999 rezultate për

kroate

Zjarrfikësit kroatë braktisin penalltitë sapo dëgjohet sirena e zjarrit (VIDEO) Në një video që po qarkullon në rrjete sociale, tregon se Zjarrfikësit në Zagreb, edhe pse të veshur me fanellën të Kroa
Bukuroshja kroate provokon lojtarin e Anglisë para ndeshjes Kroacia do të përballet sonte në mbrëmje me Anglinë për të përcaktuar se kush do të jetë kundërshtari i Francës në final
Provokoi rusët, Federata Kroate e përjashton nga kombëtarja Federata e Futbollit e Kroacisë (HNS) hoqi Ognjen Vukojeviçin, një anëtar i stafit stërvitor të ekipit kombëtar, pas një
Del video e re presidentja kroate përqafon futbollistët gjysmë të zhveshur (VIDEO) Kroacia arriti të bëjë një kualifikim historiknë gjysmëfinalet e Botërorit duke mundur me penallti Rusinë. Për këtë
Pse kroatët i duan shumë shqiptarët: Çfarë ka ndodhur vite më parë Nga Mentor Mellova Shqiptarët janë meritorë dhe për shtetin e ri kroat, pasi që kontributi i tyre zë vend në historin
Rusi - Kroaci, spektakël edhe nga tribunat (FOTO LAJM) Rusi-Kroaci ishte një nga ndeshjet më emocionuese të Botërorit e cila dhuroi spektakël në shumë dimensione. Dhe sigur
Federata Kroate e Futbollit me kërkesë të veçantë për lojtarët e tyre Federata Kroate e Futbollit (HNS) ka kërkuar nga futbollistët e Kroacisë që të shmangnin çdo mesazh me nuanca politike n
Mandzukic paguan birrat për tifozët kroatë pas kualifikimit në gjysmëfinale Mario Mandzukic nuk e harron vendin e tij, pasi e ka dëshmuar edhe mbrëmjen e djeshme, pasi Kroacia siguroi një biletë h
Presidenti i Serbisë mbështeti Rusinë kundër kroatëve Kroacia arriti të mposhtë Rusinë me anë të penalltive, duke ngjallur shumë emocione. Kroacia gjithashtu është ndjeku
Kjo është festa e çmendur e kroatëve pas kualifikimit në Kupën e Botës (VIDEO) Mes drithërimave të penalltive Kroacia është kualifikuar në gjysmëfinalen e Kupës së Botës. Suksesi i madh i ekipit k
Shikoni sa paguan tifozët kroatë për një biletë në sfidën ndaj Rusisë Tifozët e Kroacisë kanë besim te kombëtarja e tyre dhe ëndërrojnë që pse jo të fitojë Kupën e Botës, pasi i ka lojtarët
Çmenden tifozët kroatë, festojnë me shqiponjën kualifikimin në çerekfinale Kroacia është bërë skuadra e katërt që ka siguruar çerekfinalen e Botërorit, duke mposhtur Danimarkën pas ekzekutimit të
Djali i Sheshelit dhe Kryeministri i Kroacisë 'zihen' keq në Strasburg Deputeti i Partisë Radikale Serbe (SRS) Aleksandar Sheshel, djali i Vojisllav Sheshelit, kryeradikalit të dënuar nga Gjy
Kroacia nuk fal, fiton edhe ndaj Islandës (VIDEO) Islanda pa dyshim ishte befasia e këtij Botërori pasi që është shteti me numrin më të vogël të banorëve që merr pjesë në
Mesiç dhe kryeministrja kroate bëjnë shqiponjën, çmenden serbët Shqiponja dykrenore shqiptare është bërë hit gjithandej pas ndeshjes në mes të Serbisë dhe Zvicrës dhe golave të Granit
Kroatët djegin flamurin e Serbisë (VIDEO) Festë të çmendur bëjnë tifozët kroatë gjatë zhvillimit të Kupës së Botës në Rusi. Tifozët e kombëtares së Kroacisë hy
Gafa e Cabelleros i jep avantazhin Kroacisë (VIDEO) Kroacia ka kaluar në avantazh ndaj Argjentinës në "Nizhny Novgorod". Një gafë e pafalshme e Caballeros i ka dhuruar
Policia masa të rrepta në stadium, ky është plani i tifozëve kroatë për të prishur ndeshjen Në prag të ndeshjes së sotme ndërmjet Kroacisë dhe Argjentinës, policia ruse ka marrë masa të rrepta sigurie. Shkas
Kalinic refuzon t'i kërkoj falje kombëtares kroate Kroacia u përgatit për ta falur sulmuesin e Milanit, Nikola Kalinic nëse ai do të kërkonte falje, por ai duket se i ka m
Jahti i Titos shndërrohet në muze (FOTO LAJM) Superjahti i ish-liderit jugosllav, Josip Broz Tito, do të restaurohet dhe trasformohet në një muze, njoftojnë mediat kr