999 rezultate për

kroate

Sllovenia merr kontrollin e një gjiri me sovranitet të kontestuar Sllovenia nuk raportoi asnjë incident madhor të shtunën në ditën e parë të ushtrimit të sovranitetit mbi gjirin e Pirani
Demarkacioni shkakton luftë detare ndërmjet Sllovenisë dhe Kroacisë Problemet me shenjëzimin e kufirit ndërmjet Kroacisë dhe Sllovenisë po vazhdojnë edhe këtyre ditëve. Të shtunën, auto
Një kroate dënohet për krime lufte Një ish-ushtare kroate, Azra Basic, u dënua sot nga një gjykatë e Sarajevës me 14 vjet burg për krime lufte, dënimi më i
Një krijesë misterioze shfaqet në brigjet kroate (FOTO LAJM) Në bregdetin e qytetit kroat Orebicit, është shfaqur një krijesë misterioze, për të cilin përdoruesit e rrjetit social p
Drama e familjes emigrante në Serbi: Nëna nuk pa dot vajzën e vdekur (VIDEO) Kur treni goditi për vdekje 6-vjeçaren Madina Hussiny, familja e saj ju lut për ndihmë policisë kufitare kroate, e njëjt
Modelja kroate fton kombëtaren e italisë për të parë botërorin në shëpinë e saj Humbja e Italisë në ndeshjen e mbrëmshme kundër Suedisë, ka shkaktuar trishtim tek tifozët e shumtë, mirëpo ka pasur edh
Kroatët nuk ngopen, shënojnë edhe golin e katërt (VIDEO) Kroacia ka shënuar edhe golin e katërt kundër Greqisë në ndeshjen që po luhet në "Stadio Maksimir" të Zagrebit Goli
Kroatët dyfishojnë rezultatin (VIDEO) Kroacia ka shënuar edhe golin e dytë kundër Greqisë në "Stadio Maksimir" Është sulmuesi i Milanit Kalinic që shënon p
E bujshme / Kroacia emëron trajner ish-trajnerin e Dinamos Kroacia shkarkoi trajnerin Ante Çaçic nga stoli i ekipit kombëtar, pas barazimit zhgënjyes 1-1, në shtëpi ndaj Finlandë
Presidenti Meta fton në takim Ambasadoren kroate në Tiranë, pas vendimit për Morinën Presidenti Ilir Meta ka thirrur në takim ambasadoren kroate në Tiranë Sanja Bujas-Juraga. Takimi ka lidhje me çështje
KOMENT/ Hashim "nacionalisti" harron Ballistin në takim me deputetët kroatë Nga Ervin Shkulaku Fjalimi i djeshëm i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi gjatë shugurimit të Katedrales Nën
UEFA vendos kur do të zhvillohet ndeshja Kroaci - Kosovë Kroaci-Kosovë e cila u ndërpre ditën e djeshme për shkak të reshjeve të dendura të shiut është vendosur nga FIFA që të z
Shpërthejnë mediat kroate: Gjyqtari ndihmoi Dinamon përballë Skënderbeut Skënderbeu ka të drejtë të ankohet për gjykimin e ndeshjes së sotme ndaj Dinamos së Zagrebit, ku shumë episode ishin kun
"Shpëton" Ballisti, vendimi i gjykatës kroate tërbon serbët Gjykata e Lartë e Kroacisë ka rikthyer për shqyrtim nga fillimi çështjen e ekstradimit të Ismail Morinës për në Serbi.
Ekstradimi i Ballistit, Bushati rrëfen se për çfarë foli me homologun serb Autoritetet shqiptare po bëjnë të gjitha përpjekjet për lirimin e Ismail Morinës, personi i cili u bë njohur për ngritje
S'do t'a besoni! Ky është shteti më i ri në Ballkan me 470 000 banorë Liberlanda, një territor i papretenduar nga asnjë shtet mes Serbisë dhe Kroacisë, është e vendosur ta çojë rastin e vet
Vazhdon përpara Ambasadës së Kroacisë protesta për lirimin e Morinës (FOTO LAJM) Protestuesit e vendosur më herët në sheshin para kryeministrisë janë zhvendosur para ambasadës kroate. Protestuesit k
Ekstradimi i Ismail Morinës, vihet në lëvizje Kolonel Dritan Demiraj Vendimi për ekstradimin e Ismail Morinës në Serbi ka vënë në lëvizje shtetin shqiptar. Burime zyrtare nga Ministria
Ekstradimi i Ballistit, reagon Lorik Cana (FOTO LAJM) Furisë së reagimeve kundër vendimit për ekstradimin e Ballist Morinës në Serbi nga gjykata kroate i është bashkua edhe L
Ekstradimi i Ballist Morinës, Demiraj u shtrëngon “rripin” autoriteteteve kroate Ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj ka kontaktuar me autoritetet kroate prej një muaji për ekstradimin e Ballist Morinë