999 rezultate për

kryeqyteti

Derbi i kryeqytetit do të zhvillohet në "Air Albania", zbulohet data dhe ora Arrihet akordi paraprak. Derbi i javës së 15-të të Kategorisë Superiore, do të zhvillohet në stadiumin e ri Kombëtar, "A
"Derbi i kryeqytetit është më i bukuri në botë", Demi dhe Halili: Të zhvillohet në stadiumin "Air Albania" Partizani dhe Tirana do të përballen së bashku në javën e 14-të të Kategorisë Superiore, në derbin e zjarrtë të kryeqyte
1 orë "Fast and Furious" në rrugët e Tiranës, policia kap më në fund adoleshentin e "çmendur" Policia e Tiranës ka arrestuar një 18 vjeçar pasi e ndoqi me shpejtësi për një orë në rrugët e kryeqytetit duke rrezikua
Derbi i kryeqytetit pritet të zhvillohet në "Arenën Kombëtare" Partizani është organizatori i derbit të fazës së dytë, i cili, sipas kalendarit, i bie që të luhet në mesjavë, më 4 dhj
Parandalohet tragjedia në rrugë, gabimi që bëri shoferi i autobuzit Një aksident i rëndë është parandaluar nga Policia rrugore në Tiranë. Drejtuesi i një autobuzi është kapur teksa kal
Dorë për dore, Mc Kresha dhe e dashura fotografohen rrugëve të kryeqytetit (FOTO LAJM) Prej disa javësh, në media po flitet për romancën e re të reperit Mc Kresha me një vajzë misterioze bjonde. Madje, nj
Deri në orët e mesnatës, si u festua fitorja e Kosovës në rrugët e kryeqytetit (VIDEO) Festa e tifozëve shqiptarë ishte e madhe pas fitores së Kosovës 2-0 kundër Malit të Zi. Njerëzit dolën nëpër rrugë të
Tjetër tërmet godet vendin, ku ishte epiqendra dhe sa ballë Një tjetër tërmet ka lëkundur vendin ditën e sotme. Tërmeti raportohet të jetë i magnitudës 3.4 dhe ka rënë në afërs
Rudina Hajdari lëshon perlën e radhës: Lapraka, kryeqyteti i Tiranës! Rudina Hajdari,deputete e PD, relativisht ka një karrierë të paktë në politikë. Por falë angazhimit të saj dhe mbiem
"Del fotoja, zbulohet kush e nisi sherrin në derbin e kryeqytetit" (FOTO LAJM) Derbi i kryeqytetit, nuk ka prodhuar vetëm dhunë e polemika për shkak të dhunës dhe banerave, por edhe humor. Në gale
Aeroporti i ri në Kinë, thjesht magjepsës (FOTO LAJM) Shumica prej nesh janë mësuar mjaft me fjalët “më e madhja në botë” për të përshkruar në shumë aspekte Kinën. E për t
Shtyhet derbi i kryeqytetit, FSHF jep njoftimin e papritur FSHF ka njoftuar mbrëmjen e sotme, se derbi i së dielës, mes Tiranës dhe Partizanit do të luhet në mbrëmje, në orën 19:0
Ky është kryeqyteti botëror i binjakëve (FOTO LAJM) Igbo-Ora, një fshat në Nigeri me rreth 92 mijë banorë, ka mbi 2 mijë binjakë, kryesisht anëtarët e fisit Jorub. Ata p
Kryeqyteti i binjakëve në botë! Fenomeni kulturor dhe genetik Antropologët me kalimin e viteve kanë kuptuar se Igbo -Ora ka një karakteristikë të veçantë, ajo është një nga qytetet k
Mourinho në Madrid, portugezi tregon arsyen pse ndodhet në kryeqytetin spanjoll Jose Mourinho është në pritje të momentit të tij, duke kërkuar një ekip me të cilin të vazhdojë karrierën pas asaj etape
"Pallat mbi pallat": Kështu ndërtojnë oligarkët në kryeqytet, sipas PD-së (FOTO LAJM) Partia Demokratike ka vendosur të bëjë publike disa foto ku tregohet qartë se në Tiranë po zhvillohet një tjetër formë e
EMRAT/ Dy kriminelë të regjur: Zbulohen autorët e atentatit në mes të kryeqytetit Të shtëna armësh janë dëgjuar dje rrugës për në Gërmi të Prishtinës. Kanë kaluar pak minuta, ndërsa forcat policore k
Tirana, kryeqyteti më i ndotur në Europë Kryeqyteti i Shqipërisë vijon që të jetë një ndër vendet më të ndotura të Europës. Indeksi i ndotjes, i cili përllogarit
Atentati mafioz në Tiranë, i riu u qëllua në kokë me pistoletë me silenciator Gjatë mesditës së sotme një i ri është qëlluar me plumb në kokë nga një distancë e afërt në rrugën "Myslym Shyri" në Tir
10 vende piktoreske në Tiranë që ndoshta nuk i njihni (FOTO LAJM) 1.Shkalla e Tujanit –në periferi të Tiranës, pas zonës së Tufinës në fshatin e Brarit; një grykë e formuar nga gëlqerorë