janë kryetarët më të pasur të komunave kosovare Procedurës së deklarimit të pasurisë në Agjencinë Antikorrupsion, i janë nënshtruar edhe kryetarët e të gjitha komunave
Balla “kërcënon” kryetarët e bashkive: Mos guxoni të bëni presion Në kuadër të zgjedhjeve të 25 Qershorit, kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim në Prrenjas, ku i pranishëm ishte edhe
Meta sulm të hapur Bashës e Ramës: Dy kryetarë arrogantë Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me banorë të Sarandës, ku u prezantuan kandidatët për deputetë të LS
Deputetët e VMRO-së bojkotojnë Parlamentin (VIDEO) Deputetët nga radhët e VMRO-DPMNE-së kanë bojkotuar sot punën e Kuvendit, dhe nuk kanë marrë pjesë në Parlament në të
Iku Spahiu, Aleanca Kuqezi zgjedh drejtuesin e ri Kreshnik Spahiu dha dorëheqjen e parevokueshme nga drejtimi i Aleancës Kuqezi pasi i "tradhtua" sipas tij nga Lulzim Bas
Çelja e fushatës, Thaçi takohet kryetaren e KQZ-së dhe drejtorin e Policisë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në fillim të fushatës elektorale ka pritur sot në mëngjes në një takim
Ish-kryetarja e KQZ: Më telefononin në 12 të natës, jam apo nuk jam në listë? Ish-kryetarja e KQZ, Lefterije Luzi, deklaron se listat e kandidatëve për deputetë janë monopol i kryetarëve të partive.
Trondit Sela: Huliganët i njohin të gjithë, janë figura politike dhe kryetarë partish Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, ka rrëfyer në Prokurori për sulmin e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë, ku mbeti i lën
Zbulohet kush janë kryetarët e partive aleate që do futen në listën e PD-së Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha me aleatët e tij u vendos edhe mbi kandidimin e partive opo
Nis takimi kokë më kokë mes Bashës dhe Ramës Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka pranuar që të takohet kokë më kokë me kreun e qeverisë, Edi Rama. Takimi ka nisur pas t
Kryemadhi uron kryetaren e LRI: Gezuar por na le pa gjumë... Zëvendëskryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ka nisur ditën ndryshe sot. Me anë të një postimi në Facebook, Monika