999 rezultate për

kryeqyteti

Tifozët plagosen rëndë në derbin e kryeqytetit serb (FOTO-VIDEO) Tifozet u plagosen ne derbin e kryeqytetit serb Partizani Beograd-Cervena Zvezda. Fillimisht u tha se sherrin e filluan
E premtoi Clinton, George W.Bush, Obama, por e bën realitet Trump (VIDEO) Në vitin 2016, Presidenti aktual i SHBA-ve, Donald Trump, njoftoi se është koha që të njohim zyrtarisht Jerusalemin si
Historia e përplasjes mes Palestinës dhe Izraelit për Jeruzalemin Jeruzalemi është një nga pikat më të mprehta të konfliktit izraelito-palestinez. Donald Trump kishte premtuar disa he
Reshjet, përmbyten banesat në disa zona të kryeqytetit Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar dëme edhe në Kosovë. Bodrumet e ashensorët e disa ndërtesave në Rrugën B n
Përfitimet e Prishtinës nga ligji për kryeqytetin Një ditë më parë, Kuvendi miratoi në lexim të parë projektligjin për kryeqytetin. Kështu, Prishtina pritet që së shpejti
Miratohet Projektligji për Prishtinën Pas shumë vitesh zvarritje Kuvendi e ka miratuar Projektligjin për Prishtinën. Deputetet e Kuvendit të Kosovës kanë fill
Zgjerimi i rrjetit të ngrohjes përfshin vetëm dy lagje të kryeqytetit Projekti i zgjerimit të rrjetit të ngrohjes qendrore në Prishtinë, i iniciuar së paku dy vjet më parë, do të fillojë vit
Ushtria bën "grusht shteti", arrestohet diktatori famëkeq Ushtria e Zimbabvesë ka vendosur presidentin Robert Mugabe nën arrest shtëpiak në kryeqytetin Harare. Lajmi është bër
Rritet çmimi i naftës në tregun botëror, sa do të ndikojë në Shqipëri ? Çmimet e naftës janë ngritur në nivelin më të lartë, në dy vjet pasi princi i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman, dha
Arabia Saudite: Irani na goditi me raketë Arabia Saudite ka akuzuar Iranin se është përgjegjës për raketën e nisur nga Jemeni, që ra të shtunën në aeroportin e kr
Kosova rrezikon të mbetet pa këta tifozë Lideri i tifozëve “Dardanët”, Lulzim Berisha, ka deklaruar se ky grupim do të bojkotojë ndeshjet e ekipit përfaqësues në
Vjen një lajm i mire për Prishtinën Komisioni për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media ka shqyrtuar projektligjin për Prishtinën, ku ka marrë mb
Zeka fajëson LDK-në për Ligjin e Prishtinës Komisioni për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media po e shqyrton Projektligjin për Prishtinën. Këtu u tre
Pamjet e para nga ajri të kryeqytetit të vendit më të izoluar në botë (VIDEO) Një fotograf nga Singapori, Aram Pan ka marrë leje nga autoritet e Koresë së Veriut për të filmuar kryeqytetin nga aerop
Beteja për komunat e kryeqytetit të Maqedonisë, dalin statistikat e para Televizioni Telma ka publikuar anketën për komunat e Shkupit, pjesë e Bashkisë së Shkupit. Statistikat janë nga anketa e
Cirk shëtitës për fëmijët e Tiranës gjatë muajve Shtator – Nëntor Krahas përmirësimit të infrastrukturës në çdo lagje të kryeqytetit, Bashkia e Tiranës po zhvillon aktivitete të ndryshme
Nisma e Bashkisë së Tiranës, cirk shëtitës për fëmijët gjatë muajve Shtator – Nëntor Krahas përmirësimit të infrastrukturës në çdo lagje të kryeqytetit, Bashkia e Tiranës po zhvillon aktivitete të ndryshme
Tërmeti shkatërron stadiumin e njohur në Meksikë (FOTO LAJM) Lëkundjet e magnitudës deri 7.1 ballë të shkallës Rihter, kanë dëmtuar pjesë të ndryshme të stadiumit Azteca në kryeqyte
Tërmet i fuqishëm 6.1 ballë godet Zelandën e Re Një termet i fuqishëm ka goditur Zelandën e Re, vetëm disa orë pas katastrofës në Meksikë, ku vdiqën mbi 200 persona.
Alarm në Londër, pritet sulm kimik në jug të kryeqytetit Londra ka ngritur alarmin për një incident kimik në jug të kryeqytetit britanik pasi disa banorët u dërguan në spital me